گروه: اخبار استان خبر: 140381 / تاریخ انتشار : 1398/9/10 ساعت : 08:35

گلایه مردم از بی توجهی مسئولین نسبت به تخریب پل ارتباطی دهستان راک +فیلم

یکی از اهالی روستای راک گفت: پل ارتباطی روستای راک با روستاهای اطراف که بیشتر زمین های کشاورزی در طرف مقابل آن قرار دارد بر اثر بارش باران های سال گذشته تخریب شده و باران های امسال دسترسی به زمین های کشاورزی و حتی کاشت پاییزه را با مشکل مواجه می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در یک دهه اخیر مهاجرت از روستاها به شهرها معضلی بود که همه نهاد ها در پی راه چاره ای برای آن بودند. 

 
یکی از مهمترین عواملی که باعث مهاجرت از روستاها به شهرها می شد بیکاری و عدم ظرفیت بسیاری از روستاها برای اشتغال بود که جوانان نیز برای ادامه زندگی و بهبود شرایط اقتصادی خود مجبور به ترک خانه و کاشانه خود می شدند.
 
اما در یکی دو سال گذشته با بارش باران و توسعه کشاورزی در کشور مهاجرت معکوس در بسیاری از شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد نیز مشاهده می شود.
 
بهبود امکانات روستاها از جمله آب ، برق و‌ گاز ، جاده و پل های مناسب می تواند در معکوس شدن مهاجرت و افزایش تاثیر روستاها در تولید اثرگذار باشد.
 
دهستان راک یکی از روستاهای کهگیلویه است که شرایط و ظرفیت مناسبی برای گردشگری، کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و مواردی از این دست دارد.، اما عدم رسیدگی به مشکلات آن ها باعث نگرانی و دلسردی برخی از اهالی شده است.
 
یکی از اهالی روستای راک در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: پل ارتباطی روستای راک با روستاهای اطراف که بیشتر زمین های کشاورزی در طرف مقابل آن قرار دارد بر اثر بارش باران های سال گذشته تخریب شده و باران های امسال دسترسی به زمین های کشاورزی و حتی کاشت پاییزه را با مشکل مواجه می کند.
 
 
وی افزود: مسئولین شهرستانی نیز از این پل بازدید کرده اما متاسفانه هیچ اتفاق مثبتی در مورد این پل صورت نگرفته و امیدواریم که نسبت به درست کردن آن اقدام کنند.
 
سعید خواجوی بخش دار بخش سوق در این زمینه در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: این پل جهت ارتباط بین دهستان راک و منطقه گردشگری لگین راک و همچنین جهت تسهیل شرایط برای کشاورزان و دامداران ایجاد شده که متاسفانه تا کنون در کمیته های برنامه ریزی اعتباری برای آن لحاظ نشده است.
 
خواجوی گفت:  این پروژه را در اولویت خود قرار خواهیم‌ داد و در تلاش هستیم تا از هر منبعی که شده این پل ساخته شود تا مشکلات مردم روستای راک نیز حل شود.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.