گروه: اخبار استان خبر: 140322 / تاریخ انتشار : 1398/9/9 ساعت : 11:36

سنگ شکن هایی که بلای جان پایتخت طبیعت ایران شده اند+تصاویر

سنگ شکن ها علاوه بر اینکه نابودی و مرگ طبیعت را به دنبال دارند گاهی گرد و غبار ناشی از آنها باعث نارضایتی مردم،بخصوص روستاهای اطرا می شود که در نزدیکی این سنگ شکن ها زندگی می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه وبویراحمد به دلیل قرار گرفتن در میان رشته کوه های زاگرس از پوشش گیاهی وسیعی برخوردار است و شهرستان بویراحمد و دنا از این حیث سرآمد هستند.

 

با این وجود برخی مشکلاتی و البته تصمیمات اشتباه باعث می شود که این سرمایه ملی یعنی پوشش گیاهی و درختان بلوط در برخی نقاط از بین بروند که می طلبد با این موضوع به صورت کارشناسی و البته جدی برخورد شود.

 

انتقال سنگ شکن ها به دامنه کوه ها باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و درختان بلوط و مراتع طبیعی زیبا در مناطق کوهستانی کهگیلویه وبویراحمد از جمله سنگ شکن های کنار جاده یاسوج اصفهان شد که نمای زشتی را به این جاده کوهستانی بخشید و تصویر بدی را در دید مسافرانی که از این جاده عبور می کنند به جای می گذارد.

 

سنگ شکن ها علاوه بر اینکه نابودی و مرگ طبیعت را به دنبال دارند گاهی گرد و غبار ناشی از آنها باعث نارضایتی مردم،بخصوص روستاهای اطرا  می شود که در نزدیکی این سنگ شکن ها زندگی می کنند.

 

هر رهگذری که درمسیر این سنگ شکن ها عبور می کند، به خوبی به عمق این فاجعه زیست محیطی پی خواهد برد که فقط نفع آن برای چند نفر هستند و خاک آن را بقیه شهروندانی می خورند که در اطراف این کارخانه ها  زندگی می کنند.

 

با توجه به مشکلاتی که این سنگ شکن ها برای مراتع جاده یاسوج اصفهان  ایجاد کرده است مسئولان مربوطه باید فکری به حال این سنگ شکن ها بکنند تا از نابودی بیشتر پوشش گیاهی و درختان بلوط کناره جاده یاسوج اصفهان جلوگیری شود.

 

 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.