گروه: اخبار استان خبر: 140308 / تاریخ انتشار : 1398/9/8 ساعت : 10:53
نماینده استان در شورای عالی فرهنگیان کشور خبر داد

بازگشت شیر به مدارس از هفته آینده/هیچ دانش آموزی نباید بدون مهارت از دبیرستان خارج شود

نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد در شورای عالی فرهنگیان کشور از بازگشت دوباره شیر به مدارس و آغاز طرح رتبه بندی معلمان در آذرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد در شورای عالی فرهنگیان کشور از تصمیمات جدید این شورا در راستای بهبود کیفیت آموزشی و حمایت از دانش آموزان در مدارس خبر داد.

 

عسکر میثاقیان گفت: جلسات شورای عالی فرهنگیان که در خردادماه ۹۷ در نشست های فراکسیون مجمع فرهنگیان در سالن شهرداری منطقه ۸ تهران عنوان بعنوان مشکلات فعلی آموزش و پرورش برگزار شد،اکنون نتایج خوبی در بر داشت.

 

وی افزود: مصوبات این نشست ها با امضای منتخبین استانها تحت عنوان مطالبه جدی در قالب نامه ای توسط سه منتخب کشوری (دکتر گودرزی ، دکتر نوبختی ، خانم رنگ آمیز طوسی) به وزیر ارائه شد.

 

میثاقیان خاطرنشان کرد: از بین ۵۷ مصوبه به طور تقریبی حدود ۳۰ مورد مختص جایگاه فرهنگیان و بازنشستگان ، ۲۰ مورد مختص دانش آموزان مهارت پرور و ۷ مورد مختص والدین است.

 

نماینده استان کهگیلویه وبویراحمد در شورای عالی فرهنگیان کشور گفت:از زمان قبل از معرفی وزیر به مجلس تا الان به نتیجه رسیدن این مصوبات در اولویت منتخبین و خدمتگزاران استانی است.

 

وی افزود:لایحه رتبه بندی فرهنگیان هر چند با تعویض وزیر و تصویب آیین نامه آن و شیوه پرداخت در هیئت دولت به دارازا کشیده شد اما قرار است در همین آذرماه اجرایی شود .

 

میثاقیان تصریح کرد: موضوع تسهیلات مسکن فرهنگیان فاقد مسکن که در کمیسون های ذیل دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد ، قرار است در همین امسال اجرایی شود .

 

وی گفت:مطالبه برگرداندان تغذیه مدارس که به علت کمبود هزینه آموزش و پرورش فقط به چند استان تعلق گرفت به نتیجه رسید که قرار است از هفته آینده شیر در مدارس توزیع شود.

 

این منتخب استانی فرهنگیان خاطرنشان کرد:خواسته جدی منتخبین این شورا نگاه مهارت پروری دانش آموزان و توجه به اشتغال درون زایی از هنرستانهاست که هفته قبل نشست آن در استان برگزار شد ، قرار است که زیر ساختها آماده شود و هیچ دانش آموزی بدون مهارت از دبیرستان خارج نشود ؛این بند از پیشنهاد های حقیر بوده که خوشبختانه در فراکسیون تصویب شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.