گروه: اخبار استان خبر: 140197 / تاریخ انتشار : 1398/9/6 ساعت : 10:51
در گفتگو با فرمانده سپاه فتح مطرح شد

روایت سردار خرم دل از نقش آفرینی بسیج در توسعه استان؛ از عمران و آبادانی تا بهداشت و آموزش/آینده جمهوری اسلامی متاثر از بیانیه گام دوم انقلاب است

سردار خرم دل گفت: بسیج مستضعفین که به فرمان امام تشکیل شد یکی از شجره های طیبه ای است که امروز ریشه آن هم درکشور ما و هم در سایر کشورهای اسلامی گسترش یافته و مردم مستضعف و انقلابی منطقه متنعم از این نعمت بزرگ و عظیم هستند.

فرمانده سپاه فتح در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سالروز تشکیل بسیج گفت: یکی از برکات و نعمات ارزشمندی که خداوند متعال به مردم شریف ایران اسلامی یا بهتر بگوییم به جهان بشریت در قرن اخیر عطا فرموده است نعمت بسیج و تشکیل سازمان بسیج مستضعفین به فرمان حکیمانه حضرت امام(ره) است که از اول انقلاب اسلامی تا به امروز در کشور عزیز ما و امروز در منطقه غرب آسیا منشاء خیرات و برکات بسیارارزشمندی شده است.

 

 حمید خرم دل گفت: بسیج مستضعفین که به فرمان امام تشکیل شد یکی از شجره های طیبه ای است که امروز ریشه آن هم  درکشور ما و هم در سایر کشورهای اسلامی گسترش یافته و مردم مستضعف و انقلابی منطقه متنعم از این نعمت بزرگ و عظیم هستند.

 

وی افزود: شاید فلسفه اصلی بسیج در ابتدای انقلاب اسلامی لزوم اداره جنگ و حضور مردم در قالب بسیج در دفاع مقدس بود که حماسه های بی بدیل و ارزشمندی در این هشت سال خلق شد و از آنجا که دفاع مقدس ما بدون بسیج و خیل عظیم مردم شاید قابل تفسیر و تحلیل نیست، بعد از دفاع مقدس هم این مجموعه رشد و توسعه خود را طی کرد و امروز در عرصه های مختلف جریان ساز و نقش آفرین است.

 

خرم دل با اشاره به فعالیت بسیج در عرصه های مختلف گفت: از سالهای اخیر بسیج در اقشار مختلف از جمله بسیج دانش آموزی، دانشجویی، اصناف، حقوق دانان، اساتید، هنرمندان و قشرهای دیگر در مجموعه های مختلف ایفای نقش می کنند، همچنین رشد و توسعه پیدا کرده و جریان ساز هستند.

 

فرمانده سپاه فتح تصریح کرد: اتفاق بزرگی که صورت گرفته این است که بسیج از آن کارکرد ابتدایی خود که نظامی بود خارج شده و یکی از بخش های بسیج شاید نظامی باشد، هر آن چه انقلاب اسلامی به آن نیاز دارد حوزه فعالیت بسیج است، بسیج محدود به یک فعالیت خاص نیست، حوزه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی، نظامی و امنیتی را فعالیت های بسیج در بر می گیرد و عزیزان ما در قالب های مختلف امروز نقش آفرینی می کنند.

 

خرم دل گفت: یکی از موضوعات مهمی که امروز با آن مواجه هستیم بحث خدمت رسانی و امداد رسانی و بسیج سازندگی است، بسیج از مردم و برای مردم است، قطعاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بستری است که بسیج در آن رشد کند، سازماندهی شود و در مناطق محروم، مستضعف و دور افتاده خدمت رسانی کند.

 

وی افزود: در استان کهگیلویه و بویر احمد ما شاهد نقش آفرینی عزیزان بسیجی درقالب بسیج دانش آموزی، بسیج دانشجویی، بسیج محلات هستیم و در بحث ساخت منازل مسکونی برای مددجویان کمیته امداد، خانه عالم، مدرسه، مساجد و حسینیه، آبرسانی، جاده سازی و ساخت خانه بهداشت فعالیت های گسترده ای صورت می گیرد.

 

سردار حمید خرم دل با اشاره به فعالیت های کشاورزی بسیج گفت: ما در تلاش هستیم که در این سال رونق تولید بتوانیم یک حرکتی انجام دهیم؛ استان کهگیلویه و بویراحمد که پایه آن عشایری و کشاورزی است، انتظار می رود ما در این حوزه فعالیت های بهتری داشته باشیم و در همین راستا بسیج کشاورزی ما نزدیک به 600 روستا را در پوشش خود قرار داده و در زمینه افزایش بهره وری و افزایش راندمان و محصولاتی که متناسب با آن منطقه هستند فعالیت های بسیار ارزشمندی دارد که ما امروز خیرات و برکات آن را می بینیم.

 

وی گفت: مشکلی که ما در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم بحث آب است، ما یکی از استان های پر آب کشور هستیم و مخصوصا در بهار 98 این استان متنعم از این نعمت بزرگ شد و بارندگی های خوبی که در سطح استان داشتیم چشمه ها و رودخانه ها را پر آب کرد و لازم بود که بخشی از این ها برای بهره وری بیشتر از آب سازماندهی شوند.

 

 خرم دل عنوان کرد: در گذشته برای انتقال آب از کانال های خاکی و سیمانی استفاده می شد، اما کاری که دوستان ما در روستاها صورت دادند این است که جوی های آب را به صورت لوله کشی طراحی کردند که هیچ هدر رفتی را نداشته باشد و حداکثر بهره وری را چه در حوزه آشامیدنی و چه در حوزه کشاورزی ببریم .

 

وی افزود: در حوزه دام چون ییلاق و قشلاق هر سال در این منطقه صورت می گیرد اما مجموعه های بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی ما در بحث چند قلوزایی و دوقلوزایی فعالیت های خوبی از جمله آموزش در این روستاها انجام می دهد.

 

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به فعالیت های آموزشی بسیج گفت:  یکی دیگر از فعالیت هایی که ما در روستاها داریم در مورد دانش آموزان این مناطق است که به علت عدم دسترسی همیشگی به مرکز استان یا شهرستان های خود، در مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی و همچنین در بسیج سازندگی بسته های آموزشی مثل لوازم التحریر، کیف و لوازم ورزشی را در اختیار این مدارس و مجموعه ها قرار می دهند و با آموزش ها و اردوهایی از جمله راهیان نور برای آن ها در نظر می گیریم، ارتباطاتی که با آن ها برقرار می شود استعدادهای بسیار خوبی از میان آن ها کشف می شود که در آینده با ارتقاء تحصیلی می توانند برای استان و کشور مثمر ثمر باشند.

 

حمید خرم دل گفت: بخش دیگر از فعالیت های که در حوزه بسیج داریم، بحث امداد رسانی در زمان آتش سوزی، سیل و زلزله در کنار مردم است و بسیجیان ما به مردم کمک می کنند، استان ما استانی است که در تابستان ها به علت بارش هایی که از قبل وجود داشته و با رشد علفزارها آتش سوزی زیاد است بنابراین بخش عمده ای از بار مهار آتش سوزی به عهده بسیجیان ماست و آن ها در کنار آتش نشانان و مجموعه دولت کمک رسانی می کنند.

 

وی افزود: در بحث سیل امسال که چند استان از جمله استان ما متأثر از آن بود شرایط مناسبی نداشتند و ما هم وظیفه خدمت رسانی به مردم خود و هم کمک به مردم استان های لرستان و خوزستان را انجام دادیم که بسیجیان در این زمینه نیز نقش آفرینی خوبی داشتند.

 

خرم دل تصریح کرد: چون استان ما نیز سیل زده بود برای ساخت منازل مسکونی وظیفه ای به ما محول نشده بود و ما در استان کهگیلویه وبویر احمد به همراه کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن نقش آفرینی کرده و امروز نیز در کنار آن ها هستیم. بنابراین ما به عنوان یک مجموعه متشکل و سازمان یافته با اقشار گوناگون، وظیفه و رسالت خود می دانیم که برای ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و کادر سازی برای نظام و انقلابمان حتما نقش آفرین باشیم.

 

وی به طرح های مهم بسیج اشاره کرد و گفت: طرح های متعددی از جمله طرح اعتلا در بسیج در حال اجراست که یکی از طرح های فاخر سپاه و بسیج است که در مدارس و در مناطق آسب پذیر فعالیت های خوبی در زمینه های عمرانی، فرهنگی و عقیدتی صورت می گیرد، طرح صالحین نیز یکی از طرح های ارزشمند و ریشه دار و مورد تایید مقام معظم رهبری است و بیشتر در حوزه عقیده و فرهنگ دینی در مساجد،دانشگاه ها و مجموعه های مختلف اتفاق بزرگی را رقم خواهد زد.

 

فرمانده سپاه فتح تاکید کرد: ما مجموعه ای هستیم که تابع محض ولایت هستیم و بسیج هم در حوزه های مختلف نقش آفرینی می کند و انتظارهست که روی منویات مقام معظم رهبری را بیش از دستگاه ها وموجموعه ها دیگرتاکید داشته باشد. امسال هم  که حضرت آقا گام دوم انقلاب را تبیین و ابلاغ کردند که قطعا منشوری برای همه دستگاه های انقلابی است و بسیج هم متاثر از این فرمان و گام دوم است.

 

وی با اشاره به یکی از بندهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ما در مجموعه سپاه جوان گرایی را شروع کردیم و امروز شاید اغلب مدیران مجموعه های ما جوانان با سواد، با انگیزه، خوش فکر و با ایده هستند.

 

خرم دل عنوان کرد: در بحث معنویت که اصل کار است، هم در بسیج و هم در سپاه ساری و جاری است و ما برنامه های خوبی را در دستور کار داریم و برای اینکه گام دوم انقلاب به صورت عملی و برنامه ای انجام شود لازم است که ما یک ذهنیت و فهم کلی از این موضوع را داشته باشیم که امسال ما 8 همایش شهرستانی را برنامه ریزی کردیم که در سطح استان نخبگان بسیجی، مجموعه سپاه، ریش سفیدان و برزگان هر شهرستان را بیاریم که این موضوع به یک گفتمان رایج تبدیل شود و اگر ما موضوعی را مبتنی بر گام دوم تنظیم می کنیم یک نگاه و نگرش کلی در استان به آن داشته باشیم که در واقع این برنامه ها به اجرا درآیند.

 

وی افزود: قطعا گام دوم انقلاب مربوط به یک سال و دوسال نیست و بخشی از آینده انقلاب ما را متأثر خواهد کرد و دربرنامه های بسیج و در سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت که محور اصلی اجرای برنامه ما این بیانه گام دوم خواهد بود.

 

فرمانده سپاه فتح استان در پایان گفت: در کل مجموعه بسیج که یکی از فرامین حکیمانه امام است نهادی است که در انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی رشد کرده و امروز به این حد از بالندگی رسیده و ماموریت و رسالتش این است که هر جا نظام و انقلاب ما مشکلی داشته باشد با خلوص بسیجی و سپاه بسیجی و با حضور مقتدر و حماسی آحاد مردم از مشکلات مردم، نظام و انقلاب گره گشایی کنند، که در استان کهگیلویه و بویر احمد از ابتدای انقلاب تاکنون شاهد این بالندگی و حماسه آفرینی ها در مجموعه بسیج هستیم و قطعا در آینده مردم شریف و عزیز این استان در قالب بسیج هم گام و همدل با مسئولان دلسوز نظام انقلاب اسلامی در کنار رهبر انقلاب اسلامی در مسیری که شهدا ترسیم کردند خواهند بود و انقلاب را به سر منزل مقصود خواهند رساند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.