گروه: اخبار استان خبر: 140135 / تاریخ انتشار : 1398/9/4 ساعت : 16:51
در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان لنده مطرح شد:

رصد روزانه بازار و برخورد قاطع با صنوف متخلف در لنده/افزایش قیمت گوجه فرنگی و صیفی جات به دلیل تغییر فصل+تصاویر

تشدید بازرسی ها و نظارت روزانه بر روند قیمت ها در سطح بازار شهرستان لنده و برخورد قاطع با صنوف متخلف مهمترین مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار در شهرستان لنده بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان لنده به ریاست فرماندار و با حضور روسای ادارات صمت، شهرداری، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، دامپزشکی، پست بانک، راه و شهرسازی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان لنده برگزارشد.

در ابتدای این جلسه دبیرستاد تنظیم بازار شهرستان لنده با شاره به آخرین وضعیت قیمت ها در سطح بازار پس از سهمیه بندی بنزین گفت:باتوجه به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین هرگونه افزایش قیمت اجناس در سطح بازار بدون داشتن موصبات قانونی تخلف و با صنوف متخلف برابر قانون برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
 
وی در ادامه اظهارکرد: گشت های اداره صمت به صورت روزانه از ساعت 9صبح تا 8شب به طور مداوم در سه شهرستان لنده، دهدشت و چرام مشغول بازرسی و نظارت مستقیم هستند.
 
احمد حکیم تصریح کرد: تشکیل جلسات مکرر با صنوف مختلف، اتحادیه ها و بازرسان و سایر مجموعه های مرتبت با بازار در خصوص اهمیت مبارزه با هرگونه افزایش قیمت تشکیل و همه صنوف نسبت به اهمیت مسئله کاملا توجیه شدند.
 
وی تاکیدکرد: به دلیل قرارگرفتن در بین دو فصل فعلا در حوزه صیفی جات و گوجه فرنگی افزایش قیمت داریم که کاملا طبیعی است ولی تا یک ماهه آینده این مشکل نیز بر طرف خواهدشد.
 
رئیس اداره صمت شهرستان های کهگیلویه ولنده تصریح کرد: اتاق اصناف در بخش های شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده در راستای اهداف این جلسات در حال کنترل ونظارت روزانه قیمت ها هستند.
 
 رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستانهای کهگیلویه ؛چرام و لنده هم در این نشست به رانندگان وسائط نقلیه عمومی هشدار داد تا از افزایش کرایه بصورت خودسر  خوداری نموده و از دادستان شهرستان لنده درخواست کرد تا نسبت به حکم توقیف این دسته از خودروها از طریق پلیس راهور اقدام نمایند.
 
وی همچنین از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه گرانی در سطح بازار حتما با شماره 124تماس بگیرند تا در اسرع وقت واحد صنفی متخلف برابر شکایت شهروندان تشکیل پرونده و جریمه شود.
 
در ادامه نیز رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده تاکیدکرد: بدون شک نظارت بر بازار می تواند از پیامدهای افزایش قیمت اجناس جلوگیری کند که نیازمند عزم راسخ مسئولان است.
 
همتی نژاد گفت: در خصوص افزایش قیمت کود شمیمایی هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم و بلکه قیمت ابلاغی متعلق به قبل از اعمال سهمیه بندی بنزین است و ربطی این این طرح ندارد.
 
وی تاکیدکرد: بیش از 12هکتار گوجه در دشت ابلش لنده کشت شده است که بیش از 9هکتار آن به فروش رسیده است و هم اکنون بیش از 3هکتار دیگر آماده ورود به بازار است .
 
همتی با گلایه مندی از ادارات و رانندگان خودروهای سنگین در این شهرستان گفت: برای بازگشایی جاده های روستایی لنده به همه ادارات و افراد شخصی مراجعه کردیم که با نرخ مصوب تعیین شده برای جهاد کشاورزی اقدام به بازگشایی زمین های کشاورزی کنند که به توافق نرسیده و از رامهرمز با نرخ کمتری دستگاه اجاره کردیم و هم اکنون مشغول فعالیت هستند.
 
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: در خصوص سهمیه شکر زنبورداران انتظار داریم این سهمیه به تعاونی زنبورداران واگذار گردد تا از عرضه خارج از شبکه شکر جلوگیری شود.
 
در ادامه نیز جاشین منطقه انتظامی شهرستان لنده گفت: افزایش قیمت ها ناشی از عدم رسیدگی به موقع و نظارت مستمر در بازار است که تنها قشری که متضرر می شوند خود مردم هستند.
 
وی تاکیدکرد: عدم اعتماد مردم به مسئولان نیز ناشی عدم تحقق وعده های آنان در حوزه های مختلف است و اگر بتوانیم مصوباتی که به نفع مردم است در جلسات طرح و تصویب شوند بدون شک مردم نیز به مسئولان خود اعتماد خواهند کرد.
 
در ادامه نیز فرماندار لنده با اشاره به وضعیت موجود بازار گفت: همه ما بر این باور هستیم که بازار نقش مهم و کلیدی در رابطه با تأمین نیاز مردم دارد و لذا در این راه مسئولین مجمع امور صنفی و اداره صنعت و معدن و دستگاه های ذیربط وظیفه سنگینی را بر عهده دارند که باید به صورت روزانه همه بر وضعیت بازار نظارت مستمر داشته باشند.
 
وی در ادامه گفت: عدم حضور و استقلال ادارات کلیدی صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی در شهرستان لنده یکی از چالش های اساسی این شهرستان محسوب می شود که به محض راه اندازی ساختمان جدید این معضل باید برطرف شود.
 
سید خدادوست موسوی تصریح کرد: مسئله گرانی بنزین یکی از دغدغه های مهم امروز جامعه است ولی مردم باید بدانند مصرف بی رویه و قاچاق سوخت به کشور های همسایه به دلیل قیمت 8 تا 10هزارتومانی بنزین در این کشورها مهمترین دلیل افزایش قیمت سوخت بود.
 
وی تاکیدکرد: بدون شک مردم حق اعتراض دارند و باید مطالبات خویش را پیگیری کنند ولی عده ای سود جو و فرصت طلب و معاند با نظام و مردم دست به آشوب و اغتشاش زده و امینت مردم و جان و مال مردم را به یغما و نابود کردند که قطعا دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی پس از شناسایی باید برخورد قاطعی داشته باشد.
 
رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان لنده گفت: رصد روزانه بازار و بررسی آخرین نرخ قیمت ها و تشدید بازرسی ها مهمترین وظیفه مسئولان دستگاه های مرتبط با بازار است.
 
وی خاطرنشان کرد: درج قیمت روی اجناس و نظارت بر روند نرخ مواد غذایی، میوه جات و پوشاک مهمترین مواردی است که به دلیل تغییر فصل باید بیشتر صورت پذیرد.
 
فرماندار شهرستان لنده گفت: ادارات غله و صمت باید سهمیه آرد، برنج و شکر یارانه ای شهرستان لنده به طور دقیق بیان نمایند تا حق و حقوق مردم این شهرستان نادیده گرفته نشود.
 
در پایان این جلسه نیز تعدادی از مسئولان به اظهارنظر برچگونگی نظارت بر بازار پرداختند که ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.