گروه: اخبار استان خبر: 140096 / تاریخ انتشار : 1398/9/4 ساعت : 11:07

کتاب جامع نقش شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد در دفاع مقدس منتشر می شود

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح گفت: کتاب نقش هر شهرستان در هشت سال دفاع مقدس با جزئیات منتشر می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح در پنجمین نشست هیئت اندیشه ورز دفاع مقدس گفت: قصد داریم کتابی در حوزه دفاع مقدس تدوین کنیم که در آن نقش هر شهرستان در دفاع مقدس با جزئیات نگاشته شود.

 

ایمان خردمند بیان کرد: این کتاب در دو حوزه پشتیبانی و عملیاتی است که رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در استان شناسایی و این افراد با جمع آوری اطلاعات کار نوشتن کتاب را انجام می دهند.

 

وی ادامه داد: در این کتاب جزئیات حضور نیروهای مختلف امدادی و نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه های مختلف در هشت سال دفاع مقدس نگاشته می شود، نویسندگانی در سطح شهرستان ها مشخص شده اند که ایثار و فداکاری رزمندگان استان در هشت سال دفاع مقدس را به تحریر دربیاوریم.

 

ویسی پور  یکی از نویسندگان گفت:  آنگونه که مد نظر بود تا کنون کار پیش نرفته است و در نظر داشتیم تا پایان سال اتمام پیدا کند اکنون ما به اطلاعات بیشتری نیاز داریم، لازم است وارد کار شویم و اطلاعات را با سرعت بیشتری جمع آوری و مصاحبه های بیشتری دریافت کنیم.
 


این رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: در هشت سال دفاع مقدس به همراه  بسیاری از یگان های سپاه یا فرماندهان و رزمندگان دوربین بود و ایثارگری آنها ثبت می شد اما استان ما اینگونه نبود و ایثارگری رزمندگان آنگونه که باید بیان نشده است، خیلی از مطالب اکنون در سینه رزمندگان است که باید این اطلاعات را دریافت کنیم خیلی از مطالب را هنوز نشنیده ایم.

 

ویسی پور ادامه داد:  استان ما نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشته است  ما بیشترین آمار اعزام به جنگ را داشتیم نقش بچه های استان ما برای جنگ و پایان جنگ سرنوشت ساز بوده است اما اکنون همه را در دل خود نگه داشته ایم ما تصمیم های مهمی در جنگ داشتیم اما چرا کمتر به این ها پرداخته شده است، لازم است رزمندگان و کسانی که در بخش های مختلف جنگ حضور داشتند مطالب را ارایه دهند اکنون مصاحبه های زیادی از رزمندگان گرفته شده است دسته بندی و تایپ شده اند اما به دنبال اطلاعات بیشتری هستیم.


در زیر تصاویر این نشست را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.