گروه: اخبار استان خبر: 140028 / تاریخ انتشار : 1398/9/1 ساعت : 14:39
در سخنرانی های پیش از خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

محرومیت زدایی از مناطق محروم با خدمت صادقانه بسیج/ بسیج علمدار رونق تولید در کشور است

سرهنگ شاهینی گفت: دشمن در سال ۹۸ در عرصه های مختلف به جمهوری اسلامی فشار وارد کرد، اما ایران اسلامی با سرنگونی پهباد آمریکایی و توقیف ناو نفتکش در خلیج فارس سبب تسلیم دشمنان شد بنابراین دشمن می داند توان ایران کم نظیر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ فرماندهان نواحی تابعه سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در نماز جمعه و در سخنرانی های پیش از خطه به ایراد سخن پرداختند.

 

بویراحمد:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر یاسوج  ضمن گرامی داشت هفته بسیج بیان کرد: بسیج محور خدمات رسانی به مناطق محروم بوده که  به صورت صادقانه در حال خدمت به مردم و  محرومیت زدایی از مناطق مختلف است.

سرهنگ شاهینی بیان کرد: شجره طیبه بسیج ریشه آن ارزش های الهی و شاخه های آن آرمان های انقلاب است، هفته بسیج ارج نهادن به نیرو های انقلاب است، بسیج ترکیبی از معنویت، شهامت، شجاعت، روحیه شهادت طلبی و آرمان خواهی و مقابله با استکبار است، امام عزیز با نگاه ژرف و ابتکار خود با تشکیل بسیج در انقلاب اسلامی، ایران را بیمه کرده و سبب شد هیچ خطری انقلاب را تهدید نکند.
 
 
شاهینی افزود:در چهل سال گذشته بسیج در مناطق مختلف جهادگرانه عمل کرده و الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی جهان است، همانند بسیج در دیگر کشورهای دنیا نمونه وجود ندارد.
 
 
وی گفت: بسیج در جمهوری اسلامی در بحث جنگ سخت موفق بوده و در عرصه های دیگر یعنی جنگ نرم پیشرفت کرده است، و در مقابل استکبار  مقاوم بوده و هنگامی که جنایتکاران قصد دست اندازی داشتند پیروز بوده‌، که این موضوع ناشی از روحیه بسیج است.
 
 
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد گفت: در سال ۹۸ بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر فرزانه انقلاب مطرح شد و در رابطه با آن مطالبی را فرمودند که نقشه راه و گام دوم انقلاب را ترسیم میکند، مسوولان باید این بیانییه را بررسی، لمس، و در موضوعات مختلف جامعه پیاده و بسط دهند، این بیانیه ابعاد مختلفی دارد که در حوزه معنویت، اقتصاد، علم، و پژوهش، حوزه روابط خارجی و سبک زندگی اسلامی مطرح است، رهبر انقلاب در این بیانیه به مقوله جوانگرایی اشاره کرده است، که می توان با تربیت جوانان انقلابی آینده انقلاب اسلامی را به سمت پیشرفت هر چه بیشتر سوق داد.
 
 
 
شاهینی گفت: دشمن در سال ۹۸ در عرصه های مختلف به جمهوری اسلامی فشار وارد کرد، اما ایران اسلامی با سرنگونی پهباد آمریکایی و توقیف ناو نفتکش در خلیج فارس سبب تسلیم دشمنان شد بنابراین دشمن می داند توان ایران کم نظیر است.
 
 
وی افزود: بسیج در عرصه های مختلف وارد عمل شده که در ابتدای سال در امداد رسانی در خصوص زلزله و سیل با همه توان تلاش کرد و در کنار مردم و برای آنهاخدمت کرده است.
 
 
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد، عنوان کرد: ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد فعالیت ها و خدمات متفاتی در این شهرستان داشته است که می توان به حوزه محرومیت زدایی و ساخت ۸۰ مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد، تشکیل گروه های جهادی برای موضوعات عمرانی و فرهنگی، راه اندازی کارگاه آموزشی اشتغال زایی برای جوانان و پرداخت ۱۵۰ مورد وام خوداشتغالی، راه اندازی گشت های محله محور و رضویون با همکاری نیروی انتظامی، تشکیل گردان‌های کوثر و گردان های امنیتی برای مقابله با ناآرامی ها را می توان نام برد.
 
 
شاهینی اضافه کرد: در بخش کشاورزی تشکیل ۸۰ طرح بسیج همگام کشاورز در مقوله داشت، کاشت و برداشت برای کمک به کشاورزان، رویداد کارآفرینی کشاورزی در منطقه چین و لوداب با حضور ۴۰۰ نفر، برگزاری بالغ بر ۵۰۰ حلقه صالحین در حوزه مسائل تربیتی در مساجد و طرح های تربیتی، طرح شهید بهنام محمدی در ۲۰ مدرسه هدف با همکاری ریاست آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات در سطح مدارس، بررسی آسیب های اجتماعی، ایجاد پارک های تفریحی در ایام تابستان و برگزاری نماز های جماعت، اجرای طرح ها در حاشیه شهر مانند سالن ورزشی، آب در بخش مادوان، خانه عالم، پایگاه اورژانس دشت روم، خانه عالم دشت روم، آب شرب در ۲ روستای چین، استخر ذخیره آب کشاورزی را می توان نام برد.
 

وی در ادامه گفت: از همکاری مردم شهرستان بویراحمد در خصوص بحث سهمیه بندی بنزین در روزهای اخیر  تشکر میکنم زیرا اجازه ندادند آشوب گران به اموال عمومی لطمه بزنند و از طرفی با حضور خود راهپیمایی 30 آبان با آرمان های انقلاب و امام و رهبری بیعت کردند، از نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان و فرمانده انتظامی استان و فرمانده سپاه فتح که اجازه ندادند مشکلی رخ دهد و از تیپ ۴۸ فتح و عشایر غیور،دانش آموزان، اعضای شورای تامین، قضات و دادستان شهرستان که کمک کردند و همچنین از اصحاب رسانه برای پوشش اخبار و نمایش برنامه هاتلاش کردند، تشکر میکنم.

****************************************

گچساران:

سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب،فرمانده سپاه ناحیه گچساران ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج گفت:یاد۹۲ هزار شهید بسیجی که جانشان را فدای انقلاب کردند تا امروز شاهد اقتدار و عزت ایران اسلامی باشیم را گرامی میداریم‌،بسیج فرهنگ محرومیت زدایی است و امروز چهل سال از عمر بابرکت بسیج می گذرد و چهل سال خدمت ،ایثار و،جهاد و شهادت ثمره کار بسیج است.


وی افزود:بسیج در طول انقلاب اسلامی همواره مقتدرانه وارد عرصه خدمت شده است و نیز به شایستگی دفاع کرده است و نقش بسیج در دفاع مقدس برکسی هم پوشیده نیست و آنچنان سیلی محکمی به گوش استکبار جهانی نواخته است که برای همیشه نخواهند توانست تعرضی به خاک کشورمان داشته باشند.


نورایی نسب تصریح کرد:بسیج امروزه در تمامی عرصه های نظام‌اسلامی به شایستگی حضور داشته است و بحث ریشه کنی فلج اطفال توسط همین بسیج در دوران سازندگی صورت گرفت و در عرصه جنگ نرم نیز بسیج در خنثی کردن توطئه های دشمن نقش بی بدیلی داشته است.


فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت:هرگاه توطئه ای در کشور صورت گرفته است باز هم بسیج مانند همیشه مقتدرانه پیشگام بوده است و در تمامی این دوران چشم فتنه را کور کرده و اجازه نداده که فتنه گران به اهداف پلیدشان برسد.


وی اظهار کرد:بسیج در لبیک به فرمان ولی امر مسلمین  حرف اول را می زند و با راه اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در عرصه اقتصادی کشور پیشقدم نیز شده است و اینجا هم بسیج در خط مقدم مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن است.


وی افزود:امروز بسیج علمدار رونق تولید در کشور است و در عرصه امنیت باز افتخار بسیج این است که به مردم در بحث ارتقای احساس امنیت کمک کند و کشوری هستیم که در منطقه امنیت قابل توجهی داریم و این از برکات حضور بسیج با بصیرت است.


نورایی نسب تصریح کرد:امروز بسیج فقط متعلق به ایران نیست و امروز فرهنگ بسیجی به اقصی نقاط عالم صادر شده است و این تفکر بسیجی است که امروز در مقابل دشمنان جبهه مقاومت می ایستد.


فرمانده سپاه ناحیه گچساران گفت:همانگونه که دردوران دفاع مقدس پدران و مادران فرزندان را بدرقه می کردندامروز نیز پدران و مادران اینگونه هستند و در عرصه هلی مختلف دفاع از نظام و کیان مملکت هم فرزندانشان را حمایت می کنند.


وی اظهار کرد:تشکر ویژه ای از مردم انقلابی گچساران داریم که روز گذشته باز هم حماسه ای بزرگ خلق کردند که در این راهپیمایی بزرگ یکبار دیگر دشمنان را ناکام گذاشتید و چشم فتنه را نیزکور کردید.


وی افزود:رهبرا،ما ندای قانون مداری شما را شنیدیم و ملت انقلابی ما نیز این ندا را هم شنیدند و اعلام می کنیم رهبرا ما جانمان را فدای این تصمیم قانون مداری شما خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که قانون شکنان کوچکترین تعرضی به امنیت و عزت این مردم و انقلاب کنند.


نورایی نسب تصریح کرد:ما در ابتدای ماجرای این اتفاقات از روی رافت و مماشات با مردم مدارا کردیم و از دیروز که حضور شما مردم ولایتمدار گچساران در صحنه اتفاق افتاد و نیز صف مردم از اغتشاشگران جدا شد با تمام قوا مقابل اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت جامعه با تمام قدرت خواهیم ایستاد.

 ****************************************

لنده

سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان لنده با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی گفت: امروز فرهنگ و تفکر بسیجی چنان در جامعه حکمفرما شده است که در هر بحران و حادثه ای سینه سترگ بسیجیان اماده و در صحنه های مختلف حضور فعال و داوطلبانه ای دارند.

وی افزود:در حالی که در بیشتر شهرهای کشور شاهد برخی نا آرامی ها بوده و هستیم، بصیریت و هوشیاری مردم شهرستان لنده و اشراف مسئولان امنیتی و قضایی این شهرستان مانع از هرگونه از ناآرامی ها شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد:نجابت و بصیریت و زمان شناسی و دشمن شناسی ملت ایران بار دیگر چشم فتنه را کور کرده و شاهد جوشش و خروش ملت ایران در دفاع از ارمان های انقلاب بودیم.

وی تاکیدکرد:امروز همه مسئولان استانی و شهرستانی وظیفه دارند که تلاش های خود را در جهت رفع مشکلات مردم دو چندان کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: امروز بسیج به عنوان یک نیروی پیشران در عرصه های مختلف کشور در حال خدمتگذاری به اقشار مختلف جامعه است.

وی در پایان از میثاق مردم با مقام معظم رهبری و جدایی از فتنه گران در حوادث اخیر کشور قدردانی کرد و گفت: ملت شریف ایران اسلامی باید خوب بدانند که فرزندان آنان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به خصوص بسیجیان این مرز و بوم در دفاع از حریم امنیت داخلی کشور به خصوص در مرز های سرزمینی از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

انتهای پیام/

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.