گروه: اخبار استان خبر: 139960 / تاریخ انتشار : 1398/8/29 ساعت : 12:19
در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مطرح شد

حلالیت طلبیدن دهبانی پور از همکاران سابق/گلایه مدیرکل سابق از ناسازگاری برخی نمایندگان استان

صبح امروز آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و محمدعلی پیرسبزی جایگزین رضا دهبانی پور شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد بگرزار شد.

 

مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاداسلامی استان گفت: بنده به عنوان کسی که در ۴ سال و نیم متولی این اداره بودم به احترام همکاران ادای حق کرده و گزارشی را خدمت شما ارائه خواهم داد.


دهبانی پور بیان کرد: فرهنگ اولویت اول و مقدم است اگر توسعه درخت باشد ریشه آن فرهنگ است و هر تحولی میتواند ساقه خوب یا برگ داشته باشد که این بستگی به ریشه دارد که همان فرهنگ است، بنده بر این باور هستم اگر شعار داده و اگر اولویت اول ماست و اگر بر اساس بیانات رهبر انقلاب که فرهنگ را همانند اکسیژن می دانند، در‌ کنار همه تلاش ها گویا فرهنگ اولویت محسوب نمی شود، زیرا هنوز ساختن راه و فعالیت های عمرانی اولویت اول دارد و فرهنگ رده های بعدی را دارد، با عنایت به اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است به این امر توجه شود در این بین این اداره بودجه کمتری دارد و باید در این خصوص بیشتر دیده شود.


وی گفت: امروز یکی از راه ها برای رفع  بعضی از درد ها توجه به فرهنگ است هرچند اشکالاتی به موضوعات جزئی گرفته میشود.


دهبانی پور ادامه داد: حضرت آیت الله ملک حسینی به ما کمک کردند و هروقت صلاح دیدند ما را ارشاد کردند و همکاری ایشان ماندنی است.


مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاداسلامی استان به دوران مدیریت خود در زمان 3 وزیر اشاره کرد و گفت: آقای علی جنتی که حکم بنده را ابلاغ کردند مدیری مدافع بود، دکتر صالحی امیری با مدت کم در جایگاه وزارت اما به استان آمد و کمک کرد و سید عباس صالحی که انسانی اخلاق مدارف پرتلاش و مشورت پذیر است.


وی افزود: تنها  گزینه سید موسی خادمی بنده بودم و با ابلاغ او تلاش کردم ادای وظیفه کرده و خدمت کنم،  جدل های ما با استاندار سابق به فضای رسانه ای کشیده شد نباید قدرنشناس بود چرا که او و تیمش به ما کمک کردند و شخصیتی که از آقای کلانتری سراغ دارم امیدوارم فرهنگ و ارشاد بتواند از معاونت فرهنگ و سیاسی یعنی آقای جمالی بهره ببرد.


دهبانی پور گفت: اگر بضاعتی دارم در خدمت عزیزان در فرهنگ و ارشاد خواهم بود، اگر انجمن های فرهنگی و هنری و اهل قم موسیقی شعر نمایش تئاتر باید از ظرفیت آنها کمک کرد
نماینده ها کمک کردند آقای تاجگردون، زارعی، آقای هاشمی و آقای بزرگواری کمک هایی کردند، در‌ روند کار برخی از این افراد ناسازگاری کردند ولی بنده بخشیدم آنها به دنبال تغییر بودند و تغییر هم طبیعی است، و از نمایندگانی که دلگرمی دادند تشکر میکنم، دستگاه قضا به ما کمک کرد، سعه صدر رئیس دادگستری و دادستان برای بنده مثال زدنی است و از نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران و معاونت فرهنگی تقدیر و تشکر میکنم.


وی افزود: همکاران در اداره کل حق زیادی بر بنده داشته از همه آنها تقدیر و تشکر میکنم، محدودیت ها زیاد بود اما تمام تلاش بنده این بود اگر نتوانستم کمکی به انها کنم اما سعی کردم نوکر آنها باشم و اگر کسانی از بنده دلخور باشند حلالیت میطلبم.


وی بیان‌کرد: با کمک سازمان برنامه و بودجه حقوق قراردادی ها سر ماه پرداخت می شود و با مساعدت مسوولان اضافه کاری به همکاران پرداخت می شود، برخی همکاران در رفاهی مبالغی دریافت میشد که بنده همان رفاهی را دریافت میکردم و بیان میکردم آنها هم به اندازه بنده حق دارند


وی در پایان گفت: از همه کسانی که با آنها کار‌کردم از بابت کم کاری های پوزش می طلبم، محدودیت های بودجه ای سبب سختی هایی در مسیر شد، در این شرایط سخت ار بین افراد فرهنگی سیاسی برای ریاست معرفی شدند اما آقای پیر سبزی که در عرصه هنر موسیقی بودند برگزیده شد و شهادت میدهم او فرد خوش ذاتی است زیرا دوستی خوب، صمیمی و اگر حامیانی داشت و اگر حامیانی داشت‌ ندیدم از آنها استفاده کند تا خللی به اداره فرهنگ وارد شود.

 

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یک انسان مدیر باید ظرفیت های لازم را پیدا کند و ادب و فرهنگ و  ظرفیت ها را باید  رعایت کند و هنگام پیک مسائل باید تدبیر کند، امام علی (ع) فرموده است بالاترین نعمت خدا عقل است و تدبیر حاصل عقل است.


احد جمالی بیان کرد: نظام تمام عیار فرهنگی است و‌نشات گرفته از وحی است و بنیان گذار نظام اسلامی اساس فرهنگی این نظام را با نسخه های الهی به وجود آورد و فقط با نسخه های فرهنگی نیاز های فرهنگی محقق می شود.


وی افزود: اوایل به عنوان معلم بودم و در خدمت عزیزان فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمان اقای مسجد جامعی مسوولیتی داشتیم و با اهالی هنر ارتباط دارم، اگر به دنبال نسخه های فرهنگی باشیم خیلی از مشکلات حل خواهد شد.


جمالی ادامه داد: آرزوی موفقیت برای آقای دهبانی پور و همچنین آرزوی موفقیت روز افزون در جهت خدمت به خلق الله در سنگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آقای پیر سبزی دارم، وی فردی توانمند و با فرهنگ است، آمادگی داریم در راستای اهداف مقدس نظام اسلامی و دولت که متعلق به انقلاب است همکاری کنیم.

 

معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: جامع پذیری یکی از نکات مهم عرصه‌ علوم فرهنگی و اجتماعی بوده  و دارای ارکانی است،  بدون شک آگاهی و کرامت انسانی از جمله آنهاست، که فرهیختگی مرهون این دو عنصر اساسی است.
 
 
فقهی زاده ببان کرد: قرآن پژوه ژاپنی در کتابی به نام خدا و انسان اشاره میکند، قرآن کتاب انسان است از یک طرف خدا نشسته است و از طرف دیگر انسان است،  انسان کتاب خدا را مینوشد  و از سوی دیگر انسان صاحب کرامت و منزلت می شود.
 
 
فقهی زاده بیان کرد: گمانم این است انسان در هیچ مکتب الهی  تکریم نشده است و انسان به ما هو انسان صاحب کرامت است، ظرفیت های عمیق وجود انسانی در آیات خدا بیان شده و خداوند انسان را بر دیگر مخلوقات خود برتری داده است، بنده به عنوان انسانی در عرصه فرهنگ و هنر گمان میکنم این فظیلت بخشی مرهون این دو رکن یعنی آگاهی و کرامت است که  قابلیت انسان برای آگاهی و پذیرش آگاهی و برای آگاه بودن و آگاه شدن و جامع پذیری را فراهم می کند و از سوی دیگر قابلیت درونی سازی قابلیت های فکری و فرهنگی و اخلاقی را انسان دارد.
 
 
 
وی بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارد زمینه ساز جامع سازی اگاهانه باشد، و زمینه سازی برای رشد فرهیختگی، و جامع پذیری با ابزارهای فرهنگ و هنر و رسانه و با همه شاخه های متعددی که عصر جدید از آن برخوردار است، میسر خواهد شد.
 
 
وی در پایان گفت: درگذشت  همکار بزرگوار آقای ایرج جایمند را تسلیت عرض کرده و از حمایت های  بی دریغ نماینده ولی فقیه آقای ملک حسینی و مسوولان شورای ائمه جمعه و خبرنگاران  حوزه فرهنگ تشکر کرده و تقاضای همکاری برای پیشرفت در حوزه فرهنگ‌دارم.
 
 
در ادامه مراسم مدیر کل جدید فرهنگ ارشاد اسلامی استان گفت:  عروج‌ایرج جایمند هنرمند همکارم و همجوار خاطراتم را تسلیت عرض کرده و  همیشه با همکاران برای او داغدار خواهیم بود.
 
پیر سبزی در ادامه با بیان یک بیت شعر، بیان کرد: باران که شدی مپرس این خانه کیست  سقف و حرم و میخانه یکیست،  سلام و درود خداوند بر عصاره آفرینش محمد مصطفی (ص) و سلام حضرتش بر شافع تشیع مولی الموحدین علی بن ابیطالب (ع) و درود آن جناب برحق بر ذخیره خدا صاحب الزمان (عج) و درود بر معمار کبیر انقلاب و فرزند خلف ایشان مقام معظم رهبری و درود بر دولت خدمت گذار.
 
 
وی افزود:  خدمت همه سروران گرام خصوصا مقام عالی وزارت آقای فقهی زاده، برادر عزیزمان آقای غیاثی و  روحانیت معظم، مدیران و سلام بر تک تک شما  ستایندگان مهر،  افسران صحنه، پویندگان راستی و فرهنگیان فریخته و رسانه های آگاهی بخش و هنرمندان با مناعت طبع خیر مقدم عرض میکنم، در سال ۶۱ که متولد شدم  از بزرگان یاد گرفتم مشتاق دوستان باشم و دیگران را به دوستی بخوانم، یاد گرفتم بیاموزم یاد دهم و آموختم نیکی به یاد بسپارم و بدی را فراموش کنم، خیر را پیشه گزینم و از شر دوری کنم و  حق به جا آورم و مدافع آن باشم و اگر‌در این دفاع مقدس یک تنه تنها بمانم، تنهایم را اشک مستور  در آب بریزم.
 
وی افزود: در این مجال شعاری برای محال سر نمیدهم، اما شاید صد گفته نیم کردار نباشد، قدر مسلم عملکرد درست  زاییده خرد جمعی و شورا است، امید دارم بتوان به این امر دست پیدا کنم‌، و این امر میسور نخواهد شد مگر به حمایت دستان توانمندی که صاحبان صادقش به مدد و یاری گر ما بوده تا فردایی روشن و امید بخش در این عرصه رقم زده شود، توازن و ترازوی فرهنگ و هنر در پویایی  اندیشه تلاش و همت بلند آرمان خواهانی است که به مصداق قول بلیغ: "الله جمیل و یحب الجمال" است، زیبا مینگرند  زیبا میاندیشند، و زیبا مینگارند.
 
 
 
وی بیان کرد: ضمن تشکر از مقام‌های وزارت استاندار خوش ذوق و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و از تلاش های آقای دهبانی که  بسیار با مجموعه همراه بوده و فردی اخلاق مدار، کار را به انجمن ها واگذار میکردند و همچنان از رهنمودهای او و اهالی رسانه و همه  هنرمندان بهره مند خواهیم شد.
 
 
 
پیرسبزی بیان کرد:  باید اشاره کنم دیوار ارشاد این قدر بلند نیست که کسی نتواند وارد ارشاد شود و مانع ورود آن شود و به اندازه ای سست نخواهد بود که با هر تلنگری بلرزد.
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.