گروه: اخبار استان خبر: 139936 / تاریخ انتشار : 1398/9/1 ساعت : 13:56

دردسر جدید راه و شهرسازی باشت برای کشاورزان "بهره عنا"+تصاویر

حفر کانال انتقال آب توسط یکی از کشاورزان با همکاری راننده ماشین آلات خاکبرداری اداره راه باشت در مسیر تردد بین زمین های کشاورزی در روستای بهره عنا این شهرستان مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حفر کانال انتقال آب توسط یکی از کشاورزان با همکاری راننده ماشین آلات خاکبرداری اداره راه باشت در مسیر تردد بین زمین های کشاورزی در روستای بهره عنا این شهرستان مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده است.

 

طبق خبرهای در یافتی از کشاورزان روستای "بهره عنا" در شهرستان باشت جاده بین مزارع آنها که تردد وسایل نقلیه و کشاورزی آنان از این مسیر انجام می شد، توسط یک نفر از کشاورزان مسدود شده است، و ادعای مالکیت جاده ای را دارد که در ابتدا مسیر اصلی تردد وسایل نقلیه بوده است که با احداث جاده جدید بین روستاهای بهره عنا از شهرستان باشت و روستای "مراسخون" از شهرستان رستم استان فارس، جاده قدیمی بلا استفاده شده است و فقط از آن برای وسایل و ادوات کشاورزی استفاده می کنند.

 

این پایگاه خبری مسئله را پیگیر کرده است که گویا فردی که جاده عمومی و محل تردد ادوات کشاورزی را مسدود کرده است با یکی از ماشین های خاک برداری اداره راه شهرستان باشت اقدام به این کار کرده،که بعد از خاک برداری و کشیدن کانال برای انتقال آب، این جاده عمومی را کاملا مسدود کرده است و اکنون ترددی در آن شکل نمی گیرد.

کشاورزانی که از مسیر این جاده استفاده می کنند، نیز شکایاتی را تنظیم کرده اند و تحویل ادارات مربوطه شهرستان باشت قرار داده اند ولی تا کنون اقدامی در حل این مشکل شکل نگرفته است.

 

گفتنی است طول این جاده ارتباطی بیش از 2 کیلومتر بوده که بین روستاهای بهره عنا از شهرستان باشت و روستای مراسخون علیا از شهرستان رستم استان فارس که با توجه به حفر کانال انتقال آب توسط یکی از کشاورزان در قسمتی از این جاده مشکلاتی برای تردد بوجود آمده است.

در همین رابطه دیلمی رئیس اداره راه شهرستان باشت گفت: این جاده یک در حال حاضر متروکه است و فقط زمین داران و کشاورزان که زمین آنها، اطراف این جاده هستند از این مسیر عبور می کنند که به درخواست خود کشاورزان و برای سهولت تردد آنها در این جاده یکی از ماشین های خاکبرداری اداره راه شهرستان برای مسطح کردن فرستادیم که این جاده را صاف کنند تا تررد به اسانی انجام شود.

 

وی در ادامه گفت: متاسفانه یکی از کشاورزان به راننده ماشین آلات خاکبرداری اداره راه گفته است که برای انتقال آب یک کانال در مسیر این جاده ایجاد کند که همین امر دردسر ساز شده است و به محض اینکه فرصت شود این کانال را پر خواهیم کرد تا تردد در این مسیر به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.