گروه: اخبار استان خبر: 139879 / تاریخ انتشار : 1398/9/5 ساعت : 09:18
فرماندار سابق شهرستان لنده در گفتگو با صبح زاگرس:

استاندار در چینش نیروها نقشی نداشت/ استان ما قومیتی نیست/طیف اصلاحات در کهگیلویه نتوانست به جمع بندی برسد/آگاهی بخشی و امید آفرینی از ویژگی های بارز صبح زاگرس است

دارا کریمی نژاد گفت: جامعه در آستانه انتخابات منتظر یک نیروی اثرگذار است که حداقل بتواند به توسعه استان کمک کند، من به شخصه دوست دارم یک پویش راه می افتاد که من برای توسعه استان چه کاری کردم؟! و مردم می بینند و شناخت پیدا می کنند و انتخاب می کنند.

فرماندار سابق شهرستان لنده  در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ضمن تشکر از عوامل صبح زاگرس گفت: نام صبح زاگرس که صبح و کوه و زاگرس هرکدام خود یک امید است و اسمی بسیار با مصما است.

 

وی برخی از ویژگی های صبح زاگرس را جنبه امید بخشی و آگاهی بخشی و امید آفرینی و هم اعتماد زایی و از طرف دیگر انتقاد منصفانه را دانست و گفت: با توجه به شناختی که بنده دارم و با توجه به اینکه نوپا هم است امیدوارم مثل خورشید فروزان برای استان همیشه بدرخشد.

 

فرماندار سابق شهرستان لنده درپاسخ به سوال خبرنگار این پیاگاه خبری در خصوص نزدیک بودن به انتخابات و اینکه شما قبلا فرماندار لنده بودید شرایط سیاسی استان  را چگونه ارزیابی می کنید گفت: در آستانه انتخابات جامعه منتظر یک نیروی اثرگذار است که حداقل بتواند به توسعه استان کمک کند، من به شخصه دوست دارم یک پویش راه می افتاد که من برای توسعه استان چه کاری کردم؟! و مردم می بینند و شناخت پیدا می کنند و انتخاب می کنند.

 

وی گفت: انتخابات برای این است که بتوانند کمک کنند به جامعه، اما واقعیت این است افرادی که حضور پیدا می کنند باید با مبانی توسعه و برنامه ریزی آشنایی داشته باشند که سطح نمایندگی را بالا ببرند.

 

کریمی نژاد گفت: سازوکار هایی که برای انتخابات هست و افرادی که انتخاب می شوند طوری است که چون احزاب نهادینه نشده است و افراد اجرایی و افراد فکری و فعالان سیاسی قوی وجود ندارد هرکسی در فصل و سال آخر انتخابات وارد عرصه می شود، و می بینیم افرادی که شاید در حالت طبیعی 1000 رای هم نداشته اند به واسطه برخی موارد کسانی انتخاب می شوند که جایگاه نمایندگی را نداشته و ندارند و شاید در برخی موارد ما بگوییم برخی از نمایندگان ما سطح نمایندگی را در استان بالا بردند، و اینها توانستند این کار را انجام دهند.

 

فرماندار سابق لنده گفت: برخی از افراد نتوانستند این جایگاه را ارتقا ببخشند و آنهم به واسطه عدم وجود ساختار های سیاسی و مشارکت آگاهانه و نبود احزاب سیاسی است.

 

وی تصریح کرد: کسانی که برای حضور در انتخابات ثبت نام می کنند از قبل باید برنامه ریزی توسعه محورانه داشته باشند و یا برای برون رفت از مشکلات تعدادی کتاب و یا مقاله مهم انجام داده باشد و اثر بخش باشد؛ کسانی که می آیند چنین وضعیتی باید داشته باشند.

 

کریمی نژاد در ادامه گفت: در حوزه کهگیلویه پیچیدگی بیشتری وجود دارد به واسطه اینکه سالهاست نیروهای اثر گذاری که در شهرستان کهگیلویه هستند مهاجرت کرده اند و آنهایی هم که بودند نتوانستند به جمع بندی برسند به خصوص در طیف اصلاحات که از سال 78 با آن طیف بندی که شد نتوانستیم به ان هدفی که می خواستیم برسیم و هنوز بر همان پاشنه می چرخد، انتخاب ما در سال 98 و یا سال 94 بین خوب و خوب تر یا بد و بدتر و یا کسی که به ما نزدیک تر بود انتخاب کنیم.

 

وی به بحث قوم گرایی اشاره کرد و گفت: بهتر است بدانیم از لحاظ جامعه شناسی استان ما قومیتی نیست بلکه عشیره ای و طایفه ای است، قومیتی مثل کشور آمریکاست که از نژاد ها و زبان های متفاوت هستند، در کشور ایران قومیت مطرح نیست و همه از یک نژاد هستیم و زبان هم مشخص است.

 

فرماندار سابق شهرستان لنده گفت: در استان ما بحث قومیتی به اشتباه طرح می شود که البته به واسطه آگاهی بخشی رسانه ها و فضای دانشجویی و دانش آموزی و شهر نشینی این مرزها کم رنگ شده است.

 

کریمی نژاد ادامه داد: مسئله دیگری که وجود دارد این است مدیرانی که الان هستند از قبل برای مدیران مجموعه ما چینش شده اند، ما الان برای انتخابات سالم و مشارکتی و به خصوص بحث امنیت انتخابات باید کمک شود، استانداز محترم نیز با تمام توان کار می کند .

 

وی در ادامه گفت: همه باید کمک کنند تا به سلامت از این انتخابات عبور کنیم و نباید خیلی داغ شود که برخی مسائل برای توسعه استان مشکل ایجاد کند و خود آقای کلانتری در چینش نیرو ها نقشی نداشتند چون وی پنج الی شش ماه است که آمده اند که دیگر همه چیز تمام شده است و باید با همین نیرو ها انتخابات را برگزار کنند که نیاز هست همه وی را همراهی کنند.

 

دارا کریمی نژاد در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا هیچ وقت اصلاح طلبان حوزه کهگیلویه برای حضور در انتخابات به جمع بندی نهایی نمی رسند و اینکه آیا در این دوره به اتحاد می رسند اظهار کرد: آن موقع شرایط انتخابات آزادانه بود و رد صلاحیت ها به صورت گسترده نبود و همه آزاد بودند و آقایان لاهوتی و منطقیان خودشان را عرضه می کردند، به هر حال انتخاب هایی که داشتند و اختلاف آرایی که خیلی زیاد نبود و می شد که با عملکردشان یک نفر انتخاب شود، اما اکنون نمی توانیم به سال 78 برگردیم چرا اینکار را کردید اما شرایط ایجاب میکرد که این موارد به وجود بیاید و ضمن اینکه هر کدام از اقایان لاهوتی و منطقیان قبول می شد می توانست با توجه به سابقه و شرایط و فرهیختگی و فرهنگی بودن آنها، برای شهرستان کهگیلویه اثرگذار باشند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.