گروه: اخبار استان خبر: 139855 / تاریخ انتشار : 1398/8/26 ساعت : 14:02
مدیرکل امور بانوان در غرفه صبح زاگرس مطرح کرد

به دنبال راه اندازی پارک بانوان جدید هستیم/دیشموک و حاشیه شهرها در اولویت طرح تاب آوری است

صداقت گفت: با توجه به آسیب های اجتماعی که وجود دارد برای تاب آوری اجتماعی بانوان نیز برنامه هایی در پیش داریم که یکی از آن ها طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری است که اولویت ما اکنون مناطق آسیب پذیر از جمله دیشموک و حاشیه های شهرهاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل امور بانوان کهگیلویه و بویراحمد در غرفه صبح زاگرس گفت: طرح توانمندی سازی زنان سرپرست خانوار را در برنامه داریم و در حال پیگیری است که این طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار مبتنی  بر الگوی نوین مشاغل خانگی است که مکاتباتی در این مسیر انجام شده است و تفاهم  نامه ای با جهاددانشگاهی استان و اداره کار بسته شده است.

 

نادیا صداقت بیان کرد: شناسایی این بانوان توسط امور بانوان انجام و به جهاد دانشگاهی معرفی می شوند در این طرح از بانوانی حمایت می شود که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند بعد از شناسایی کامل معرفی آن ها انجام می شود.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود:  با توجه به آسیب های اجتماعی که وجود دارد برای تاب آوری اجتماعی بانوان نیز برنامه هایی در پیش داریم که یکی از آن ها طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری است که اولویت ما اکنون مناطق  آسیب پذیر از جمله دیشموک و حاشیه های شهرهاست.

 

صداقت تصریح کرد: بانوان جویای کار را به کمیته امداد جهت اعطای تسهیلات معرفی می کنیم در طرح اشتغال روستایی بانوان استقبال زیادی داشتند و تسهیلات زیادی دریافت و مشاغلی را راه اندازی کردند همچنین پیگیر برنامه های نشاط اجتماعی و ورزش بانوان هستیم که می تواند در جهت کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

 

وی به پارک بانوان اشاره کرد و گفت: این پارک دارای مشکلاتی از جمله اشراف دو تپه به آن است  که این پارک فعلا موقت است طبق پیگیری های انجام شده طرح جامعی  برای پارک بانوان داریم که بتوانیم زمینی دیگر را که استانداردهای لازم را داشته باشد انتخاب و پارک بانوان را در آن راه اندازی کنیم.

 

مدریکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد  در پاسخ به اینکه  پاساژ شهرداری یاسوج که بانوانی زیادی در این پاساژ  مشغول کار هستند اما با کپسول های قدیمی خودشان را گرم می کنند گفت: در جریان این موضوع نبودم اما حتما از طریق مسئولان این موضوع را پیگیری می کنم که در آینده مشکلی را ایجاد نکند تعداد زیادی از بانوان در این پاساژ فعالیت می کنم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.