گروه: اخبار استان خبر: 139854 / تاریخ انتشار : 1398/8/26 ساعت : 13:37
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در غرفه صبح زاگرس مطرح کرد

خبرهای خوش یزدانپناه از درمانگاه های استان/برای ماندنم به هیچکس التماس نمی کنم/نهادهای نظارتی به موقع جلوی تخلفات را بگیرند

یزدان پناه گفت: متاسفانه در جذب این تعداد نیرو قانون رعایت نشده است و سازمان بازرسی ورود پیدا کرده و رای بر علیه کسانی که در جذب این افراد کوتاهی کرده اند صادر شده است که دادگستری هم اعلام کرده به زودی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در غرفه مطبوعاتی صبح زاگرس در نمایشگاه کتاب یاسوج گفت: قریب به 55 پروژه در حوزه های مختلف پزشکی با پیشرفت فیزیکی  بالای 90 درصد در استان داریم که امیدوار هستیم  تا دهه فجر این تعداد پروژه آماده و در اختیار مردم قرار گیرد، منابع لازم برای اتمام پروژه ها تامین شده است خیلی از پروژه ها اکنون فعال هستند که در آستانه افتتاح و حدود 5 میلیارد تومان از معاونت توسعه برای اتمام سایر پروژه ها دریافت کرده ایم.

 

یزدانپناه تصریح کرد:  به زودی شاهد راه اندازی کلینیک  پنج طبقه شهید مفتح در یاسوج هستیم کلینیک شهر گچساران نیز به زودی افتتاح می شود و در نظر داریم  که بیمارستان نرگسی در گچساران  و بیمارستان لیکک تا پایان سال افتتاح شود.

 

وی افزود:  به زودی مرکز درمان ناباروری در بیمارستان شهید جلیل راه اندازی می شود که می تواند خدمات قابل توجهی ارائه دهد همچنین مرکز غربالگری سرطان در یاسوج تجهیز شده است که این مرکز نیز به زودی افتتاح می شود و  طی یک ماه آینده آم.آر .آی و سی تی اسکن بیمارستان شهید جلیل  را مستقر می کنیم.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  بیان کرد: سعی می کنیم  در مراکز کمتر توسعه یافته نیروی انسانی آن مراکز را تامین کنیم آمبولانس هایی را در سطح استان توزیع کردیم و در جاهایی که فضای های فیزیکی مطلوب نبوده در حال اصلاح این فضاها هستیم و مراکزی که قبلا کمبود داشته اند را جبران کرده ایم به ندرت مرکزی در استان است که کمبود نیروی انسانی  داشته باشد.

 

یزدانپناه  در خصوص درمانگاه موشمی زیلایی گفت: منابع مورد نیاز را در اختیار پیمانکار قرار داده ایم و قرار بود حدود یک ماه قبل تحویل دهد که هنوز تمام نشده است ان شالله تا یک ماه آینده در اختیار مردم زیلایی قرار می دهیم، زیلایی با کمبود پزشک مواجهه نیست و در این مرکز مستقر است.

 

وی در خصوص جولان سیاسیون در دانشگاه  و نیروهای بدون ضابطه گفت: همه ما باید سعی کنیم که پایبند قانون باشیم انتظار است نهادهای نظارتی جلوی تخلفات را بگیرند یعنی اگر نهادهای نظارتی به موقع عکس العمل نشان دهند چنین مشکلاتی برای جامعه ایجاد نمی شود و امنیت و سلامت مردم به خطر نمی افتد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: باید از نهادهای مجری قانونی سوال شود، باید در زمان مناسب عکس العمل مناسب انجام می دادند متاسفانه در جذب این تعداد نیرو قانون رعایت نشده است و سازمان بازرسی ورود پیدا کرده و رای بر علیه کسانی که در جذب این افراد کوتاهی کرده اند صادر شده است که دادگستری هم اعلام کرده به زودی اجرا می شود.

 

یزدانپناه گفت: شورای تامین این رای را تایید کرده و ما به عنوان یک دستگاه دولتی ملزم به رعایت قانون هستیم من نه در جذب این نیروها و نه در رای برای این افراد نقش  داشتم وقتی رای صادر شده است همه ملزم به تبعیت از قانون هستیم این قانون نیز اجرا شده است، امیدوار هستم  تجربه تلخی هم  برای مقامات دولتی و هم نهادهای نظارتی و قضایی باشد که سریع تر در رابطه با قانون  شکنی افراد تصمیم گیری کنند که جامعه دچار بحران نشود.

 

وی در خصوص شائبه رفتنش از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اینکه ریس دانشگاه باشم یا نباشم حداقل 20 میلیون ضرر می کنم بر اینکه  ریاست دانشگاه باشم اما خدمت گذاری به مردم وظیفه ای است که بر دوش هر ایرانی مخصوصا خودم احساس می کنم باید به این مردم خدمت کنم.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  افزود: اگر شرایط خدمت وجود داشت که ریاست دانشگاه باشم  خدمتگذار مردم هستم اگر شرایط هم وجود نداشت به عنوان یک پزشک در خدمت مردم هستم به هیچکسی التماس نمی کنم رئیس دانشگاه شوم بمانم یا نمانم هر وقت فرصت خدمگذاری وجود داشت خدمت می کنم اگر نبود در سنگری دیگر خدمت گذار مردم خواهم بود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.