گروه: اخبار استان خبر: 139825 / تاریخ انتشار : 1398/8/24 ساعت : 21:59
معاون اقتصادی استاندار در گفتگو با صبح زاگرس:

هرگونه افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع و غیر قانونی است/جلوی سوءاستفاده ها گرفته می شود

صمیمی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بازار تاثیر محسوسی ندارد،گفت:هرگونه افزایش قیمت به این بهانه غیرقانونی و تخلف است و پیگرد قانونی دارد.

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  بر لزوم جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بازاریان از افزایش قیمت بنزین تاکید کرد.

 

سید حشمت الله صمیمی دوست با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بازار تاثیر محسوسی ندارد، تصریح کرد:در بحث افزایش قیمت بنزین ما به جز بنزین هیچ گونه حامل انرژی افزایش قیمت نداریم.

 

وی افزود: ما در بحث حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس برون شهری و درون شهری،کامیون ها و سایر خودروهایی که از سوخت بنزینی استفاده نمی کنند، هرگونه افزایش قیمت را  ممنوع و غیر قانونی می دانیم.

 

صمیمی دوست خاطرنشان کرد:در بحث تولید کالا چه در بخش صنعت و چه در بخش کشاورزی هم باتوجه به اینکه مصارف انرژی آنها گازوئیل،برق و گاز طبیعی است،افزایش قیمت کالا در این حوزه هم غیرقانونی است.

 

وی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی در عمده فروشی ها و سوپرمارکت ها به بهانه افزایش قیمت بنزین  قانونی نیست.

 

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در حوزه عرضه میوه و تره بار حتی اگر با بنزین لیتری سه هزار تومان هم محاسبه شود، قیمت هر کیلو کالا از استان های همجوار تا استان ما 100 تومان هم افزایش ندارد.

 

صمیمی دوست گفت: با همین فرض هم افزایش قیمت ها در حد 1درصد است، در صورتی که برای وانت های دو گانه سوز این درصد افزایش قیمت خیلی کمتر می شود.

 

وی افزود:با توجه به اینکه بخش عمده ناوگان میوه و تره بار خودروهایی با مصارف گازوئیل هستند،افزایش قیمت در این حوزه هم صفر است.

 

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه ذهن مردم باید روشن شود، گفت: بعضی ها نباید از این افزایش قیمت سوء استفاده کنند ؛اگر کسی بخواهد گران فروشی کند تخلف است و بازرسان سازمان سمت،اتاق اصناف و تعزیرات برخورد قانونی کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.