گروه: اخبار استان خبر: 139724 / تاریخ انتشار : 1398/8/20 ساعت : 15:48
داغ های مجازی:

وقتی یک مدیرکل استانداری منتقد ساخت سد خرسان بویراحمد می شود!+سند

اما آنچه که پیداست، این است که کهگیلویه و بویراحمد باید بدنبال ذخیره گاه های دائمی آب خود باشد تا در سالیانی که دوباره خشکسالی این مناطق را در بر میگیرد تنها نماند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رودخانه خرسان که سراسر مرز شمالی استان کهگیلویه و بویراحمد با جنوب چهار محال و بختیاری است بزرگ‌ترین شاخه رود کارون است که خود از دو شاخه اصلی تشکیل شده که یک شاخه از کوه‌های تنگ سرخ در ۴۳ کیلومتر جنوب شرقی یاسوج و ۱۵ کیلومتری شمال غربی اردکان فارس سرچشمه می‌گیرد و به نام رودخانه بشار به سوی شمال غربی جریان می‌یابد.

 

مدت زیادی است که بحث ایجاد این سد از سال 86 در استان مطرح شده است و با انتقادات زیادی نیز همراه بوده است از جمله اینکه: مناطق و روستاهای زیادی با احداث این سد به زیر آب می روند و عملا زندگی مردم با اختلال جدی روبرو می شود و جدای از سایر مشکلات دیگری که نیز در این بین روبروست.

 

حال کارشناسی ایجاد این سد چگونه و با چه هدفی صورت پذیرفته است جای سئوال دارد که از آن زمان تاکنون با حواشی زیادی همراه بوده است.

 

اما آنچه که پیداست، این است که کهگیلویه و بویراحمد باید بدنبال ذخیره گاه های دائمی آب خود باشد تا در سالیانی که دوباره خشکسالی این مناطق را در بر میگیرد تنها نماند.

 

شاید راهکارهای مناسبی جهت بهبود این وضعیت باشد اما در این بین واکنش برخی مسئولین استان نیز در رابطه با ایجاد این سد جالب توجه است.

 

به تازگی مدیرکل امور اجتماعی استانداری در خصوص ایجاد این سد انتقاداتی را داشته است که جالب توجه است:

 

 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسن زاده
1398/8/21 - 10:14
البته ساخت سد نیاز به نظرات کارشناسی بسیاری دارد نمیشه یک باره تصمیم گرفت
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.