گروه: اخبار استان خبر: 139723 / تاریخ انتشار : 1398/8/20 ساعت : 22:08

خاکسترشدن ده ها درخت درحومه شهر سوق و مسئولانی که خبردار نشدند+تصاویر

یکی از شهروندان سوقی گفت: همیشه چوب این درختان توسط نهاد های دولتی فروخته می شود اما اکنون که در حال آتش گرفتن هستند هیچ یک ار آن ها برای خاموشی آن اقدامی نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درختان و مراتع اثرات مثبت زیادی در طبیعت دارند که یکی از آن ها کاهش آلودگی هوا است. درختان با عمل فتوسنتز عناصر مضری چون کربین را از هوا گرفته و اکسیژن به هوا پس می دهد.

وجود گیاه و درخت در شهر به طور طبیعی هوای اطراف خود را به کمک ایجاد سایه وآزاد کردن بخار آب خنک می کنند. همچنین برگ های آن ها به عنوان یک فیلتر عمل خواهد کرد و ذرّات ریز هوا را در شعاع 30 متری خود به میزان یک چهارم کاهش می دهد . با همین کار می توان دو مشکل عمده کرده زمین ( گرما و آلودگی ) را حل کرد.
 
با این وجود شب گذشته انبوهی از درختان اطراف شهر سوق بر اثر آتش سوزی از بین رفته اند و شواهد نشان می دهد که این آتش سوزی عمدی بوده است.
 
خبرنگار صبح زاگرس با حضور در صحنه آتش سوزی تماس های مکرری با مسئولین شهرداری شهر سوق گرفت تا آن ها را از این اتفاق خبردار کند اما موفق به برقراری ارتباط با آن ها نشد. نا گفته نماند این آتش سوزی توسط شهروندان سوقی از طریق شبکه های اجتماعی به اطلاع عموم رسیده بود اما هیچ کس برای خاموشی این آتش که باعث سوختن ده ها درخت در اطراف شهر سوق شد تلاشی نکرد.
 
یکی از اهالی شهر سوق گفت: درختان بیدی که در اطراف شهر کاشته شده است موجب تخریب زمین های اطراف و فرسایش خاک آن شده است.
وی افزود: همیشه چوب این درختان توسط نهاد های دولتی فروخته می شود اما اکنون که در حال آتش گرفتن هستند هیچ یک ار آن ها برای خاموشی آن اقدامی نمی کند.
 
با توجه به اهمیت درختان برای شهرها صیانت و حفاظت از این منابع زیست محیطی وظیفه همه مردم و نهاد های مربوطه است و حفاظت و حراست از آن ها بیش از پیش باید اجرا شود.
 
تصاویر تکمیلی:
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.