گروه: اخبار استان خبر: 139722 / تاریخ انتشار : 1398/8/21 ساعت : 08:13
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در غرفه صبح زاگرس:

عدم درج قیمت کالا تخلف است/برخی از قیمت ها واقعی و آنالیزشده نیستند/در برخوردها دانه درشت و دانه خرد برای ما فرقی ندارد+تصاویر

صالحی گفت: یکی از مشکلات ما بحث واقعی نبودن قیمت است برخی از قیمت ها واقعی و بر اساس آنالیز دقیق درج نشده است مثلا بر روی رب گوجه 10 هزار تومان درج شده در حالی که این قیمت واقعی و آنالیز دقیق نیست و به مغازه دار با قیمتی دیگر می فروشد این اختلاف قیمت وجود دارد.

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس براتعلی صالحی مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در غرفه صبح زاگرس در نمایشگاه کتاب و خبرگزاری ها به سوالات خبرنگار این پایگاه خبری پاسخ داد.

 

صالحی در خصوص وضعیت بازار استان و نظارت بر اصناف گفت: دستگاه های مختلفی  متولی امر نظارت هستند و در بخش های مختلف نظارت دارند اما در بخش کالا دو دستگاه کار نظارت را انجام می دهد یکی اتاق اصناف که بازرسی ها را انجام می دهد و بخشی از بازرسی را نیز به  سازمان صنعت، معدن و تجارت داده است این سازمان نیز کار بازرسی از اصناف را انجام می دهد و تخلفات را بررسی و پرونده را ارسال می کند.

 

وی گفت: سعی کردیم بحث تعاملی بین دستگاه ها را اجرا کنیم و از بهترین نیروها در بحث بازرسی استفاده کنیم، جهت جلوگیری از هر گونه شک و شبهه ای گشت های مشترک را تقویت کرده ایم ما هر روز گشت مشترک داریم  به فراخور موضوع از نیروهای مختلفی در این زمینه استفاده می کنیم به عنوان مثال اگر بخواهیم از نانوایی ها بازدید کنیم کارشناسانی از شرکت غله حضور خواهند داشت.

 

صالحی عنوان کرد: حضور تمامی دستگاه ها کنار هم در یک گشت میزان خطا را کم می کند اگر دستگاهی  به نوعی بخواهد کوتاهی کند یا فردی را زیر چتر حمایت قرار دهند و یا  چشم پوشی شود به دلیل وجود دستگاه های مختلف در بازرسی، این امکان وجود ندارد و این کار خطا را به شدت کاهش می دهد.

---

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد: نظارت وجود دارد بازرس های  خوبی در استان داریم واقعا  کار را به به خوبی انجام می دهند با  کمک دستگاه ها و مردم آرامش خوبی در بازار  است سعی کردیم مدت زمان رسیدگی به  پرونده ها خیلی طول نکشد در  نزدیک ترین زمان ممکن نتیجه را اعلام می کنیم.

 

وی افزود: از زمانی که پرونده وارد سیستم ما می شود تا زمانی که منتهی به صدور رای می شود نهایت 10 الی 12 روز طول بکشد، سعی می کنیم نتایج را اعلام کنیم در این حوزه مشکلی نداریم، جرایم هر حوزه  جداست و میزان خسارت  هر حوزه را داریم، برای ما فرقی ندارد دانه درشت باشد یا خرد، هیچ تبعیضی قائل  نیستیم همه رسیدگی می شوند این نتایج همه مشخص است برخی از موارد را می توانیم اعلام کنیم و به گوش مردم می رسانیم.

 

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد  در خصوص این سوال که برخی از فروشگاه های زنجیره ای تخفیفاتی را می دهند آیا این تخفیفات واقعی است یا خیر گفت: برخورد با این موارد وظیفه ماست اگر واقعا قیمتی را اعلام می کنند و در عمل کمتر یا بیشتر قرار می دهند و در فاکتور قیمتی دیگر را وارد می کنند  این تخلف است، ما حاضر هستیم هر فروشگاهی را که مد نظر شماست در گشت  مشترک برویم و بررسی کنیم و در لحظه برخورد را انجام می دهیم.

صالحی افزود: یکی از مشکلات ما بحث واقعی نبودن قیمت است برخی از قیمت ها واقعی و  بر اساس آنالیز دقیق درج نشده است مثلا بر روی رب گوجه 10 هزار تومان درج شده در حالی که این قیمت واقعی و آنالیز دقیق نیست و به مغازه دار با قیمتی دیگر می فروشد این اختلاف قیمت وجود دارد، نیاز است که قیمت ها آنالیز شوند و قیمت واقعی بر روی کالا درج شود.

 

وی تصریح کرد: از طریق سامانه ۱۳۵پاسخگوی مردم هستیم سعی می کنیم شخصی را که گزارش تخلفی داده است، نتیجه را به آن اعلام کنیم حتی اگر نخواهد شاکی هم شود نتیجه گزارش را به این فرد اعلام می کنیم .

 

مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد  گفت: عدم درج  قیمت تخلف است در اینگونه موارد ما فاکتورها را می بینیم  با فاکتورهایی که صادر شده است چک می کنیم بخشی عمده ای در استان عدم درج  قیمت دارند  سعی کردیم  با اتحادیه  ها نشست داشته  باشیم و موراد قانونی  را تذکر دهیم ، منتظر هستیم تخلفات را اتاق  اصناف به ما گزارش دهند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.