گروه: اخبار استان خبر: 139690 / تاریخ انتشار : 1398/8/19 ساعت : 20:42
گزارش تصویری؛

افتتاح دومین سالن ورزشی در سازه مدرسه استان در بهمئی/پایه های اول تا سوم ابتدایی طلایی ترین در طلایی ترین سنین توسعه حرکتی

دومین سالن ورزشی در سازه مدرسه کهگیلویه و بویراحمد در شهر لیکک به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛اولین سالن ورزشی در سازه مدرسه شهرستان بهمئی با حضور معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان،فرماندار،مسئولان اداره آموزش و پرورش در آموزشگاه های حجاب و فرودسی شهر لیکک به بهره برداری رسید.

 

 

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در این مراسم گفت:این پروژه ورزشی که بیش از 400میلیون ریال برای راه اندازی آن هزینه شد، برای استفاده دانش آموزان مقطع ابتدایی در پایه های اول تا سوم است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم توجه به ورزش دانش آموزی به ویژه برای دختران، گفت: با توجه به کمبود اعتبار بجای آن که سالن‌هایی با ابعاد بزرگ داشته باشیم، تمرکز خود را برای احداث سالن‌های ورزشی در سازه مدارس قرار دادیم .

 

 

سیده فریبا حسینی با اشاره به اهمیت ارتقای سواد حرکتی در میان جامعه دانش آموزی، خاطرنشان کرد: تجهیز آن این سالن های کوچک ورزشی با یک تشک ویژه حرکات زمینی، نردبان‌های سوئدی در اطراف، طناب‌های معلق و دیواره ویژه سنگ نورد‌ی با حفظ استاندارد‌های لازم در تجهیزات، برای رفع نیاز‌های دانش آموزی کافی است .

وی افزود: کودکان ما در سنین ابتدایی به ویژه در دوره اول آن باید بیش از زمان فعلی با چالش‌های حرکتی مواجه باشند و این چالش‌ها باید در محل امنی انجام شود که سالن‌های ورزشی درون سازه مدارس این نیاز را پاسخ می‌دهد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه این کلاس درس تربیت بدنی تیپ پنجم زیرگروه فضا و تجهیزات آموزشی است که از محل دستاوردهای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش تامین اعتبار شده است.

حسینی این سالن را دومین سالن ورزشی درون سازه مدرسه در سطح استان عنوان کرد و گفت:این سالن ورزشی دارای ابزار و تجهیزات مطلوب و با کیفیت است که انتظار داریم دانش آموزان بیشترین بهره را آن ببرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی در این مراسم از توجه معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل به مدارس بهمئی تقدیر و تشکر کرد.

کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش بهمئی در این مراسم گفت:این سالن ورزشی 15 روز بعد از صدور امتیاز احداث،با رعایت تمامی استاندارها لازم تکمیل شد.

اکبر وزش خاطر نشان کرد:تشک ورزشی،پنل صخره نوردی،نردبان سوئدی،نردبان چابکی،نردبان کنفی،مکعب تشکی،طناب آویزان،نردبان عمودی از ابزارها و تجیهزات ورزشی است که با رعایت نکات ایمنی و استاندارهای ورزشی خریداری و در این سالن جاسازی شد.

وی گفت:با توجه به اینکه پایه های اول تا سوم ابتدایی در طلایی ترین دوران زندگی توسعه رشد حرکتی هستند، اهمیت احداث چنین سالن هایی در مدارس را دوچندان می کند.

وزش از حضور مسئولان استانی،فرماندار و مسولان اداره آموزش و پرورش در مراسم بهره بردای از این سالن ورزشی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه تصاویر از مراسم بهره برداری از این سالن ورزشی و شادی دانش آموزان را مشاهده کنید:

 

 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.