گروه: اخبار استان خبر: 139686 / تاریخ انتشار : 1398/8/19 ساعت : 19:57
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خبرداد؛

مشارکت 80هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی در ششمین مرحله از المپیاد های ورزشی دورن مدرسه ای+تصاویر

ششمین مرحله از المپیاد های دورن مدرسه ای بهمئی با شعار"دانش آموز فعال، مدرسه شاد، جامعه سالم" و با حضور معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛مراسم افتتاحیه ششمین المپیاد های ورزشی دورن مدرسه ای شهرستان بهمئی با حضور مسئولان شهرستانی و استانی در دبیرستان دخترانه هاجر شهر لیکک برگزار شد.

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش در این مراسم با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری ، گفت:جدی گرفتن امر ورزش بر همه ما لازم و واجب است.


سیده فریبا حسینی تصریح کرد: یکی از برنامه های کارا و پر بازده که ذیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال اجراست،المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای است .

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در سطح استان کهگیلویه و ویراحمد 80هزار دانش آموز در المپیادهای ورزشی دورن مدرسه ای مشارکت دارند،گفت:شعار این مرحله از المپیاد " دانش آموز فعال، مدرسه شاد، جامعه سالم" با رویکرد مدرسه محوری،دانش آموز مداری و اخلاق گرایی در مدارس است.

حسینی خاطرنشان کرد:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای برای ایجاد نشاط، شادابی، پویایی و تحرک در دانش آموزان و با محوریت خود بچه ها در مدارس انجام می گیرد، بسیار مورد توجه و اقبال دانش آموزان، همکاران و اولیاء گرامی است و در سطح مدارس در کنار ایجاد روحیه نشاط و شادابی و بالابردن تحرک در دانش آموزان، منجر به کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان نیز می شود.

معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش در پایان سخنان خود گفت:در راستای ترویج فرهنگ تربیت بدنی و سلامت طرح‌هایی مانند حیاط پویا ، المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای ، کانون‌های ورزشی درون و برون مدرسه‌ای ، طرح مدرسه قهرمان در مدارس داریم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در این مراسم ورزشی به اهمیت و ضرورت ترویج و تقویت تربیت بدنی و سلامت در مدارس پرداخت.


صادق جریده گفت:امر ورزش،تحرک و سلامتی باید در کلیه مدارس به خصوص مدارس دخترانه جدی گرفته شود.

وی افزود:باید همراه با آموزش دینی و علمی،طراوت جسمی و مشارکت دانش آموزان برای انجام امور مربوط به خود،توسط مربیان تربیت بدنی و سلامت ایجاد شود.

جریده خاطرنشان کرد:همه برنامه هایی که در زندگی وجود دارند،می توان نمونه ای از آن را در زنگ مدارس ورزش مشاهده و شبیه سازی کرد.

وی افزود:رقابت ورزشی باید در فضایی مناسب، عادلانه و سالم باشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در پایان سخنان خود با تقدیر از تلاش کارشناس مسئول تربیت بدنی و سلامت شهرستان،از حضور مسئولان استانی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه تصاویری از مراسم افتتاحیه ششمین مرحله المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای شهرستان بهمئی را مشاهده کنید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.