گروه: اخبار استان خبر: 139685 / تاریخ انتشار : 1398/8/19 ساعت : 20:49

غفلت ازآسیب های پنهان پارک ها/ تاریکی ضعف مشترک پارک های دهدشت+ تصاویر

در پارک منطقه 180 دستگاه دهدشت بسیاری از امکانات رفاهی وجود ندارد و یا به نوعی توسط عده ای ناشناس تخریب شده است. نبود این امکانات که مهمترین آن روشنایی مناسب است، باعث شده که کمتر کسی رغبت کند که از این پارک ها استفاده کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در اکثر شهرها میزان رفاه عمومی را در وجود و کیفیت اماکن رفاهی از جمل هپارک ها، پیاده روها،بیمارستان، مساجد ،کتابخانه و مواردی از این دست می بینند.

در شهر دهدشت چندین پارک بزرگ و کوچک وجود دارد ولی با این وجود به نسبت وسعت شهری و جمعیت،هنوز نیاز به ساخت اماکنی از جمله پارک ها در شهر دهدشت احساس می شود.

اما مسئله اصلی کیفیت پارک ها و امکانات اولیه ای است که باید در آن فراهم باشد. نور مناسب، فضای سبز،نیمکت و صندلی، وسیله بازی، سطل زباله و سرویس بهداشتی از جمله نیازهای اولیه یک پارک محسوب می شوند.

در پارک منطقه 180 دستگاه دهدشت بسیاری از این امکانات رفاهی وجود ندارد و یا به نوعی توسط عده ای ناشناس تخریب شده است. نبود این امکانات که مهمترین آن روشنایی مناسب است، باعث شده که کمتر کسی رغبت کند که از این پارک ها استفاده کند.

همین امر موجب شده تا این پارک ها به متروکه ای برای معتادان و برخی از افراد لاابالی تبدیل شود.

یکی از اهالی 180 دستگاه در گفت و گو با خبرنگار کهگیلویه گفت: در بسیاری از ساعات روز و شب، به علت ترس از حضور برخی از اوباش در پارک محله به فرزندانمان اجازه رفتن به پارک را نمی دهیم.

وی گفت: بعضا بوی مواد مخدری که این جوانان در پارک اقدام به استفاده می کنند تا خانه های ما هم استشمام می شود و علاوه بر مشکلات امنیتی و جانی برای اهالی مشکلات بیماری را نیز برای کودکان به همراه خواد آورد.

پارک 180 تقریبا در وسط این منطقه قرار دارد و که کم توجهی و عدم نظارت صحیح بر آن موجب شده که چراغ های روشنایی آن توسط عده ای شکسته شود و شهرداری نیز بسیاری از وسایل بازی این پارک را برداشته و به گفته مردم قرار بر تعویض آن ها بود که تا کنون اقدامی صورت نگرفت.

از مسئولین انتظار می رود تا با ورود به این مسئله در زمینه تعمیر و بهسازی پارک های شهرستان که به بستری برای برخی اقدامات خلافکاران تبدیل شده، مشکلات آن ها حل و فصل شود.

تصاویر تکمیلی؛

 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.