گروه: اخبار استان خبر: 139684 / تاریخ انتشار : 1398/8/20 ساعت : 08:16
در گفتگو با مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار استان مطرح شد

احداث سایت در درب کلات و میمند شهرستان دنا برای حل مشکلات اینترنت

نیک اقبالی درخصوص اقدام دقیق در خصوص رفع مشکلات مناطق روستایی فاقد اینترنت، عنوان کرد: چون تجهیزات سخت افزاری و شبکه انتقال در استان باید فراهم شود، زمان دقیق رفع مشکلات مشخص نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  پوشش آنتن دهی در مناطق مختلف استان خصوصا روستاها، به دلیل گسترش روزافزون ارتباطات از الزامات مهم محسوب می شود.

 

در همین خصوص اگر در مناطق روستایی مشکلات مربوط به اینترنت یا عدم آنتن دهی وجود دارد، مسوولان مربوطه باید ضمن پیگیری، درصدد رفع آنها باشند.

 

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار استان در خصوص مشکلات اینترنت در روستاهای سادات محمودی، بادنگان، سمرون در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: اینترنت مناطق روستایی جزء تعهدات  شرکت ارتباطات سیار نیست، اما در حد توان و امکانات سعی بر فراهم کردن سرویس اینترنت خواهیم داشت، و تعهدات در آن مناطق در حد امکانات مکالمه است و این موضوع جزء وظایف حاکمیتی است.

 

نیک اقبالی افزود: از طریق تعامل با شرکت "های وب" از طریق سرویس های خبری و اطلاع رسانی اعلام شده  و باید این سرویس را برای مناطق روستایی احداث کنند، از طرفی سرویس های "تری جی"، "فور جی" در مناطق تنگ رواق، شتر خون، بن زرد، پاتاوه، بی بی زهرا خاتون فعال است.

 

وی گفت: از طریق مجوزات دولت و کمک های آنها و تعاملات با شرکت همراه اول درصدد هستیم تحهیزات و زیرساخت محیا شود و مناطقی که مستعد این موضوع است، اقدام شود.

 

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار استان درخصوص اقدام دقیق در خصوص رفع مشکلات مناطق روستایی فاقد اینترنت، عنوان کرد: چون تجهیزات سخت افزاری و شبکه انتقال در استان باید فراهم شود، زمان دقیق رفع مشکلات مشخص نیست.

 

نیک اقبالی بیان کرد: جلسات متعدی با حوزه فناوری و اطلاعات استان، شرکت "های وب"، اپراتور های ایرانسل در حیطه خود، و دیگر اپراتورها در حال فعالیت  و در حال تلاش برای فعال کردن سرویس های جدید و برای احدث تجهیزات جدید با وجود سرویس  قبلی، انجام شود و همچنین باید   ترافیک بالا رفته و با سرمایه گذاری و هزینه ها باید بحث اینترنت به صرف باشد.

 

وی افزود: در صدد هستیم با فراهم شدن تجهیزات و مسیر انتقال برای نصب و اجرا سایت هایی مانند میمند و درب کلات احداث شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.