گروه: اخبار استان خبر: 139623 / تاریخ انتشار : 1398/8/18 ساعت : 10:50

افتتاح نمایشگاه کتاب یاسوج با حضور200ناشر با125غرفه/برگزاری نشست های شاهنامه خوانی در نمایشگاه

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: رقابت بیش از ۲۰۰ ناشر استانی و کشوری حضور و عرضه بیش از ۶۵ هزار کتاب در 125 غرفه جهت بازدید علاقه مندان در مصلی شهر یاسوج آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آئین افتتاح نمایشگاه کتاب یاسوج، ضمن تبریک هفته وحدت و آغاز امامت امام عصر (عج) گفت: کتاب و کتاب خوانی مهمترین عامل رشد جامعه و میتواند در بینش و رشد جامعه تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: در این نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان به مدت ۶ روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ بعد از ساعت15الی 20 در محل مصلی نماز جمعه یاسوج جهت بازدید علاقه مندان باز خواهدبود.

نجفی تصریح کرد: در نمایشگاه کتاب امسال بیش از ۲۰۰ ناشر استانی و کشوری حضور داشته و بیش از ۶۵ هزار کتاب به فروش می رسد و در ۱۲۵ غرفه استقرار پیدا کردند.

 

وی در ادامه گفت:در سال جاری غرفه هایی به اصحاب رسانه اختصاص داده شده‌است  تا ظرفیت‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

 

سرپرست اداره کل ارشاد اسلامی گفت: در این نمایشگاه کتاب های فرهنگی، علمی، ادبی و دفاع مقدس به فروش می رسد که در حاشیه این نمایشگاه نشست شاهنامه شناسی، آسیب های زندگی، نشست تخصصی نقد و بررسی کتاب ها  را خواهیم داشت.

 

مدیر عامل موسسه نمایشگاه های  کشور گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های پیشگام در برگزاری نمایشگاه است.

 

وی افزود: کتاب مظهر خلاقیت و عشق و دانایی است، خرسند هستم در شش ماهه دوم نهمین نمایشگاه کتاب را افتتاح می کنیم در این مدت زمان نزدیک به ۶۰۰ هزار کتاب با قیمت ۲۵ میلیارد تومان خریداری شده‌است همواره خرید کتاب با وجود مشکلات اقتصادی مورد توجه است.

 

قادر آشنا تصریح کرد: وقتی به فروش کتاب نگاه می شود بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان با کارت خوان فروش رسیده است، در سال ۱۰۰ هزار عنوان کتاب جدید چاپ می شود و ۷۰ هزار عنوان آنها جدید است، تعداد ناشر کشور ما در مقابل چین برابر است اما باید تلاش کرد در استان با رفع مکان میتوان تعداد ناشران را افزایش داد.

 

وی گفت: اصحاب رسانه باید بر مدار عدالت و انصاف حرکت کنند در چند سال اخیر رسانه ها به سمت سمت رسانه های دیجیتال رفته اند،با توجه به شش شرایطی کنونی جهان و منطقه کتاب ده روز با داعش را انتخاب کرده ام ، این کتاب دو پیام دارد هر آنچه که جست و جو پیدا کرده ام تلاش اسلامی نیست، شکل گیری گروه های داعش ریشه شرقی ندارد و تماما ریشه غربی دارند.


آشنا بیان کرد: در کشورهای اسلامی در دو قرن اخیر گروه های تروریستی وجود نداشتند اخوان المسلمین همزمان با حمله به افغانستان گروه های مجاهد برای دفع طالبان شکل گیری می شود، بن لادن بیان می کند چرا حکومت ها در منطقه جولانگاه قدرت های غربی شدند، همزمان با فرار آن لادن با پاسپورت های غربی عملیات تروریستی شکل گرفت، نتیجه گیری این کتاب این است که اگر غرب دست از جهان اسلام بردارد در جهان اسلام شاهد جنگ نخواهیم بود اما آنها برای بهره برداری در جهان اسلام و منطقه با ساخت و پرداخت گروه های داعش به فکر دست یابی به منافع و منابع هستند.

 

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با تبریک آغاز امامت امام زمان و همچنین شروع هفته وحدت گفت: معصوم میفرماید: همه مردم هلاک میشوند به غیر از کسانی که عالم هستند به جز کسانی که اگاهی پیدا کرده اند و همه عالمان نابود خواهند شد به جز کسانی که عمل کنند و همه عالمان عمل کننده نابود می شوند به غیر از کسانی که اخلاص داشته باشند و این دسته را خطری تهدید می کند و آن هم هم نداشتم زیرکی و سیاست است.


وی افزود: میزان کتاب خوانی در جامعه ما قابل قبول نیست و هرچند فرصت و فضای مجازی ایجاد شده است اما چیزی جایگزین کتاب نخواهد بود.

جمالی گفت: اصل کتاب خوانی باید بر محور خدا باشد در اینصورت به نتیجه خواهد رسید و حرکت غیر از آن محکوم به نابودی است، کتاب شاخص رشد و آگاهی و بینش است.

وی افزود: در استان شاخص های خوبی وجود دارد در قبل از انقلاب بی مهری های زیادی به استان در خصوص فرهنگ و کتاب صورت گرفته‌است اما در همین مدت کوتاه انقلاب خدمات زیاد فرهنگی و کتاب خوانی به این استان صورت گرفته‌است.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

---
 
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.