گروه: اخبار استان خبر: 139537 / تاریخ انتشار : 1398/8/15 ساعت : 13:04
گزارش؛

کمبود سیلندر گاز مایع در بهمئی/تلاش و رایزنی مسئولان شهرستان برای تامین گاز مایع از تاسیسات زیدون/تا اطلاع ثانوی سهمیه بهمئی در بهبهان به قوت خود باقی است

در روزهای اخیر کمبود سیلندر گاز مایع مشکلاتی برای شهروندان بهمئی ایجاد کرد که با پیگیری خبرنگار ما مشخص شد،فرمانداری بهبهان به بهانه کاهش سهمیه این شهرستان خواهان قطع سهمیه بهمئی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  کمیاب شدن سیلندر گاز مایع در چند روز اخیر مشکلات جدی برای شهروندان بهمئی به خصوص در مناطق روستایی ایجاد کرد به گونه ای که عاملان توزیع مقابل فرمانداری تجمع کردند.

 

 

 

یکی از اهالی روستایی حوزه ممبی با بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون گاز مایع در شهرستان وجود ندارد،گفت:کمبود سیلندر گاز مایع به خصوص در حوزه ممبی منجر به سردرگمی مردم شد و آنان نسبت به کمیاب شدن آن همزمان با سردتر شدن هوا ابراز نگرانی کرده و خواستار پیگیری توسط مسئولان هستند.

 

 

 

محمدی، از شهروندان لیککی هم در این زمینه به خبرنگار ما گفت: باتوجه به اینکه بخشی از منازل شهری هم به شبکه گاز خانگی وصل نشدند، همچنان نیاز به سیلندر گازمایع  داریم اما چندروزی است که برای تهیه آن با مشکل جدی مواجه هستیم.

وی افزود: در چند روز گذشته برای تهیه سیلندر گاز بارها به عاملان مراجعه اما با دست خالی به منزل برگشتیم.

 

 

 

یکی از اهالی روستای سرآسیاب یوسفی در تماس تلفنی با خبرنگار ما گفت: در چند روزی که در شهرستان سیلندر گاز مایع کمیاب شد، برای پخت و پز و استحمام با مشکلات زیادی روبرو شدیم.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت بهمئی در این راستا به خبرنگار ما گفت:با توجه به اینکه نزدیک ترین تاسیسات گاز مایع استان ما در چرام است و مراجعه به آن برای عاملین توزیع شهرستان بهمئی مقرون به صرفه نیست، سهمیه بهمئی تاکنون از تاسیسات بهبهان در استان خوزستان تامین می شد.

درخشان تصریح کرد:فرماندار بهبهان اعلام کرد که سهمیه  گاز مایع این شهرستان کاهش یافت و دیگر نمی توانیم سهمیه بهمئی را تامین کنیم.

وی گفت: دیروز در ستاد تنظیم بازار و مدیریت بحران شهرستان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار  گرفت .

رئیس اداره سمت بهمئی خاطرنشان کرد:در حال رایزنی هستیم که سهمیه بهمئی از شهر جایزان خوزستان تامین شود.

درخشان با بیان اینکه تا تعیین تکلیف تاسیسات جدید توزیع سهمیه شهرستان بهبهان سهمیه ما را تامین می کند، افزود:البته صبح امروز هم عاملین توزیع گاز مایع بهمئی در شهر بهبهان سهمیه 20هزار لیتری شهرستان را که حدود 1800سیلندر خانگی است، دریافت کردند.

به گزارش صبح زاگرس؛بر اساس آخرین آمار ارائه شده از مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان بهمئی بیش از 43هزار نفر است که حدود نیمی از آن هنوز از نعمت شبکه گازرسانی بهره مند نیستند و نیازمند سیلندر گاز مایع هسند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.