گروه: اخبار استان خبر: 139503 / تاریخ انتشار : 1398/8/14 ساعت : 14:21
در نشست شورای اجتماعی کهگیلویه مطرح شد

اخطار معاون سیاسی امنیتی استاندار به برخی رسانه ها/برخی ها غافل از استقرار سرورهایشان در امریکا و اسرائیل هستند/ پیشرفت ها مشکلات را بیشتر کرده است

احد جمالی گفت: متاسفانه مسائل ضد ارزش به عنوان مسئله ارزشی معرفی می شود و به جای نهی از منکر سکوت می کنیم و تاوان سکوت را خواهیم پرداخت و فرهنگ سازی باید صورت گیرد که نیاز به کار مستمر دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه شورای اجتماعی شهرستان کهگیلویه  با حضور احد جمالی معاون سیاسی ،امنیتی  و حجت الاسلام میر محمدی معاون اجتماعی استاندار و شماری از مدیران کل  و مسئولین شهرستانی در سالن کنفرانس فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

 
علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه در ابتدا گفت: در بحث مسائل و مشکلات اجتماعی  نیاز است که به صورت علمی و کارگاهی پیرامون آن ها بحث شود و به یک جمع بندی در مورد این مسائل رسید.
 
اتابک گفت: شهرستان کهگیلویه  گستره وسیعی از استان را شامل می شود و به لحاظ جمعیتی یکی از پرجمعیت ترین شهرستان های استان به حساب می آید اما مشکلات زیر ساختی از قدیم تاکنون در این شهرستان وجود داشته و مشکلات اجتماعی زیادی  را متحمل می شود و می طلبد که نگاه ویژه ای به این شهرستان شود.
 
وی گفت: آن چیزی که در این شهرستان وجود داشت و به آن توجهی نمی شد نگاه عدالت محور از لحاظ توسعه و زیرساخت ها بود که نیاز به سرمایه گذاری در این شهرستان بیش از پیش احساس می شود، مدیران از استان به شهرستان ها بیایند و در برنامه ریزی های خود مشکلات شهرستان ها را مورد توجه قرار دهند و نگاه عدالت محور را در توسعه شهرستان ها مورد توجه قرار دهند.
 
حجت الاسلام حسینی امام جمعه دهدشت گفت: پیرامون مشکلات اجتماعی جلسات مختلفی در شهرستان گرفته شده اما نتیجه ها آن گونه که باید پیش نمی رود و حل نمی شوند.
 
 
وی افزود: پیشرفت ها همیشه به معنای کم کردن آسیب های اجتماعی نیست و بلکه باعث بوجود آوردن آسیب ها و معضلات بیشتر می شود، در قدیم پیشرفت و امکاناتی وجود نداشت و مشکلات نیز کمتر بود و امروزه علی رغم پیشرفت در زمینه های مختلف مشکلات نیز بیشتر شده و نمونه آن اعتیاد است که سن آن روز به روز کمتر و حتی در زنان و دختران نیز بیشتر شده که نیاز به کار و فعالیت در این زمینه ها وجود دارد.
 
 
حجت الاسلام میر محمدی مدیر کل امور اجتماعی استانداری نیز گفت: آسیبهای اجتماعی که در سطح جامعه یک شبه بوجود نیامدند که در یک روز از بین روند.
 
میر محمدی گفت: در جوامع توسعه یافته خودکشی بیشتر است و در کشور ما خود کشی میانگین 5 و نیم در  صدهزار است و در جامعه ما خودکشی یک نفر بسیار مهم و اندوهناک است و می توان  حتی عزای عمومی اعلام کرد.
 
 
وی افزود: برخی از مطبوعات نیز با دامن زدن و بزرگ کردن معضلات اجتماعی باعث نشر آن می شوند و این کار درستی نیست و برخی نیز به دلیل مخالفت هایی که با برخی از دستگاه ها دارند اقدام به انتشار چنین موضوعاتی می کنند.
 
میرمحمدی گفت: میزان خود کشی در بین مردان بیشتر از زنان است و در سال گذشته با برنامه هایی که وجود داشت خودکشی ۲۰٪ کاهش پیدا کرد.
 
احد جمالی معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویر احمد گفت: خودکشی در کشور ایران آمار پایین تری نسبت به کشور های اروپایی و توسعه یافته دارد.
 
جمالی گفت: اصل قضیه به باورهای دینی مردم برمی گردد و نوع برخوردهای اجتماعی این منطقه، واقعیت را باید پذیرفت که زندگی عشیره ای برخودهای هیجانی  واحساسی را دربردارد.
 
 
وی افزود: تصمیم گیری بدون فکر و اندیشه و صبر باعث بروز اتفاقات ناگواری خواهد شد که سودی ندارد، تغییر سنت به مدرنیته قطعا موثر است.
 
جمالی با اشاره به ضعف های ایجاد شده در زمینه های فرهنگی گفت: باید فرهنگ سازی صورت گیرد و باورهای دینی در بین مردم تقویت شود، جلسات هیئتی قطعا برای حل مشکلات و باورهای دینی تاثیر گذار خواهد بود.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: متاسفانه مسائل  ضد ارزش  به عنوان مسئله ارزشی معرفی می شود و به جای نهی از منکر سکوت می کنیم و تاوان سکوت را خواهیم پرداخت و فرهنگ سازی باید صورت گیرد که نیاز به کار مستمر دارد.
 
این مسئول گفت: باید نسبت به مسایل فرهنگی و اجتماعی حساسیت داشته باشیم و با مهارت لازم و با علم فعالیت های لازم و مورد نیاز صورت گیرد.
 
جمالی با خطاب قراردادن رسانه های استان گفت :  یکی از مواردی که به این قضیه دامن میزند بی تعهدی برخی از رسانه هاست، برخی از رسانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد  تعهد اخلاقی و انسانی دارند و حتی منشا خدمت هستند اما درصد قابل توجهی از آنان تعهد ندارند و به مسائل دامن می زنند و سیاه نمایی می کنند، غافل از این که سرورهای آن ها در اسراییل و آمریکاست، ما به این افراد اعلام و اخطار میکنیم که اگر ادامه دهند با آن ها برخورد خواهد شد.
 
تصاویر تکمیلی؛
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.