گروه: اخبار استان خبر: 139466 / تاریخ انتشار : 1398/8/13 ساعت : 16:05
گزارش تصویری؛

افتتاح جاده سلامت در لنده/بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میرلنده ای ها

با حضور مسئولان شهرستان لنده جاده سلامت با شعار سراسری بسیج همگانی پیاده روی با شعار قدم زنان به سوی سلامتی با هدف ترویج فعالیت های بدنی شهروندان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، امروز و با حضور مسئولان شهرستان لنده جاده سلامت با شعار سراسری بسیج همگانی پیاده روی با شعار قدم زنان به سوی سلامتی با هدف ترویج فعالیت های بدنی شهروندان افتتاح شد.

در این مراسم ابتدا نورمحمد نعمتی با اشاره به اهمیت و نقش سلامت در جامعه گفت: همزمان با سراسر استان بسیج همگانی پیاده روی با شعار قدم زنان به سوی سلامتی و با هدف ترویج فعالیت بدنی در کلیه افراد ۳۰ تا ۷۰ سال به مدت یکماه آغاز شد.

وی افزود: گروه هدف اختصاصی در  این کمپین زنان خانه‌دار و کارمندان ساکن شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد، زیرا این دو گروه نسبت به بقیه افراد جامعه تحرک کمتری دارند.

نعمتی اظهار داشت: هدف اجرای برنامه افزایش درصد افراد ۳۰ تا ۷۰ سال که  پیاده روی منظم و صحیح و دارند و همچنین نهادینه کردن این موضوع از طریق آگاهی بخشی و تغییر نگرش در آنها تاثیرگذار است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنده خاطر نشان کرد: طبق توصیه متخصصین امر و جهت تاثیر گذاری مناسب در سلامتی هر روز حداقل نیم ساعت و یا یک روز در میان یک ساعت پیاده روی باید انجام شود که هدف ما استمرار این کار توسط مردم و متعاقبا افزایش درصد افراد ۳۰‌تا ۷۰ ساله که از پیاده روی منظم برخوردار هستند می باشد.

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی با اشاره به اهمیت مقوله سلامت در جامعه گفت:همه مادباید تلاش کنیم تا فرهنگ پیاده روی به درستی در جامعه نهادینه شود.

وی افزود:با افتتاح جاده سلامت باید فرهنگ سلامت نیز در بین اقشار جامعه تبین و تشریح شود لذا باید در این زمینه اطلاع رسانی صورت گیرد.

 فرماندار شهرستان لنده گفت:میزان افزایش مرگ ومیرها در شهرستان لنده ناشی از ناراحتی قلبی و عروقی است که در این زمینه باید همه کمک کنیم تا فرهنگ مصرف غذایی تنظیم و از ورزش های پرتحرک نیز استفاده کنیم.

در ادامه جاده سلامت افتتاح شد که این جاده از  جلوی جهاد کشاورزی تا پارک امید از سوی مسئولان حوزه بهداشت و درمان تعیین شده است.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.