گروه: اخبار استان خبر: 139440 / تاریخ انتشار : 1398/8/14 ساعت : 11:47
گزارش؛

روایتی از تحقیر رژیم ایالات متحده آمریکا توسط جمهوری اسلامی/از تسخیر لانه جاسوسی تا سرنگونی پهپاد و توقیف شناور امریکایی+تصاویر

تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان، شکست آمریکا در صحرای طبس و شکست در جنگ با کشورهای مسلمان نشان می دهد که آمریکا جهان خوار در مقابل ملت ایران یک کشور حقیر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروز اقتدار و توانمندیهای دفاعی و سیاسی جمهوری اسلامی همواره در رویاروییهای ما و امریکا موجب تحقیر دولت مستکبر امریکا شده است که نمونه اخر ان زدن هواپیمای بدون سرنشین فوق پیشرفته انها در خلیج فارس بود.

آمریکای جهان خوار از آغاز انقلاب اسلامی ایران در بخش های مختلف ثابت کرده است که از هیچ دسیسه ای برای از بین بردن این انقلاب خودداری نمی کند و حاضر است میلیاردها دلار برای از بین بردن ایران اسلامی هزینه کند اما همواره ملت ایران با ایستادگی و مقاومت این کشور مستکبر را تحقیر کرده اند.

 ملت ایران اسلامی همیشه در عرصه های مختلف با حضور خود نشان دادند که هیچ کشوری توانایی مقابله با ایران را ندارد و هر کس بخواهد این کشور را از پای دربیاورد در حقیقت اول باید با میلیون ها ایرانی مقابله کند و بعد به فکر تسخیر ایران باشد که فکری واهی و پوچ به نظر می رسد.

آمریکا ار سال 57 در مقابل مردم ایران کم آورد و به گونه ای تحقیر شد که تا کنون هیچ کشوری نتوانسته بود اینگونه کشوری را که ادعای ابر قدرتی می کرد را کوچک بشمارد و مردمش ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار بدهند.

تسخیر لانه جاسوسی و روحیه ضدآمریکایی دانشجویان

دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان سال ۵۸ مصادف با ۴ نوامبر ۱۹۷۹ توانستند وارد سفارت آمریکا در تهران شدند و دیپلمات‌ها و کارکنان حاضر در سفارت را به گروگان گرفتند و محل سفارت را تسخیر کردند.

 اقدامی که نتیجه روحیه ضدآمریکایی دانشجویان بود و با ورود شاه به آمریکا شدت گرفت و در نهایت منجر به تسخیر سفارت آمریکا شد. یکی از مصادیق روحیه ضدآمریکایی دانشجویان را می‌توان در پلاکاردی که در جلوی در سفارت آمریکا نصب کردند مشاهده کرد. دانشجویان پس از ورود به سفارت آمریکا پلاکاردی را با عنوان «خمینی می‌رزمد، آمریکا می‌لرزد» نصب کردند و عملیات تسخیر سفارت آمریکا آغاز شد.

 

این اولین آغاز نقطه تحقیر آمریکا توسط ملت ایران بود اینکه کشوری که خود را ابر قدرت می نامدر مقابل یک کشور تازه تاسیس تحقیر شود در حقیقت شکستن هیمنه آن کشور است.

دانشجویان ایرانی در 13 آبان ماه سال 58 رئیس جمهور آمریکا را به صورت نمادین به آتش کشیدند که به تمام دنیا بگویند ایران اسلامی بر سر کار آمده است و با هر فردی که بخواهد به مردم و مسلمانان جهان ظلم کند می جنگند و در مقابل ظالم می ایستند.

هر ساله نیز در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور پرچم آمریکا توسط مردم به آتش کشیده می شود و این بدان معناست که روحیه استکبار ستیزی مردم ایران همیشه باقی خواهد ماند.

جیمز ای. بیل در کتاب «عقاب و شیر» به روحیه ضدآمریکایی دانشجویان اشاره می‌کند و معتقد است: مبارزان مدت‌ها پیش از ۴ نوامبر قصد حمله به سفارت را داشتند و این برنامه را وقتی به اجرا درآوردند که کلام و احساسات ضدآمریکایی در سه روز اول آن ماه به اوج خود رسیده بود.

شکست آمریکا در صحرای طبس

 بعد از اینکه فارت توسط ملت ایران تسخیر شد دولت آمریکا سعی در آزاد کردن گروگان ها داشتند به همین دلیل نقشه ای را طرح ریزی کردند که به قول خودشان فکر می کردند بهترین نقشه است و شکست نخواهد خورد .

نیروهای آمریکایی در چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۳۵۹ برای انجام عملیات در صحرای طبس پیاده شدند. اما هواپیماهای امریکایی پس از استقرار در طبس و قبل از آنکه به تهران حرکت کنند دچار حادثه شدند و باعث شد ۸ تن از نظامیان آمریکایی به هلاکت برسند.

شکست آمریکا صحرای طبس، تحقیر آمریکا به شمار می‌رفت، زیرا همانطور که کارتر می‌گوید آمریکا همه توان خود را گذاشته بود تا بتواند گروگان‌ها را نجات دهد ولی باز شکست می‌خورد.

 

توقیف شناورهای آمریکایی توسط سپاه پاسداران

یکی دیگر از مورادی که باعث تحقیر آمریکا شد  توقیف شناورهای رزمی آمریکا در خلیج فارس بود که توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران بود که  به جزیره فارسی منتقل شدند و در نهایت نیز با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از بازداشت نظامیان آمریکایی با وساطت وزارت امور خارجه بازداشت‌شدگان به آبهای آزاد رها شدند و روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای با اشاره به قطعیت غیر عمدی بودن ورود غیر قانونی و غیر مجاز شناورهای رزمی امریکایی به آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رها سازی تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آب‌های بین المللی خبر داد.

سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی

سرنگونی پهپاد جاسوسی پیشرفته و گران قیمت "گلوبال هاوک" آمریکا توسط پدافند یکپارچه هوایی کشور، بهت و حیرت کارشناسان خارجی از توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حریم کشور و مقابله با متجاوزان را به همراه داشت.

پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی "گلوبال هاوک" آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند پدافند یکپارچه هوایی کشور قرار گرفت و سرنگون شد. سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز پنجشنبه در این مورد تاکید کرد که مرزها خط قرمز ما است و هر دشمنی به آن تعرض کند نابود خواهد شد.

گلوبال هاوک بزرگترین پهپاد مورد استفاده در جهان است که در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند و کارشناسان می‌گویند که سرنگون ساختن این پهپاد نشان دهنده توانمندی بالای نیروی نظامی است. بنا بر اعلام شرکت "نورتروپ گرومن" سازنده این پهپاد ارتفاع پرواز این هواپیمای بدون سرنشین نزدیک به ۲۰ کیلومتر می‌رسد. این پهپاد نظامی آمریکایی که از نوامبر سال ۲۰۰۱ مورد بهره برداری عملیاتی قرار گرفته است، با سامانه یکپارچه حسگرهای خود عملیات جاسوسی و شناسایی ISR در نقاط مختلف جهان انجام می‌دهد.

 

ترامپ توییتر را توییت  باران کرد

اقدام غرورانگیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی، موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا و ارتش این کشور شد و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای پوشش این تحقیر صرفاً به ارسال پیام‌های مکرر توئیتری متوسل شد.

رئیس‌جمهور آمریکا که حتی از اعتبار دادن به گمانه‌زنی‌های رسانه‌های غربی درباره احتمال حمله موضعی به ایران نیز ناتوان بود در پیام توئیتری خود در ادعایی مضحک نوشت: «شب گذشته همه‌چیز برای حمله تلافی‌جویانه به سه مکان [در ایران] آماده شده بود.

پرسیدم چه تعداد کشته خواهند شد؟ یک ژنرال جواب داد: ۱۵۰ نفر قربان. ۱۰ دقیقه پیش از حمله دستور به توقف آن دادم زیرا پاسخ متناسبی به ساقط کردن یک پهپادِ بدون سرنشین نبود


او در توئیت دیگری نوشت: «اوباما یک معامله وحشتناک با ایران انجام داد و به آنها (ایران) ۱۵۰ میلیارد دلار همراه با ۱/۸ میلیارد دلار نقد داد! ایران مشکلات زیادی داشت که از طریق این معامله از مخمصه بیرون آمد. اوباما به آنها مسیری آزاد برای دستیابی به سلاح هسته‌ای داد و آنها به جای تشکر کردن فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند

تحقیر آمریکا در تحریم ها و جنگ اقتصادی در ایران

مدت زمان زیادی است که امریکای استکبار تحریم های مختلفی را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کر ده است و به قول خودشان این تحریم ها را برای هر کشور دیگری تحمیل کرده بودند تا کنون از پای افتاده بود.

ملت ایران در این جنگ اقتصادی و شرایط سخت تحریم نیز همواره با حضورشان در صحبنه های مختلف از جمله راهپیمایی ها، انتخابات نشان دادند که هر سختی را برای  مقابله با کشوری جهان خوار چون آمریکا آماده کرده اند همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس نتوانستند ایران را شکست دهند در جنگ اقتصادی نیز تا کنون موفق به تحقیر و شکست ملت ایران نشده اند بلکه این آمریکا و استکبار است که هر  روز به گونه ای  توسط جوانان ایرانی تحقیر می شود.

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.