گروه: اخبار استان خبر: 139438 / تاریخ انتشار : 1398/8/13 ساعت : 09:17

تغییر کاربری جاده اورژانسی بیمارستان امام سجاد یاسوج به اقامتگاه چشم نواز جوانان+تصاویر

مسیر دسترسی به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به علت ترافیک ناشی از پارک ساحلی مشکلات زیادی برای مراجعه کنندگان به بیمارستان ایجاد کرده بود و مشاهده می شود جاده مخصوص نیز مشکلاتی دارد که باید به آن توجه شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسیر دسترسی به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به علت ترافیک ناشی از پارک ساحلی مشکلات زیادی برای مراجعه کنندگان به بیمارستان ایجاد کرده بود و مشاهده می شود جاده مخصوص نیز مشکلاتی دارد که باید به آن توجه شود.

 

یکی از پروژه هایی که شهردار یاسوج وعده عملی شدن آن را داده بود جاده ورودی بیمارستان امام سجاد(ع) است که نستهن مقدم در روز ۱۷ تیر ماه سال گذشته در نشست مشترک با مسئولان این بیمارستان وعده افتتاح آن را داده بود که این امر با کمی تاخیر نیز میسر شد که موجب کاهش بار ترافیکی در پارک ساحلی و تسریع دسترسی به بیمارستان شده است.

 

این جاده که مسیر اختصاصی عبور و مرور آمبولانس است در مواقعی که در پارک ساحلی یاسوج ازدحام بوده تاثیر بسزایی در سریع رسیدن بیمار به بیمارستان دارد.

 

با این وجود از جمله مشکلات این جاده را می توان ورود خودرو های غیر بیمارستانی و غیر اورژانسی به آن که دانست که می تواند باعث مسدود شدن جاده و عدم استفاده مناسب از این جاده بیان کرد.

 

از دیگر مشکلات آن می توان به عدم وجود تابلو های هشدار دنده برای ورود خودروهای غیر بیمارستانی یاد کرد، این موارد کار امداد رسانی را با مشکل مواجه می کند.

همچنین مشاهده شده است در طول روز و حتی در پاسی از شب خودروهایی در این مسیر پارک کرده و گویی منظره پایین دست را به تماشا نشسته اند و کسی نسیت به این خودروها تذکر دهد که این جاده مخصوص آمبولانس و خودروهای اورژانسی بوده به خاده عمومی!

 

گفتنی است که با بر طرف شدن این مشکلات و جلو گیری از ورود خودروهای بعضا شخصی به این جاده کار امداد رسانی به بیماران ارژانسی را سهولت بخشید و این اقدام مناسب شهردار یاسوج نمود بهتری پبدا می کند.

شهردار یاسوج در این خصوص گفت: در سال های گذشته مسیر دسترسی به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج که از پارک ساحلی می گذرد، به علت ترافیک ناشی از پارک مشکلات بسیاری برای عبور آمبولانسها و موارد اورژانسی و مردم ایجاد می کرد.

 

نستهن مقدم افزود: در این جاده حجم سنگ چینی دیوار حائل یکهزار و ۲۰۰ مترمکعب بوده که مراحل ایمن سازی و نصب روشنایی های لازم نیز صورت گرفته است و تابلوی عبور ممنوع نیز در ورودی آن نصب شده است.

مقدم گفت: از مردم و شهروندان تقاضا دارم از این جاده برای عبور و مرور عادی استفاده نکنند و از توقف بیجا در این مسیر خودداری کنند تا مشکلی برای بیماران اورژانسی به وجود نیاید، هرچند با بررسی های انجام شده مشخص شد که تردد برخی از خودروهای شخصی نیز به دلیل وجود بیمار اورژانسی و بدحال در درون آن خودرو بوده که باید زودتر به بیمارستان می رسید ولی تمهیداتی جهت جلوگیری از ورود خودروهای شخصی که بیمار ندارند نیز درنظر گرفته ایم.

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.