گروه: اخبار استان خبر: 139427 / تاریخ انتشار : 1398/8/13 ساعت : 07:46
دفاع فرماندار کهگیلویه از کشاورزان؛

مشکلی در مورد کود اوره در استان وجود ندارد/اتابک: توزیع کود و بذردر استان باید عادلانه صورت گیرد

فرماندار کهگیلویه: همه ما مدافع کشاورزان کهگیلویه هستیم و باید تقاضاها و‌درخواست های منطقی کشاورزان دیده و برآورده شود تا شهرستان کهگیلویه در حوزه کشاورزی مشکلی نداشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه شورای کشاورزی شهرستان کهگیلویه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

 

شهرام عسکری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست گفت: کشت باید مکانیزه باشد و این شهرستان در کشت مکانیزه پیشرو است و با این نوع کشت میتوانند در تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم،جو و کلزا در استان پیشتاز باشند.

عسکری گفت:در مورد تولید کود اوره در استان و‌شهرستان مشکلی وجود ندارد و پتروشیمی لردگان که تازه راه اندازی شده نیز می تواند نیازهای استان را در این زمینه حل کند.

 

این مسئول در مورد کمبود کود فسفات و پتاسیم گفت:کود فسفات و پتاسیم چون وارداتی است در شرایط تحریم محدودیت‌هایی دارد که می‌طلبد با نظارت دقیق در اختیار کشاورزان واقعی قرار بگیرد.

 

وی افزود: ما جانب عدالت را در توزیع منابع رعایت می کنیم و مناطقی که پتانسیل بیشتری دارند را مد نظر داریم.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص شایعه دپوی کود شیمیایی تا زمان افزایش نرخ تصریح کرد: تاکنون هیچ مکاتبه‌ای مبنی بر افزایش قیمت کود از وزارت جهاد اعلام نشده و با هر گونه افزایش نرخ برخورد می‌شود.

 

علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: شهرستان کهگیلویه در بحث کشاورزی از موقعیت استراتژیک مناسبی برخوردار است و بخش کشاورزی اولویت نخست توسعه شهرستان درآمایش سرزمین است، بنابراین می طلبد که فراتر از موضوع کشت برای کهگیلویه برنامه ریزی کنیم.

 

اتابک گفت: وقتی ما از کمبود ها، فرصت ها، قابلیت ها و‌ پتانسیل ها صحبت می کنیم باید توجه به این موضوع داشته باشیم که برنامه های مناسبی باید برای شهرستان تعریف کنیم تا به موفقیت ها و پیشرفت ها دست یابیم.

وی افزود: شهرستان کهگیلویه 50 هزار هکتار زمین قابل کشت دارد که 45 هزار هکتار آن دیم است و کشت آن به انتظار باران است.

 

علی رضا اتابک گفت: در شهرستان کهگیلویه متقاضی های فراوانی برای دریافت بذر و کود شیمیایی وجود دارد که نشان می دهد یک شرکت برای تهیه و تحویل  این مواد کافی نیست و سازمان جهاد کشاورزی باید به این توجه داشته باشد که در استان با توجه به اینکه کهگیلویه دارای بالاترین سطح زیر کشت است، توزیع کود و بذرنیزعادلانه صورت گیرد.

 

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد:همه ما مدافع کشاورزان کهگیلویه هستیم و باید تقاضاها و‌ درخواست های منطقی کشاورزان دیده و برآورده شود تا شهرستان کهگیلویه در حوزه کشاورزی مشکلی نداشته باشد.

 

تصاویر تکمیلی؛

 

 
 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.