گروه: اخبار استان خبر: 139399 / تاریخ انتشار : 1398/8/12 ساعت : 20:09
گزارش تصویری؛

اجرای مانور پدافند غیرعامل در لنده/بخشدار مرکزی لنده:اجرای آموزش های بنیادین در زمینه پدافند غیرعامل در مدارس

امروز و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، مانوری با حضور مسئولان دستگاه های خدماتی، امدادی، اورژانس و اداری در دبیرستان خدیجه کبری لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،امروز و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، مانور امدادی، بسیج دانش آموزی با حضور مسئولان دستگاه های خدماتی، امدادی، اورژانس و اعضای شورای اداری در دبیرستان خدیجه کبری لنده برگزارشد.

در این مانور آموزش های کمک های اولیه، اطفای حریق، نجات و انتقال مصدومان در سوانح و شیوه حمل مصدومان و آتل بندی توسط کارشناسان جمعیت هلال احمر شهرستان لنده اجرا و در پایان نیز شیوه درست اطفای حریق به دانش آموزان آموزش داده شد.

در این مراسم ابتدا علی جاویدان رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده با اشاره نقش پدافندغیرعامل در کاهش میزان تلفات انسانی گفت: اجرای اموزش ها و مانورهای مختلف در زمینه پدافند غیرعامل می تواند ضمن ارتقای سطح یادگیری دانش آموزان در زمینه پدافندغیرعامل به عاملی برای کاهش میزان خسارت های مالی و جانی نیز منتج شود.

وی اظهارکرد: همکاری خیلی خوب جمعیت هلال احمر شهرستان لنده با آموزش و پرورش شهرستان لنده در راستای آموزش پدافند غیرعامل و مانورهای امدادی می تواند نقش مهی در تحقق این آموزش ها داشته باشد.

در ادامه نیز علی پروندوار بخشدار مرکزی لنده بااشاره به اهمیت پدافندغیرعامل در جامعه گفت: پدافند غیرعامل از منظر رهبری یک اصل است برای همیشه و با تغییر ماهیت تهدیدات افراد نباید دست از کوشش بردارند لذا در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و به منظور جلوگیری از پیداش حوادث و سوانح غیرمترقبه باید یکسری دستورالعمل و راهبرد در حوزه پدافند غیرعامل رعایت شود.

وی افزود: اصولاٌ تهدیدات شامل بخش های مختلف است که ریشه ها، اهداف و بهانه مهمترین راهبردها در تهدیدات به شمار می آیند که هرکدام در حوزه های مختلف می تواند عاملی برای تهدید یک ملت باشند.

پرندوار گفت:اجرای سیاست های پدافند غیرعامل در کشور مستلزم همکاری و هماهنگی بین دستگاهی است که برگزاری مانورها و رزمایشات در همین راستا است.

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: آشنایی دانش آموزان با روش های مختلف آموزش امداد و نجات،شیوه های احیا و نجات، انتقال مصدومان و طریقه مقابله با اطفای حریق از عمده فعالیت های است که می تواند در کاهش میزان مرگ و میر و خسارت ها مالی مثمرثمر واقع شود.

در ادامه می تواند تصاویر مانور پدافندغیرعامل را در زیر مشاهده نمایید:


---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.