گروه: اخبار استان خبر: 139388 / تاریخ انتشار : 1398/8/12 ساعت : 11:49
در نشست انتخابات و قانون مداری سیسخت مطرح شد

حذف معافیت های مالیاتی برای اصحاب رسانه یک آسیب جدی است/حوزه فرهنگ نان برای کسی ندارد

نماینده دادستان دنا گفت: نظرسنجی ها باید با نظارت دستگاه قضا درج شود و انتشار تخلف اداری بدون ارایه مستندات و تا زمانی که تخلف آن مدیر محرز نشود نباید انجام گیرد و در صورت شکایت از او پیگرد قانونی دارد، ولی این بدین منظور نیست که خبرنگار نقد نکند و پیگیر وعده های مدیران نباشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح روز امروز نشستی با موضوع انتخابات و قانون مداری و با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا ضمن خیر مقدم حضور خبرنگاران فرارسیدن ربیع الاول و زعامت امام عصر را تبریک گفت.


فرهاد ناصری با اشاره به فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکتبار جهانی گفت: مبارزه با امپریالیسم در بنیاد انقلاب اسلامی نابود و شرق و غرب نباید این روحیه انقلابی گری را از ما بگیرد.


وی افزود: انقلابی بودن و انقلابی ماندن خصیصه ای است که باید در طول زمان به ان توجه کرد.


ناصری گفت: مشکلات اقتصادی برای هر قشری وجود دارد اما برای اصحاب رسانه و اصحاب فرهنگ و هنر پررنگ تر است، معافیت های مالیاتی برای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه برداشته شده که این موضوع اسیب جدی به این حوزه وراد می کند.


وی درآمدزا نبودن سایت های خبری و برخی از مشکلات قانونی را از معضلات و اسیب های این حوزه دانست.


ناصری گفت: فضای مجاری باعث شده برخی از رسانه های مکتوب و کاغذی در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد برچیده شود، روزنامه وطن امروز جمع آوری شد و خیلی دیگر از رزونامه ها با تیراژ بسیاز پایین چاپ می شوند.


وی ادامه داد: حوزه فرهنگ نان برای کسی ندارد.

 

ناصری خطاب به نماینده دادستانی دنا در این نشست گفت: در حوزه قضا نیاز به حمایت بیشتری از خبرنگاران وجود دارد، عرصه فرهنگ عرصه جهاد است و از قوه قضاییه انتظار می رود که نهایت کمک و حمایت از خبرنگاران و اصحاب فرهنگ را داشته باشند.


وی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از افراد دولتی که عمر شغلی انها به پایان رسید به دلیل قدرت نفوذ رسانه ها روی به رسانه ها و سایت های خبری آوردند.


ناصری با اشاره به مجوز دار نبودن برخی از سایت ها گفت: پروسه مجوز دار کردن سایت ها طولانی است و فرهنگ و ارشاد تا زمانی که سر سایتی شاکی خصوصی نداشته باشد کاری به کار آن سایت مربوطه ندارد، ولی مزایای خوب و ارزنده ای برای سایت ها مجوز دار وجود دارد که پیشنهاد می دهم مسولان سایت ها هرچه زودتر اقدام به کسب مجوز کنند.


وی با معرفی سایت های خبری شهرستان دنا افزود: پتانسیل های زیادی در حوزه خبر در این شهرستان وجود دارد که می طلبد خبرنگارن در این خصوص فعال تر باشند و در خصوص اخذ مجوزات لازم اقدام کنند.

 

ناصری به افزایش کیفیت درج خبرها و نظرسنجی ها تاکید کرد و گفت: خبر و نظرسنجی نباید به نحوی باشد که موجب تفرقه و دوگانگی شود.


در ادامه این نشست خبرنگاران به ارایه نظرات پیشنهادات و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.


یکی از خبرنگاران بیان کرد: به خبرنگاران اختیارات ویژه در زمان انتخابات داده شود که خارج از گرایش سیاسی در ساختمان فرمانداری و در زمان شمارش آرا حضور داشته باشند، همچنین وسیله نقلیه در اختیار خبرنگاران قرار داده شود که بتوان به همه حوزه های انتخاباتی سرکشی کنند.


در ادامه این نشست دهقان نماینده دادستان دنا گفت: درخواستهای خبرنگارن به حق و بجاست و اغلب انان بصورت جهادی و با هزینه شخصی خود اقدام به انجام رسالت خبری خود می کنند.


دهقان با تاکید بر اینکه قانون فصل الخطاب است گفت: هر خبرنگاری که شاکی خصوصی داشته باشد طبق قانون با آن رفتار می شود چه سایت خبری او مجوز دار باشد چه نباشد.


وی افزود: خبرنگاران رسالت خطیری دارند و هر خبری را نباید درج کرد، نظر سنجی ها معیار دارند و باید بر اساس پژوهش های واقع بینانه باشد و در خصوص انتخابات باید سایت دارای مجوز باشد و سپس اقدام به درج نظرسنجی کنند.

 

دهقان بیان کرد: نظرسنجی ها باید با نظارت دستگاه قضا درج شود و انتشار تخلف اداری بدون ارایه مستندات و تا زمانی که تخلف آن مدیر محرز نشود نباید انجام گیرد و در صورت شکایت از او پیگرد قانونی دارد، ولی این بدین منظور نیست که خبرنگار نقد نکند و پیگیر وعده های مدیران نباشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.