گروه: اخبار استان خبر: 139385 / تاریخ انتشار : 1398/8/14 ساعت : 12:12

روایتی قابل تامل از ساخت و ساز در در منطقه سروک/قصرهایی که در دل کوه ایجاد شده اند+تصاویر

خانه های زیادی در دل کوه های سروک در حال ساخت هستند اما اینکه چگونه مجوز برداشت کوه گرفته اند جای تامل دارد و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سروک یکی از نقاط خوش آب و هوای شهر یاسوج است که در حال از بین رفتن است؛ این نقطه از شهر یاسوج که زمانی یکی از بهترین مناطق برای کشاورزی بود اکنون به مکانی برای ساخت ویلاهای گران قیمت تبدیل شده است و کوه هایی که هر روز بخشی از آن ها برداشت می شوند تا جای خود را به ساختمان های چند طبقه و ویلایی بدهند.

 

این خانه ها در دل کوه های سروک در حال ساخت هستند اما اینکه چگونه مجوز برداشت کوه گرفته اند جای تامل دارد و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند، اگر این ساخت و سازها مجوز نداشته باشد بر اساس قانون نباید به آن ها خدماتی از جمله آب، برق و گاز ارائه داده شود در حالی که وقتی فردی میلیارد ها تومان هزینه می کند قطعا خیالش از این موارد راحت است.

 

نیاز است مسئولان مربوطه در این مورد شفاف سازی لازم را انجام دهند و پاسخ دهند آیا این زمین ها تغییر کاربردی داده شده اند؟ آیا قانون در آن ها اجرا شده است؟
 

ماده 100 قانون شهرداری ها می گوید ” مالکین اراضی واملاک واقع در محدوده خدماتی باید قبل از ساخت وساز از شهرداریها پروانه ساختمان بگیرند و شهرداری موظف است از عملیات های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه بوسیله ماموران خود در زمین محصور یا غیر محصور جلوگیری کنند”.

 

کمیسیون ماده 100 موارد مختلفی را شامل می شود اکنون سوال اینجاست ایا مالکین این ساخت و سازهای میلیاردی همه بندهای کمیسیون ماده 100 را رعایت کرده اند؟
 
انتظار می رود مسئولان در این خصوص شفاف سازی لازم را انجام دهند که مردم نیز به جواب سوالات خود برسند.

در زیر تصاویر برخی از این ساخت و سازها را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.