گروه: اخبار استان خبر: 139351 / تاریخ انتشار : 1398/8/11 ساعت : 19:22
مدیرکل امور مالیاتی استان در گفتگو با صبح زاگرس:

مدیر نظام پزشکی همراهی و کمک نمی کند/برخی پزشکان به دنبال شفافیت نیستند/ قانون چنان برخوردی با متخلفین می کند که مجبور به تمکین هستند+دانلود صوت

غفاری گفت: اگر پزشکان کارتخوان نصب کنند ما نیز همه هزینه های آن ها را در سال اول می پردازیم اما متاسفانه توجه نکردند که به نظر من این کار توسط مدیران آن ها انجام شده است که ما مثلا هم قسم شده ایم این کار را نکنیم.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص فرار پزشکان کهگیلویه و بویراحمدی از نصب کارتخوان گفت: مکاتباب زیادی با نظام پزشکی انجام شده است جرایم و نگرانی هایی که وجود دارد را به صورت مکتوب برای  آنها ارسال کرده ایم اما آن ها حتی اجازه ندادند ما با آن ها صحبت کنیم البته ما با رئیس دانشگاه علوم پزشکی صحبت کرده ایم و قول حمایت  دادند.

 

محمدعلی غفاری گفت: اکنون بانک ملت گفته است که خیلی از پزشکان کارت خوان ها را به نام فرزندان و همسر خود ثبت می کنند ما می گوییم حداقل دستگاه را نصب کنید که ما نخواهیم و مجبور نشویم جریمه کنیم؛ این استان، استانی محروم است و ما دوست نداریم به گونه ای عمل کنیم که پزشکان  از استان فرار کنند.

 

غفاری  تصریح کرد: ما دنبال کمک و خدمت به مردم هستیم نه اینکه محرومیت بیشتری در استان ایجاد کنیم اما متاسفانه پزشکان نیز این کار را انجام ندادند یکی از نیروها را به مطب  تک تک پزشکان فرستایم که به آنها بگوید کارت خوان نصب کنند که  ما مجبور به جریمه نشویم 19 درصد کارت خوان گرفتند که با اعزام نیرو به تک تک مطب ها دو درصد دیگر نیز نصب کردند؛ اکنون 21 درصد پزشکان کارت خوان دارند.

 

مدیرکل  امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که اگر پزشکان کارت خوان نصب کنند اما از آن استفاده نکنند نیز نوعی فرار مالیاتی است گفت: بله اگر این افراد نصب کنند و آمار بالا بیاید نیز فرار مالیاتی  ایجاد می شود مطمئن باشید که سامانه ما به سمتی می رود که تمام تراکنش بانک ها را رصد می کند  به نام فرزند یا خانم یا هرکسی دیگری که باشد باید پاسخگو باشند.

 

وی افزود: کارت خوان متعلق به هر کس که باشد مالیات را باید بگیریم اما به دلیل اینکه پزشکان  نگرانی  داشتند ما گفتیم شما نصب کنید که از این لحاظ نگرانی نداشته باشند اما متاسفانه هر کاری کردیم زیر بار نرفتند و عیب بزرگ آن ها همین بود که زیر بار ثبت نام نرفتند.

 

غفاری گفت: دو درصد کل در آمد این پزشکان در سال آینده که ما می خواهیم مطالبه کنیم جریمه محسوب می شود  درآمد این افراد را از طریق مختلف از جمله بیمه، سامانه و یا تراکنش های بانک های انها به دست می آوریم که دو درصد کل آن را ما جریمه می کنیم و این جریمه غیر قابل بخشودگی است.

 

مدیرکل  امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از آن طرف نیز ممکن است معافیت  اظهار نامه هایشان  پذیرفته نشود مطمئن باشید که قوه ی قهریه  زیادی هست که می تواند با این افراد برخورد داشته باشد  به نظر من تعرض به قوانین به سود آنها نیست با اینکه پزشک هستند و در جنگ نیز پیشتاز بودند و تعداد زیادی پزشک شهید  داریم.

 

وی ادامه داد: ما گفتیم چون پزشکان قشر فرهیخته ای هستند اول از این قشر شروع کنیم که دیگران نگویند شما آمدید و از قشر ضعیف شروع کردید پزشکان بیایند چرا که می دانند کشور در شرایط خوب اقتصادی قرار ندارد و مجبور است که به سمت درآمدهای درونی برود که تحت تاثیر نوسانات و تحریم های  خارج از کشور قرار  نگیرد.

 

نمی دانم چرا پزشکان مقاومت می کنند و نمی خواهند شفاف سازی کنند

غفاری عنوان کرد: اگر می خواهیم اقتصاد قوی و محکم داشته باشیم که به هر بادی نلرزد مجبور هستیم به این سمت و سو  برویم باید به درآمدهای درون زا متکی شویم، موفق ترین کشور آن است که اقتصادش از منابع زیر زمینی اش جداست، منابع زیر زمینی باید در اشتغال، زیرساخت ها و تولید و امثال آن به کار گرفته شود که همه نسل ها بتوانند از آن بهره مند شوند نه اینکه یک نسل خاصی باشد که ما مدام تولید کنیم و از آن طرف بفروشیم و هزینه های جاری مان را پرداخت کنیم این نه عاقلانه است و نه به سود ماست.

 

وی بیان کرد: این موضوع باعث می شود که کشور ما از علم و فنون و توسعه در دنیا فاصله بگیرد چون احساس نمی کردیم به تلاش و کوشش در بحث تولید و به روز شدن نیاز داشته باشیم گفتیم به طور خدادادی نفتی به ما رسیده است و می فروشیم؛ ما مصرف گرا شده ایم، در هر صورت نمی دانم که چرا پزشکان مقاومت می کنند، تا کنون من ندیده ام که یک حقوق بگیر نسبت به مالیات اعتراض کند همه چیز شفاف است وقتی شفافیت وجود داشته باشد هیچ مشکلی هم وجود ندارد پزشکان به دنبال شفافیت نیستند.

 

غفاری گفت: اگر مشکلی ندارند چرا نمی خواهند شفافیت ایجاد شود؟ پزشکان ما باید موثرترین افراد در کشور باشند اما نمی دانم چرا مال دنیا اینگونه شده است زمانی در جنگ جان شان را فدا می کردند اکنون نمی خواهند از مال بگذرند، حقوق دولت و مردم است، نمی دانم چرا پزشکان ما اینگونه شده اند.

 

مدیرکل  امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هنوز هم دیر نشده است و پزشکان می توانند برای نصب کارت خوان اقدام کنند تا ما بتوانیم از بخشودگی جرایم برای آن  ها استفاده کنیم متاسفانه نمی خواهند و همراهی نمی کنند، در حقیقت مدیرانشان همراهی نمی کنند، مدیر نظام پزشکی متاسفانه همراهی نمی کند و ما مجبور هستیم با بازرسی صحبت کنیم که چرا مدیری انتخاب شده است که در این زمینه همراهی و کمک نمی کند.

 

سفت و سخت پیگیری خواهیم کرد

وی گفت: طبیعی است که اگر بینیم اعلام می شود استان مثلا کهگیلویه و بویراحمد  در این زمینه خوب عمل نکرده است که بد است در حالی که ما از نظر وصولی و عملکردی در کشور اول هستیم بعد قشر مهم یک جامعه به شکلی عمل کند که از  تمام استان ها عقب تر شود.

 

غفاری ادامه داد: به صورت مکرر اعلام شده است و ما سفت و سخت پیگیری خواهیم کرد و پیش بینی های لازم برای جریمه نیز انجام شده است اگر پزشکان کارتخوان نصب کنند ما نیز همه هزینه های آن ها را در سال اول می پردازیم اما متاسفانه توجه نکردند که به نظر من این کار توسط مدیران آن ها انجام شده است که ما مثلا هم قسم شده ایم این کار را نکنیم.

 

مدیرکل  امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حالی که باید گفت شما در کشوری زندگی می کنید که باید قانون حاکم باشد شما که نمی توانید از خودتان قانون وضع کنید قانون چنان برخوردی با پزشکان می کند که مجبور به تمکین هستند این یک واقعیت است همین پولی که می خواهیم بگیریم با جریمه و با برخوردهای قانونی و آن گونه که در شان یک پزشک نیست مجبور هستیم مطالبه کنیم مطمئنا اقدام می کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 11 نظر
مسعود
1398/8/12 - 14:59
متاسفانه پزشکان البته برخی از آنها فکر می کنند آنها تافته جدا بافته اند و از قانون تبعیت نمی کنند
rateup 0
 ratedown 0
پدرام
1398/8/12 - 14:59
واقعا که چرا باید قانون رو این طور به راحتی زیر پای بگذارند مگه فرق این پزشکان با دیگر اقشار جامعه چیست؟
rateup 0
 ratedown 0
فاطمه ف
1398/8/12 - 15:00
به دلیل عدم اجرای درست و درمان قانون با چنین افرادی مواجه هستیم که خود را تافته جدا بافته می دانند
rateup 0
 ratedown 0
ب
1398/8/12 - 15:00
بله همین طور است
rateup 0
 ratedown 0
یاشار ب
1398/8/12 - 15:01
جالبه اکه به این موضوع پرداختید چون دیشب هم 2030 به این موضوع پرداخت که پزشکان استان کهگیلویه وبویراحمد کترین تبعیت رو از این قانون داشتند
rateup 0
 ratedown 0
یاسر
1398/8/12 - 15:02
درود بر صبح زاگرس که این موضوع چالشی رو باز کرد
rateup 0
 ratedown 0
احمد رضا
1398/8/12 - 15:02
واقعا تا کی باید پزشکان خود را بالاتر از بقیه اقشار جامعه بدونند
rateup 0
 ratedown 0
جوادی اصل
1398/8/12 - 15:03
تا وقتی که یک معلم برای ماهی سه میلیون باید به 40 دانش آموز سر و کله بزنه و بعد اون پزشک در نصف روز این مقدار درامد رو داشته باشه
rateup 0
 ratedown 0
قربانی
1398/8/12 - 15:04
باید بشدت با چنین پزشکان متخلفی برخورد شود
rateup 0
 ratedown 0
زهرا بهمنی
1398/8/12 - 15:05
البته نمی توان همه پزشکان رو از این دست قرار داد هستند پزشکان که دلسوزان برای خدمت به مردم کار می کنند و چشم داشت زیادی هم ندارند
rateup 0
 ratedown 0
لیلا
1398/8/12 - 15:06
متاسفانه اداره مالیاتی در این چنین مواردی سخت گیری های لازم رو انجام نمی دهد تا این موضوعات پیش می آید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.