گروه: اخبار استان خبر: 139245 / تاریخ انتشار : 1398/8/9 ساعت : 07:10
کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد

ناگفته هایی از پشت پرده قتل البغدادی/ابوبکر دیگر برای آمریکا کارایی نداشت

شک نکنید البغدادی دیگر کارایی لازم را برای آمریکایی ها نداشت که از دو حالت خارج نیست یا او را کشتند اما نه در این عملیات و یا اینکه مثل سایر جنایتکاران بزرگ با نام جعلی در یکی از ایالت های آمریکا یا اروپا دارد در رفاه زندگی می کند

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به تبیین مسائل پشت پرده قتل ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش پرداخت و گفت: به نظر می آید عدم وجود دستاورد برای ترامپ در آستانه انتخابات آن را وادار به کشتن کسی کند که تاکنون 8 مرتبه اعلام به قتل وی کردند، بعد از تکرار ادعای آمریکایی ها در سالهای 2017 و 2018 این نهمین بار است که مسئولان این کشور اعلام می کنند که البغدادی را کشتند.

 

صدرالحسینی در ادامه گفت:به نظرمی آید ترامپ به کاهدان زده است و باید ببینیم این اقدام وی  چگونه می تواند پاسخگوی نیاز وی در انتخابات آینده باشد که جای سوال دارد.

 

وی تصریح کرد: آمریکایی ها هیچ گونه فیلم،عکس، مستندات DNA و یا آثار و علائمی از کشته شدن البغدادی اعلام نکردند، صحنه عکسی از فرماندهان،وزیر دفاع و خود ترامپ در رسانه ها منتشر کردند که عملیات نیروهای دلتا را به صورت مستقیم مشاهده می کنند که این عکس هم جعلی از آب درآمد.

 

صدرالحسینی افزود:ثانیه ای از این فیلم را به کسی نشان ندادند و مورد مشکوک بعدی این است که اعلام شد کشورهایی از جمله روسیه در این عملیات حضور داشته اند،اما سخنگوی وزارت دفاع این کشور به طور رسمی اعلام کرد که هیچ عملیاتی در آن ساعت در آن منطقه انجام نشد، چون آن منطقه از ادلب منطقه ای است که روس ها به طور کامل اشراف دارند.

 

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد:نکته بعد این است در منطقه ای اعلام شد آقای بغدادی را کشتند که آن منطقه از مناطقی است که در اختیار القاعده است و همه کسانی که در جریان امور منطقه هستند می دانند که اختلاف شدیدی بین القاعده،داعش و جبهه النصره وجود دارد ؛ مگر می شود البغدادی به لانه زنبور رفته باشد که آمریکایی ها بخواهند این عملیات را انجام دهند.

 

صدر الحسینی افزود:نکته بعد اینکه صحبت های مسئولان آمریکایی به خصوص وزیر دفاع و ترامپ متناقض است ؛آنها در روزهای گذشته اعلام کردند برای دقت و مراقبت از چاه های نفت سوریه در حال گسیل نیروهای تازه نفس به سوریه هستیم که این کار را هم آغاز کردند. اگر سازمان نظامی و ساختار داعش مدت هاست توسط ترامپ از بین رفته است پس حضور نیروهای آمریکایی بر سر چاه های نفت شمال سوریه چه مفهومی دارد؟به نظر می آید این گزارش تناقض دارد و سناریو نویسانی که برای ترامپ در ایام انتخابات می خواهند دستاورد تراشی کنند به این تناقضات توجه نکردند گرچه این تناقضات کاملا آشکار و مشخص است.

 

وی ادامه داد: زرغاوی و بن لادن کجا هستند؟آمریکایی ها ادعا کردند که بن لادن رهبر طالبان را کشته اند و به دریا انداخته اند، هیچ گونه آثاری از او نیست، شک نکنید البغدادی دیگر کارایی لازم را برای آمریکایی ها نداشت که از دو حالت خارج نیست یا او را کشتند اما نه در این عملیات و یا اینکه مثل سایر جنایتکاران بزرگ با نام جعلی در یکی از ایالت های آمریکا یا اروپا در رفاه زندگی می کند اما مهم این است که آیا با کشته شدن البغدادی توسط آمریکا، واقعا نشان دهنده مخالفت آمریکایی ها با تروریست است؟

 

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد:بر اساس اسناد موجود که نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا خودشان در مبارزات انتخاباتی بیان کردند آنها برای پیشبرد اهداف خود از این تروریست ها استفاده می کنند.

 

صدر الحسینی تصریح کرد:بلافاصله بعد از کشته شدن البغدادی فردی به نام ترکمانی به عنوان رئیس این مجموعه تروریستی اعلام موجودیت کرد که به نظر می آید آمریکایی هم از این مجموعه تروریست های تکفیری می خواهند در نقاط دیگر استفاده کنند .

 

وی ادامه داد:در تظاهرات خشن اخیری که در برخی از شهرهای عراق صورت گرفت، نطفه ها و هسته های خاموش داعش سربرآوردند و از برخی از فرماندهانی که در جبهه های جنگ با آنها مبارزه کردند، انتقام جویی کردند. آمریکایی ها در حال تغییر منطقه داعش هستند و با این فرمانده جدید برای غرب آسیا برنامه های خاصی رادر قالب اقدامات تروریستی در نظر دارند.

 

این تحلیل گر مسائل غرب آسیا گفت: متاسفانه بازی با کلمات فراوان است در حوزه حقوق بشر مگر کم با این الفظ بازی می شود؟مقابله با تروریست توسط آمریکا هم نوعی بازی با این کلمات است ؛سینه آقای بغدادی مخزن اسرار اقداماتی بود که آمریکائی ها و سعودی ها در غرب آسیا و سوریه انجام دادند. بعید نیست که آنها با سر به نیست کردن این مهره به شیوه های جدید دنبال اجرای برنامه های جدید در این منطقه هستند.

 

صدر الحسینی تصریح کرد:این ابهام و رمز آلودگی به همین شکل سربسته خواهد ماند تا دوباره یک فضای انتخاباتی شکل بگیرد و جریان های مختلف سیاسی برای تقیبح ترامپ ،افشاگری کنند که آن زمان مشخص می شود ترامپ هم برای حمایت از ترورسیم از هیچ کوششی دریغ نکرد.

 

وی در پاسخ به این سوال که نظام سلطه چه مقدار توان مقابله با تفکر مقاومت را دارد، گفت: شاید در نگاه روند شناسی بتوانیم این سوال را پاسخ دهیم. برای نمونه یک روزی به جریان مقاومت در یمن به نام انصارالله یک جریان کوچک تروریستی اطلاق می شد اما امروز این جریان برای آینده یمن نماینده سازمان ملل یک طرف میز و نمایندگان انصار الله در طرف دیگر می نشینند که نشان دهنده قدرت،قوت و عقلانیتی است که در جبهه های مقاومت حاکم است.

 

صدر الحسینی افزود: همین قضایا در مورد عراق هم بود ؛یک روز آمریکایی ها آمدند اما مقاومت مردمی آنها را بیرون ریخت، روزی داعش آمد اما باز هم نیروهای مردم آنها را بیرون ریخت ؛می توانیم بگوییم چشم انداز مثبتی پیش روی جبهه های مقاومت است که علت آن آگاهی و بصیرت توده های مختلف در غرب آسیاست که نسبت به ده سال گذشته افزایش یافت و پرچم دار مقاومت یعنی جمهوری اسلامی توانست یک انسجام داخلی در جبه های مقاومت ایجاد و آن را تقویت کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.