گروه: اخبار استان خبر: 139233 / تاریخ انتشار : 1398/8/10 ساعت : 15:11
در گفتگو با کارشناس مسائل سیاسی مطرح شد

موج زدن تفکر وابستگی به آمریکا در منش و روش رهبران یک جریان سیاسی/سینه چاک های حامی غرب نقض عهد را می بینند و دَم نمی زنند

حسین پور گفت: در کشور ما اصلاح طلبان به عنوان سینه چاک های حامی غرب بارها به صورت آشکار موارد بد عهدی آمریکا را می بینند اما به دلیل اینکه هم آمریکا و هم حامیان غرب یک دیدگاه و تفکر مشترک دارند،این نقض عهدهای آشکار آنها را قانع به تغییر رویکرد علیه سردمداران استکبار نکرده است.

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی روز در گفتگوی اختصاصی با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با بیان اینکه بدعهدی آمریکا مانند روز بر همه روشن است،گفت:مشکل ما تفکری است که تنها راه برون رفت از مشکلات به خصوص در حوزه سیاسی و اقتصادی کشور را در تعامل و ارتباط با آمریکا به عنوان کدخدای جهان می دانند.

 

فرامرز حسین پور تصریح کرد:چالش آمریکا با جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس انقلاب آغاز شد و علت امر هم به وضوح روشن است ؛ایران اسلامی گفتمان اسلام راستین را بعنوان منویات و نقشه راه خود قرار داد و طرف مقابل ما یعنی آمریکا دیدگاه های غیر الهی، مستکبرانه و قلدرمآبانه را در تمامی برنامه های خود برای مدیریت منطقه و جهان در دستور دارد و چالش بین این دو دیدگاه  ریشه در گفتمان داشتن امری بدیهی است.

 

حسین پور ادامه داد: مسیر قطارجمهوری اسلامی ایران از ابتدای تاسیس بر این سیاست ها ریل گذاری شد؛ هر چند در 40سال گذشته با سرکار آمدن دول گوناگون تغییراتی جزئی ولو در شعار و رفتار مقامات ما در مقابله با آمریکا بعنوان سردمدار استکبار جهانی ایجاد شد اما همچنان این قطار سیری الهی دارد که از پایه و اساس هیچگاه با گفتمان ضد دینی استکبار کنار نیامد.

 

وی افزود:چهره خبیث و گرگ صفت آمریکا از همان ابتدا با فعالیت های ضد ایرانی همه جانبه از توطئه چینی در لانه جاسوسی، حمله مسلحانه و شکست مفتضحانه در صحرای طبس، ترور کور شخصیت های بزرگ انقلاب،راه اندازی جنگ نیابتی به سرکردگی رژیم بعث عراق تا راه اندازی فتنه های سیاسی-اقتصادی 78 و 88 و اعمال تحریم های سنگین و ناجوانمردانه بر همه آشکار شد اما برای بیشتر مردم جای تعجب است که چرا با این همه شواهد و مستندات هنوز هم یک طیف سیاسی از کشور ما نه تنها میل به تعامل با این دشمن درجه یک دارند بلکه برای برقراری این تعامل از هیچ کوشش و فرصتی دریغ نمی ورزند.

 

حسین پور خاطرنشان کرد:پاسخ این پرسش به افکار این طیف به اصطلاح خودشان روشنفکر بر می گردد که با بازی در میدان دشمن،خود را باختن و دشمن را ناجی دانستن، به بهانه های لزوم آزادی و تعامل با همه دنیا از هیچ تلاش ذلت بار و خفت باری دریغ نورزیدند و نتیجه ای هم جز اتلاف وقت و انرژی کشور و کند شدن چرخ توسعه برای ایران در بر نداشت.

 

این تحلیل گر مسائل روز گفت:بد عهدی آمریکا نه تنها به ایران بلکه در دنیا و حتی علیه هم پیمانان خود موضوعی اثبات شده است که می توان از انهدام حکومت صدام،برداشتن حمایت های این کشور از عربستان سعودی و دیگر مهره های سوخته در منطقه خاورمیانه به عنوان مشتی از خروار این بی اعتمادی ها مثال زد.

 

حسین پور تصریح کرد:در کشور ما یک گروه خاص به عنوان سینه چاک های حامی غرب بارها به صورت آشکار موارد بد عهدی آمریکا را می بینند اما به دلیل اینکه هم آمریکا و هم حامیان غرب یک دیدگاه و تفکر مشترک دارند،این نقض عهدهای آشکار آنها را قانع به تغییر رویکرد علیه سردمداران استکبار نکرده است.

 

وی گفت:در برجام و پرونده هسته ای دیدیم که این گروه سیاسی با تمامی حربه ها نظام را در مسیر پذیرش این معاهدات قرار دادند و بخش بزرگی از این هزینه سنگین را هم نظام پرداخت اما باز هم نه تنها معترف به بدعهدی آمریکا و اشتباه های فاحش خود نمی شوند بلکه با دادن فرصت های مکرر چندین ماهه به طرف مقابل که رئیس جمهورش در یک بازی سیاسی ظاهری برجام را پاره کرد،دوست دارند باز هم با واسط های آمریکا همچنان ارتباط هر چند شکننده ای داشته باشند.

 

حسین پور افزود:اگر به دقت به تئورسین های گفتمان مرسوم اصلاحات در کشور به عنوان حامیان درجه یک ارتباط با غرب و به خصوص آمریکا بنگریم، می بینیم قریب به اتفاق این افراد تحصیلکردگان دانشگاه های غرب و پرورش یافتگان خود آمریکا هستند بنابراین تفکر وابستگی به آمریکا در منش و روش رهبران این طیف سیاسی و به تبع آن کل این جریان سیاسی خاص موج می زند.

 

وی در پایان گفت:بازیِ سیاسیِ دادن فرصت های مکرر و اجرای گام های دوم، سوم و حتی چندم کاهش تعهدات برجامی ایران در شرایطی که طرف مقابل ما به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست، امری مضحک، مصداق بارز بدعهدی آمریکا و نشانه آشکار عدم دل بریدن این طیف سیاسی از امید واهی به آمریکاست.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.