گروه: اخبار استان خبر: 139155 / تاریخ انتشار : 1398/8/6 ساعت : 19:18
در مراسم یادواره شهید نژاد تقوی مطرح شد:

نام شهدا در دل و جان این مردم حک شده است اگر از کوچه ها پاکشان کنید/راه اربعین به برکت خون شهدا باز شده است/فتنه جدید امریکایی، صهیونیستی در عراق+تصاویر

یکی از فرماندهان دفاع مقدس در مراسم یادواره شهید سیدعبدالله نژاد تقوی با اشاره به حذف نام شهدا گفت: کسانی که اقدام به نام شهدا از کوچه و خیابان ها کردند خوب بدانند که نام ویاد شهدا در قلوب و دلهای این ملت حک و جاودانه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سومین مراسم یادواره آبروی محله افتخار کوچه با محوریت شهید والامقام پاسدار رشید اسلام سید عبدالله نژاد تقوی با حضور فرماندهان، مسئولان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مسجد امام رضا(ع) شهر لنده برگزارشد.

 

در این مراسم معنوی علی پناه دهقان از شاعران شهرستان لنده جدیدترین سروده خود را تقدیم به شهید والامقام سید عبدالله نژاد تقوی کرد و در ادامه نیز فراز های از وصیت نامه شهید توسط برادر زاده این شهید قرائت شد.

 

در ادامه این مراسم سرهنگ پاسدار پیل آرام از فرماندهان دوران دفاع مقدس و هرزمان شهید نژاد تقوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم گفت:نام و یادشهدای ما هرگز با حذف نام آنان از کوچه ها و خیابان ها پاک شدنی نیست چرا که دردلها و قلوب این مردم حک شده است.


وی افزود:امروز شهدا چراغان و راهنمایانی بصیر برای برای نسل جوان و انقلابی ما هستند لذا خانواده های ما نیز باید به ترویج این فرهنگ مقدس باید کمک کنند.


این فرمانده دوران دفاع مقدس و همرز شهید نژاد تقوی تصریح کرد:حس و حال شهید سید عبدالله در مقر گردو همواره عطر وبوی شهادت از جسم و تن و رفتار و گفتار وی بوئیدنی بود.


وی گفت:وقتی وصیت نامه این شهید والامقام را مطالعه می کنیم به خوبی می بینیم که بصیریت و ولایت مداری و نورانیت وجودی شهید خبر از شهادت وی را به ما می داد و وقتی ترکش به سر مبارک شهید نژاد تقوی اصابت کرد و وی را به معراج شهدا بردیم و پس از آن به سنگر وی آمده بودیم دفترچه خاطراتش را که می خواندیم از لحظات عرفانی قبل از شهادتش خبر می داد.

 

پیل آرام گفت: شخصیت وجودی شهید نژاد تقوی در نامه مشهورش برای همسر تازه عقدکردنش چنان انسان را به حیرت وا می دارد که به معنویت این شهید و بصیرت بی امان وی پی می برد.

 

وی در ادامه با اشاره به نقشه عبری عربی امریکایی ها در عراق گفت: آنچه امروز باعث ایجاد نا آرامی ها و اغتشاشات در عراق شاهد هستیم نتیجه حضور عوامل و نفوذ جاسوسان و افراد نفوذی آنان در بین مردم عادی و شناسائی چهره های شاخصی است که در مقابله با داعش بیشترین نقش را داشته اند که نمونه آن شهید العاوی و سایر رزمندگان حشد الحبشی است.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: روزی در جبهه های حق علیه باطل تنها وصیت شهدای ما زیارت مرقد نورانی امام حسین(ع) بود ولی به برکت خون همین شهدا امروز بیش از سه میلیون ونیم ایرانی بدون هیچ گونه مشکلی به زیارت امام حسین(ع) می روند و شاهد تحقق این آرزوی پس از سال ها به برکت حضور فعالانه شهدای مدفاع حرم هستیم.

 

پیل آرام در ادامه گفت: آنچه امروز از مسئولان ما انتظار می رود بحث خدمت رسانی به مردم و ارائه خدمت بی منت به مردمی است که در تمام صحنه ها پشتیبان انقلاب هستند.

 

در پایان این مراسم باقر رضایی از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به ذکر مصیبت پرداخت که ادامه تصاویر را نیز می توانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.