گروه: اخبار استان خبر: 139035 / تاریخ انتشار : 1398/8/4 ساعت : 13:21
رونمایی از یک تخلف انتخاباتی؛

حضور مدیران دولتی در یک نشست انتخاباتی در باشت/وقتی توصیه های استاندار به مدیرکل آموزش و پرورش کارساز نشد+تصاویر

در نشست شب گذشته غلامرضا تاجگردون، مدیرکل آموزش و پرورش استان و برخی مدیران شهرستانی از جمله رئیس جهادکشاورزی و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان حضور داشتند که ابهامات زیادی را به وجود آورده است و شائبه حمایت مدیران دولتی از یک نامزد انتخاباتی را به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها بازار داغ جلسات احزاب سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد داغ شده است و اصلاح طلبان و اصولگرایان گرفته  سعی در برگزاری منظم جلسات انتخاباتی خود در حوزه های مختلف دارند که بیشتر ان ها به صورت طایفه ای برگزار می شود.

 

با داغ شدن جلسات انتخاباتی در استان حضور برخی مدیران نیز در این نشست ها پر رنگ شده است که نیازمند نظارت بیشتر دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و نظارتی استان در این باره است چرا که این موضوعات علاوه بر این که مورد رصد دستگاه های نظارتی و این رسانه قرار می گیرد مورد توجه مردم نیز خواهد بود.

 

در یکی از این جلسات که شب گذشته در شهرستان باشت و به میزبانی یکی از طوایف این شهر برگزار شد، غلامرضا تاجگردون نماینده شهرستان های باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت که در این جلسه برخی مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

 

آنطور که از خروجی این جلسه خبرهایی به بیرون منتشر شد، این نشست در راستای فعالیت های انتخاباتی غلامرضا تاجگردون بوده است که برخی از مدیران در ان حضور داشته اند این در حالی است که پیش از این دستگاه های نظارتی نسبت به فعالیت مدیران دستگاه های دولتی در انتخابات هشدارهایی داده بودند.

 

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در نشست پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان در خصوص دخالت مدیران دولتی له یا علیه نامزدهای انتخابات گفت: چنانچه مدیران دولتی بخواهند در فضای مجازی له یا علیه نامزدان تبلیغ کنند قانون را اجرا و با متخلف مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

( متن کامل صحبت های رئیس کل دادگستری استان را از اینجا بخوانید )

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص دخالت مدیران در انتخابات گفت: چنین نخواهد شد و اگر موردی باشد مصداق حق‌الناسی است که رهبری معظم انقلاب به آن اشاره کرده‌اند و بحث اساسی در نظام اسلامی اجرای عدالت است، اگر در زمینه دخالت مدیران در انتخابات ادله محکمه پسندی دال بر دخالت باشد احضار می‌کنیم و اگر گوش شنوایی نباشد برخورد خواهیم کرد.

 

وی به برگزاری با صلابت انتخابات در استان تاکید کرد و گفت: از رای مردم محافظت می‌کنیم و همچنین هیچ مدیری حق ندارد در انتخابات له یا علیه کسی وارد انتخابات شود.

همانطور که گفته شد در نشست شب گذشته غلامرضا تاجگردون، مدیرکل آموزش و پرورش استان و برخی مدیران شهرستانی از جمله رئیس جهادکشاورزی و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان حضور داشتند که در این جا این سوال پیش می آید این نشست چه ربطی به ادارتی مانند آموزش و پرورش و جهادکشاورزی و هلال احمر دارد.

 

حضور مدیرکل اموزش و پرورش استان در نشست نماینده گچساران و باشت در حالی رقم خورده است که چند ماه پیش استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید سرزده از این اداره کل توصیه هایی به زارع پور در خصوص انتخابات و عدم جانبداری از هیچ فردی انجام داد.

 

استاندار کهگیلویه و بویر احمد در این دیدار تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش خدمات زیادی ارائه داده است اما با نگاه قومی یک فرد تمام خدمات این اداره‌کل زیر سؤال می‌رود، حق نداریم از هیچ‌کسی جانبداری کنیم و از  جانب‌داری باید دوری‌کنیم و اگر شائبه‌ای بود هم باید شفاف‌سازی کنیم تا ذهنیت‌ها اصلاح شود؛ ما به هیچ‌کس بدهکار و وامدار نبوده و مخالف و مدافع هیچ‌کسی هم نیستیم.( متن و فیلم صحبت های استاندار را از اینجا بخوانید )

 

اکنون به نظر می رسد توصیه های استاندار به مدیرکل آموزش و پرورش استان کارساز نبوده چرا که حضور در نشست انتخاباتی یکی از نامزدهای انتخاباتی معنایی جز جانبداری عیان از این فرد نخواهد داشت  مگر این که توجیه دیگری در کار باشد.

 

صبح زاگرس پیش از این نسبت به تخلفات مدیران دستگاه های اجرایی در زمینه انتخابات یا دخالت های آن ها و حتی جانبداری از هر فرد یا جریان سیاسی هشدار داده بود و بر روی موضع خود استوار خواهد ماند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف انتخاباتی با هیچ فرد یا گروه سیاسی مماشات نخواهد کرد که در ادامه برخی خبرهای منتشر شده در این باره را مشاهده می کنید:

 

زمزمه هایی از آغاز دور جدید تغییرات در ادارات استان/شائبه برکناری یک مدیر بعلت تخلفات انتخاباتی!

حضور مداوم دو مدیر دانشگاهی استان در جلسات احزاب سیاسی/سرنوشت دانشگاه و انتخابات به کجا می رسد؟+تصویر

حرکت عجیب رییس دفتر نماینده در جانمایی نیروهای آموزش و پرورش یک شهرستان

انتصابات عجیب در جهاد کشاورزی استان/حرکت سوق الجیشی به سمت انتخابات و توصیه نمایندگان

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.