گروه: اخبار استان خبر: 138995 / تاریخ انتشار : 1398/8/3 ساعت : 16:47

پلی در لوداب که با هر بارندگی راه های روستایی را مسدود می کند+تصاویر

راه ارتباطی صدها روستای لوداب به دلیل ساخته نشدن پلی که بیش از 6 سال است به حال خود رها شده است هر ساله در اثر بارندگی مسدود می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سال های اخیر میزان بارش در کشور به ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد هر ساله کمتر می شد تا اینکه در سال های اخیر به گونه ای شد که کشور و استانی که اسمش پر بارش ترین استان کشور است دچار مشکل آب آشامیدنی شود اما اوایل امسال بود که شاهد بارش زیادی در سطح استان بودیم به گونه ای که در 24 ساعت شهر یاسوج به عنوان پر بارش ترین شهر دنیا معرفی شد.

 

هر چند این بارش ها خسارت جانی زیادی به دنبال نداشت اما کوتاهی برخی مسئولان باعث شد که شاهد خسارت مالی بسیار زیادی در سطح استان باشیم.

 

در سال های گذشته به دلیل کم بارشی که وجود داشت مسئولان نیز توجهی به کوهستانی  بودن استان و اینکه این استان در چه منطقه  جغرافیایی ویژه ای قرار دارا نکردند و فکر نمی کردند که روزی نصف باران  20 سال قبل استان دوباره ببارد به همین دلیل خیلی از موارد از جمله نکات ایمنی را در زیرساخت ها رعایت نکردند.

   در دره ها اجازه ساخت و ساز دادند و آن پلی که راه ارتباطی  صدها روستا بود را تعمیر، بازسازی و یا تکمیل نکردند و در اوایل سال شاهد خسارت های زیادی به مردم و بیت المال بودیم یکی از این راه های ارتباطی راه روستایی در  لوداب است که سال ها قبل قرار بود پل ارتباطی در این مکان ساخته شود.

 

پلی که اگر ساخته و 6 سال به حال خود رها نمی شد سال گذشته راه ارتباطی بیش از صد روستای لوداب قطع نمی شد و مردم مجبور نبودند مشکلات زیادی را تحمل کنند.

 

جاده دسترسی به بیش از صد روستای لوداب خاکی است و این پل در مسیر ارتباطی این روستاها قرار دارد. بارش چند میلی لیتر بارندگی باعث می شود که بخش قابل توجهی از این جاده دچار ریزش و به گونه ای شود که دیگر نمی توان از آن عبور کرد و به رودخانه تبدیل می شود شرایطی که  اوایل سال به ان گرفتار شد.

 اگر این پل ارتباطی که به حا خود رها شده است تکمیل شود  دیگر اهالی روستاهای لوداب مجبور نیستند در اثر کمی بارش هفته ها در خانه های خود بمانند و ودروی انها نتواند عبور کند.

با توجه اینکه امسال نیز بارندگی های خوبی در پیش داریم انتظار می رود مسئولان پیش از وقوع حادثه این مشکل را حل کنند و نسبت به ساخت این پل اقدام کنند که شاهد نارضایتی در میان  اهالی روستاهای لوداب نباشیم.

در زیر سایر تصاویر این پل را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.