گروه: اخبار استان خبر: 138988 / تاریخ انتشار : 1398/8/3 ساعت : 13:33
آنچه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد

حیف است اسم روح الله بر عنصر کثیفی مانند زم باشد/کارگزاران به جای مقصر کردن دیگران به دنبال خدمت به مردم باشند/معاملات آرام انتخاباتی در بهمئی در حال وقوع است

امام جمعه یاسوج گفت: دستگیری نیما زم نمونه و نمادی است از اینکه ما در جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی و اطلاعاتی می توانیم پیروز شویم و هر مهره ای را به دست بیاوریم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه یاسوج: حیف است اسم روح الله بر عنصر کثیفی مانند زم باشد

 امام جمعه شهر یاسوج ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: تقوا  یعنی از گناهان و زشتی ها، دروغ، غیبت، تهمت، گران فروشی و همه حرام ها خودداری شود هر کس از این حرام ها خودداری کند اهل تقوا است.


حجت الاسلام حسینی با اشاره به جهاد گفت: یعنی تلاش، استقامت و به فکر بودن و یک معنای دیگر دارد یعنی ایستادگی در مقابل جنگ ها، بالاترین جهاد ایستادگی در مقابل نفس اماره است، هرکس  تلاش و جهاد می کند برای خودش است نتیجه جهاد به خود ما می رسد جنگ با دشمن هم برای این است که مانعی بر سر راه اسلام و دین نباشد تا جامعه از خوبی های دین بهره مند شود هرکس جهاد و تلاشی می کند و با نفس اماره مبارزه می کند نفسش عاید خودش می شود خداوند به عبادت من و شما نیازی ندارد خدا خالق و غنی به ذات است و هیچ نیازی به ما ندارد غنی بی نیاز است.


وی افزود: میوه جهاد با نفس این است که انسان موفق می شود عمل صالح انجام دهد نتیجه ایمان صالح دخول در بهشت جاودان خداست، هرکس تلاش کند و با نفس و دشمن مبارزه کند برای خودش کاری کرده است خداوند از همه چیز بی نیاز است؛ نفس، انسان را به بدی دعوت می کند و باید بتواند با این دشمن درونی اش مبارزه کند و موفق شود.

 

 حجت‌الاسلام حسینی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته گفت: امروز روز یتیمی اهل اسلام است روز رحلت عزیزترین پیغمبر خدا یعنی رسول اسلام است پیغمبر خودش فرمود وقتی بر من درود می فرستید صدایتان را بلند کنید پیغمبری که خدا و فرشتگان الهی بر او صلوات می فرستند امتش باید این ذکر را در برنامه خود داشته باشند.


وی گفت: رسول اسلام ۲۳سال با سخت ترین و آزار دهنده ترین ها مقابله کرد تا توانست از جزیره العرب مسلمانانی را تربیت کند با کسانی که نزول قرآن را قبول نداشتند جنگ می‌کرد و برای برداشتن موانع از سر راه اسلام می جنگیدند.

 

حسینی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته گفت: امروز روز یتیمی اهل اسلام است روز رحلت عزیزترین پیغمبر خدا یعنی رسول اسلام است پیغمبر خودش فرمود وقتی بر من درود می فرستید صدایتان را بلند کنید پیغمبری که خدا و فرشتگان الهی بر او صلوات می فرستند امتش باید این ذکر را در برنامه خود داشته باشند. 

 

امام جمعه یاسوج به ساخت هواپیمای جت آموزشی یاسین اشاره کرد و گفت: به دست فرزندان ایران اسلامی ساخته شد هواپیمایی که از نظر تجهیزات برتری بر مصنوعات دشمنان مدعی دارد این امکانات دفاعی روز به روز دقیق تر و منسجم تر ساخته می‌شود تا دشمنان بفهمند تحریم بر ایران اثری ندارد در مقابل تحریم آمریکای جهان خوار جوانان و ملت ما با کمک ارتش هواپیمای جت ساختند.

 

وی به کار مهم اطلاعاتی سپاه یعنی دستگیری نیما زم اشاره کرد و گفت: او مهره ای فاسد بود که حیف است اسم روح الله بر این عنصر کثیف باشد مورد حمایت فرانسه، آمریکا و موساد صهیونیست بود این نمونه و نمادی است از اینکه ما در جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی و اطلاعاتی می توانیم پیروز شویم و هر مهره ای را به دست بیاوریم.

***************************************

امام جمعه گچساران: افتخار کردن به کسانی که خون مردم را مکیدند و اعدام شدند ارزشی ندارد

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته، گفت:در حدیثی از پیامبر اکرم(ص)نقل شده است که عشقی خداوند در دل مومنین نسبت به ابا عبدالله علیه السلام قرار داده است که هیچگاه این عشق از یاد نخواهد رفت و در حقیقت راهپمایی باشکوه  و باعظمت اربعین نمایانگر این عشق الهی است.وی افزود:ده ها میلیون انسان از کشورهای عالم در این راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کردندو هیچکس نمی تواند این اقتدار را بشکند و در واقع آنجا انسان متوجه می شود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و عظمت اربعین آن است که همه دنیا در مقابلش ناتوان است و مقدمه ای برای ظهور حجت (عج)است.


حجازی تصریح کرد:حضرت آقا اخیرا در دیداری نکاتی خطاب به جوانان فرمودند که اکر شما جوانان در مسیر حق ثابت قدم باشید کشور و دنیا اصلاح می شود یعنی ایتکه با وعده هدی دروغین نتوانن در شما تزلزل ایجاد کنند


امام جمعه گچساران گفت:اخیرا نیز دستگیری روح الله زم سرشبکه سایت آمد نیوز را داشتیم که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک عملیات پیچیده وی را دستگیر کردند و هنوز دنیا گیج و مبهوت مانده است و رعب و وحشتی در میان دشمنان کشور ایجاد شده است و افرادی هم در این خصوص شناسایی شده اند.


وی افزود:۲۸ صفر را در پیش رو داریم که به همه مومنین تسلیت و تعزیت عرض می کنم و امیدواریم در این چند روز آخر ماه صفر بهره کافی و وافی را ان شالله از مراسمات و عزاداری ها ببریم.
حجازی تصریح کرد:توصیه ای به عزیزان کاندیدا مجلس آینده را دارم و طبیعی است که هر کسی تلاش دارد برنده شود که در چارچوب قانون هم مانعی ندارد اما برخی جاها لازم است خطوط قرمز مراعات شود گرچه تزکیه طاغوت و تزکیه ظالم و کسانی که نظام آنها را اعدام کرد درست و شایسته نیست وبه نوعی نوکری طاغوت هم افتخار ندارد.


امام جمعه گچساران گفت:اینروزها دنیای استکبار تلاش می کند دل مردم ایران را خالی کند و متاسفانه برخی افراد نادان هستند و برخی ها به نوعی بر همین طبل می کوبند که نظام در سراشیبی سقوط است، اما بدانید که اینگونه نیست و جهان دارد به میل ایران شکل می گیرد.


وی افزود:ایران‌ اسلامی امروز در جهان قدرتمند است و دولت آمریکا در حال منزوی شدن است و نیایید جوری حرف بزنید که مردم دلسرد بشوند و نه اینگونه که از لیبرالیسم حمایت شود و آنهایی که تعمدا در مملکت هم کار شکنی می کنند همان تفکر لیبرالیستی را یدک می کشند.


حجازی تصریح کرد:رهبری فرمودند دشمن در ۹۶تلاش هایی کرد که در ۹۸نتیجه بدهد وبا این تفاسیر امروز برخی ها آنهایی را با طاغوت بودند و نظام اسلامی اعدامشان کردباز  می خواهند دوباره رونق بدهند و سرزبان ها بیافتند.


امام جمعه گچساران گفت:حضرت امام راحل فرمودند انقلاب ملت ایران مقدمه انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج)است و یقین بدانید این اتفاق رخ خواهد داد بنابراین توصیه می کنم برخی دولتمردان و مسیولان مملکت از لیبرالیسم آمریکایی حمایت نکنید و از کسانی که خون مردم را مکیدند و با طاغوت همراه بودندومردم را برده خودشون می دانستند و نظام هم اعدامشان کرد افتخار نکنیدو دنیا ارزش این را ندارد که انسان افتخار به کسانی کند‌که خون ملت را مکیدندو نظام نیز اعدامشان کرد.


وی افزود:سردار سلامی عنایت کردند و به استان ما تشریف آوردند و پروژه های بسیار زیادی را افتتاح کردند امروز سپاه پاسداران در کنار مردن و با اقتدار در کنار ملت حضور دارند و این از برکات بزرگ انقلاب اسلامی است.

**************************************

امام جمعه لنده:کارگزاران به جای مقصر کردن دیگران به دنبال خدمت به مردم باشند


حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص)کامل ترین انسانی بود که جهل و خرافه و کشتار را از بین برد و جامعه را تبدیل کرد به مدینه ای فاضله و حکومتی اسلامی تشکیل داد.


وی افزود:جدایی دین از سیاست از نقشه های سکولاری ها است که در زمان پیامبر اکرم(ص) این نقشه های خنثی شد و در همان زمان نیز دین و سیاست با هم آمیخته شده بودند و امروز نیز باید همین باشد.

امام جمعه  شهرستان لنده تصریح کرد: اسلام یک دین جامعی است که جهان را می تواند رهبری و هدایت کند و اگر پس از چهارده قرن انقلابی شکل می گیرد بدانید که ادامه همان نهضت رسول الله (ص)است.

وی تاکید کرد:پرهیز از اختلافات وتوصیه پذیری به وحدت مهمترین فرایند برای پیشرفت و توسعه جامعه اسلامی است.

محمودی اصل گفت:لوایح اف تی ای اف نقشه های دشمنان است که هم مصلحت نظام و سایر نهادهای قانونی این لایحه های مخالف به اصول و ارزش های انقلاب دانستند و همانند لایحه ۲۰۳۰مخالفت شد و به قوانین کشور خویش باید پایبند باشیم تا قوانین کشورهای که لایحه استعماری صورت گرفت.

خطیب جمعه لنده تاکیدکرد: رئیس جمهور ما در جایی میگوید هیچ عاقلی با امریکا مذاکره نمی کند بعد از چند روز در جایی دیگر می گوید باید رفراندوم برگزار بشه چرا نباید مواضع محکمی داشته باشد چرا به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند لذا کارگزاران ضمن مرز بندی ها باید به دنبال خدمت رسانی به مردم باشند.

وی گفت:دولت در دوسال باقی مانده باید به دنبال رفع مشکلات باشند در همین شهرستان لنده سالها است پروژه ها نصف نیمه رها شده است و این در حالی است که پروژه های عمرانی می تواند منشا خدمات نظام و دولت باشد.

محمودی اصل اظهارکرد:مبادا برای عملکرد ضعیف خود و فرار از پاسخگویی تقصیر را گردن دیگران بیاندازید و بهتر است به دنبال خدمت رسانی باشیم.

وی در ادامه تاکیدکرد:رونمایی از هواپیمای نظامی یاسین توسط ارتش جمهوری اسلامی در اوج تحریم ها یعنی شکست همه تحریم ها و تحقق شعار ما می توانیم در بیانه گام دوم انقلاب.


*****************************************

امام جمعه لیکک: معاملات آرام انتخاباتی در بهمئی در حال وقوع است


نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


حجت الاسلام افروغی ابتدا با تاکید بر لزوم شناخت جایگاه ولایت در جامعه، به تبیین اهمیت وجود ولایت و تاثیر و برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی پرداخت.


وی با انتقاد از اتهام برخی سیاسیون و انتساب سخنان غیر واقع به رهبری،گفت:عده ای که دستگاه های عریض و طویلی در اختیار دارند،اینچنین به رهبری اتهام می زنند.


خطیب نماز جمعه بهمئی با اشاره به وضعیت حساس منطقه خاورمیانه،گفت:باید با ولایت پذیری و اتحاد از این بحران ها عبور کنیم.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ولایت پذیری بالاتر از تسلیم بودن است.


حجت الاسلام افروغی با تسلیت ایام سوگواری دهه آخر ماه صفر،گفت:برخی از افراد در دوران ما با دروغگوئی و معاویه صفت مردم را وادار به رای دادن به خود کردند، امام حسن(ع) در دایره وسیع تری با چنین افرادی مواجه بود.


وی غرش جت جنگی یاسین ایران در آسمان را نماد خودباوری دانست و گفت:این یک پیام به مردم و منطقه است که امنیت همچنان با وجود نیروهای خدوم و توانمند ایران برقرار است.


وی گفت:شاهکار اطلاعاتی در از بین بردن شبکه ای که یک سر آن به خائنان داخلی و قسمت دیگر آن شبکه های امنیتی دنیا مانند سازمان اطلاعات فرانسه و آمریکا،دستگیری یک نفر نبود و این ضربات سنگین به راحتی برای دشمن قابل جبران نیست.


خطیب نماز جمعه بهمئی گفت:آموزش و پرورش باید ده ها سال تلاش کند تا میوه گوارای این تلاش را برداشت کنند.


حجت الاسلام افروغی گفت:در برخی از مدارس شهرستان بسیار ضعیف عمل می شود،بنده امسال را برای خودم سال آموزش و پرورش اعلام کردم و تمام تلاش خود را در کنار سایر مسئولان برای ارتقای سطح آموزش و پرورش شهرستان  به کار می گیرم.


وی تصریح کرد:محیط برخی از مدارس از نظر بهداشتی مناسب نیست، باید چند نهاد مانند شبکه بهداشت با آموزش و پرورش در راستای رفع این مشکل همکاری کنند.


امام جمعه شهر لیکک با اشاره به لزوم برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی و دستگاه قضا با مخلین امنیت،گفت:اولین مدافع حقوق نیروی انتظامی باید مردم باشند.


وی خاطر نشان کرد:در حوزه انتخابات معاملاتی بدون سر و صدا و در سکوت در شهرستان بهمئی در حال شکل گیری است که مردم باید هوشیار باشند.
 

******************************************

امام جمعه دهدشت: روحیه بسیجی رکن اصلی مقابله با توطئه‌های استکبار است

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به فرا رسیدن سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: خداوند برای هدایت بشر پیامبرانی فرستاد تا انسان از مسیر انسانیت فطرت و اخلاق خارج نشود.

 

امام جمعه دهدشت گفت: انسان هر لحظه در معرض انحراف است به همین خاطر خداوند می‌فرماید شما مکلفید روزانه از من طلب هدایت کنید.

 

وی با بیان اینکه عقل برای هدایت بشر کافی نیست، افزود:اگر انبیا نبودند بشریت در نهایت جهالت قرار داشت.حسینی اعتراض امام خمینی (ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون را یادآور شد و تصریح کرد: حاکمان همیشه باید دنبال عزت کشور باشند و مدیریت ذلت‌پذیر نباید پذیرفته شود.

 

وی گفت: آمریکا و غرب همیشه دنبال عزت خود و ذلت دیگران‌اند منافع ما برایشان مهم نیست از مسیر انسانیت خارج شده‌اند.

 

حسینی با اشاره به در پیش بودن 13 آبان روز گرامیداشت بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: روحیه بسیجی اگر در نوجوانان باشد توطئه‌های دشمن به جایی نخواهد رسید.

 

وی ادامه داد: اگر همه طراحی‌های دشمن تاکنون منجر به شکست شده بخاطر این است که مردم روحیه بسیجی دارند.

 

حسینی گفت: همین روحیه بسیجی باعث شده کشور ما مقاوم باشد در فشار حداکثری استکبار مقاومت داشته و پیروز میدان جنگ باشد.

 

وی با بیان اینکه ایران به لحاظ تکنولوژی نظامی فوق پیشرفته است، گفت: پهپاد آمریکایی قصد تهاجم داشت اما وقتی قدرت ما و تکنولوژی مافوق پیشرفته نظامی ایران را دیدند مایوس شدند.

 

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.