گروه: اخبار استان خبر: 138838 / تاریخ انتشار : 1398/8/1 ساعت : 08:47

گیشه خالی از فیلم تنها سینمای دهدشت/ پخش فیلم های بی محتوا مهمترین عامل کاهش علاقه مردم به سینما

تنها سینمای شهرستان کهگیلویه نیز این روزها و ماه ها در رکود به سر میبرد و مدتی است که خبری از پخش فیلم های در حال اکران کشور برپرده نمایش آن خبری نیست.البته این مکان به کاملا راکد هم نبوده و گه گاهی میزبان کنسرت هایی در شهرستان بوده اما نباید این را فراموش کرد که کار اصلی سینما اکران فیلم است تا شهروندان از این مکان تفریحی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  یکی از مهمترین بخش های چرخه اقتصادی صنعت سینما، گیشه و فروش فیلم ها در سالن های سینما است که مهمترین بازار گیشه سینمای ایران تنها در شهر تهران و یا چند شهر بزرگ دیگر کشور خلاصه شده است.

 

این در حالی است که در کشوری با ۳۱ استان، تعداد محدودی از استان ها از سالن های سینمایی مناسب برخوردار هستند. البته اگر به هر استان و یا شهرستانی در کشور سر بزنید، حتما با سردر یک سالن سینما روبرو می شوید، سالنی که شاید سال ها یا ماه ها از آخرین نمایش فیلم در آن می گذرد و یا به حدی از نظر کیفی زیر سطح استاندارد سالن های سینما است که مخاطب تمایلی به تماشای فیلم در آنها ندارد.

 
تنها سینمای شهرستان کهگیلویه  نیز این روزها در  رکود به سر میبرد و مدتی است که خبری از پخش فیلم های در حال اکران کشور برپرده نمایش آن نیست.
 
البته این مکان کاملا راکد هم نبوده و گاهی میزبان کنسرت هایی در شهرستان بوده اما نباید این را فراموش کرد که کار اصلی سینما اکران فیلم است تا شهروندان از این مکان تفریحی استفاده کنند.
 
دولت نیز باید در این زمینه بخش خصوصی را حمایت کند تا بتواند شرایط را برای اکران فیلم های مختلف روز ایران فراهم سازند. این نکته را نیز باید در نظر داشته باشیم که مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد هنوز از نداشتن سینما رنج میبرد اما دهدشت از وجود چنین مکانی نمیتواند بهره ببرد.
 
 
بسیاری از تجهیزات سینمای دهدشت قدیمی و غیرقابل استفاده است و سیستم های سرمایشی و گرمایشی آن نیز بسیار ضعیف است، صندلی های این سینما نیز به حدی قدیمی و مخروبه شده اند که امکان نشستن بر روی برخی آن ها نیز وجود ندارد.
 
این در حالی است که سینما به عنوان یک فعالیت جمعی می تواند تاثیر بسزایی در رشد فرهنگ اجتماعی داشته باشد به همین دلیل توسعه سالن‌های سینما علاوه بر رشد اقتصادی، رشد اجتماعی هم به دنبال دارد.
 
 
نقص ها به اندازه ای هستند که لزوم‌ ورود دولتمردان در نهاد های مربوطه بیش از پیش به چشم می خورد تا بخشی از مشکلات که در این زمینه ها وجود دارد برطرف شوند.
 
ناگفته نماند که پخش و اکران فیلم های بی محتوا و ضعیف در سال های اخیر موجب ریزش مخاطبان سینما در دهدشت نیز شده که اکران فیلم های جشنواره فجر در دو سال گذشته عامل رشد صعودی این مخاطبان بوده اما پس از عدم اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر در شهرستان ها این روند صعودی به شیب نزولی تبدیل شد.
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.