گروه: اخبار استان خبر: 138817 / تاریخ انتشار : 1398/8/1 ساعت : 07:26
رئیس دامپزشکی شهرستان لنده خبرداد:

معدوم سازی یک تن فرآورده های خام دامی ناسالم توسط اداره دامپزشکی شهرستان لنده+تصاویر

دکتر حسین محمدی از معدوم سازی بیش از یک تن فراورده های دامی خام توسط اداره دامپزشکی شهرستان لنده خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، دکتر حسین محمدی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به رسالت ذاتی سازمان دامپزشکی گفت: یکی از مهمترین رسالت های سازمان داپزشکی که با شعار سلامت غذا از مزرعه تا سفره در سه نقطه حساس تولید، توزیع و عرضه بر دام و  فرآورده های خام دامی نظارت عالیه دارد و در طول این مسیر چنانچه مراکز تولیدی(مرغداری ها، گاوداریها، مزارع پرورش ماهی و ...) در تولیدات خود دچار تخلف بهداشتی شوند ناظران بهداشتی دامپزشکی از ورود تولیدات آنها به مراکز توزیع و بازار مصرف جلوگیری خواهند کرد.

وی افزود: مراکز توزیع هم که عمدتا شامل کشتارگاه ها و عاملین مجاز و وسایط نقلیه می باشند که به نوعی واسط بین مراکز تولید و مراکز عرضه هستند هم تحت نظارت کامل ناظران دامپزشکی قرار دارند و هر گونه فرآورده خام دامی که در این مرحله ناسالم تشخیص داده شود اجازه ورود آن به مراکز عرضه داده نخواهد شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده تصریح کرد: مرحله آخر نظارت نیز در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در سطح بازار صورت می گیرد و فراورده های خام دامی ناسالم و تاریخ منقضی جمع آوری می شود.

محمدی تاکیدکرد: در همین راستا اداره دامپزشکی شهرستان لنده در شش ماهه اول سال ۹۸ در مجموع حدود یک تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و تاریخ منقضی شامل انواع گوشت قرمز و گوشت مرغ و ماهی و میگو از مراکز عرضه شهرستان لنده جمع آوری و از چرخه مصرف همشهریان خارج نموده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:این فرآورده های غیر بهداشتی توسط ناظران دامپزشکی شهرستان و با حضور نماینده دادستان و معاون شهردار در جایگاه زباله شهرداری بصورت بهداشتی دفن شدند.

رئیس اداره داپزشکی شهرستان لنده گفت:  از همشهریان عزیز خواهشمندیم در خرید محصولات پروتیینی خانواده خود دقت کنند و هنگام خرید به برچسب و مهر دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا توجه کنند و محصولات پروتیینی خود را حتما از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید کنند و تحت هیچ شرایطی از فروشندگان دوره گرد و غیر مجاز مرغ و ماهی خرید نکنند.

دکتر محمدی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مرتبط با دامپزشکی در سطح شهر مراتب را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.