گروه: اخبار استان خبر: 138757 / تاریخ انتشار : 1398/7/29 ساعت : 13:47
یادداشت؛

چرخ های لنگ دانشگاه فرهنگیان یاسوج در مسیر ناکجا آباد

در طول این چند سال، اداره امور این دانشگاه در استان تحت تاثیر تفکر مدیرانی بوده که آمدند و رفتند و البته اکثر آنها با خود یه سری لیست، تحت عنوان نیروهای جدید در قالب استخدام جدید و مامور با خود به همراه داشته و آنها را در دانشگاه بدون هیچ ضابطه ای جای دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از مخاطبان صبح زاگرس با ارسال یادداشتی انتقاداتی را به دانشگاه فرهنگیان یاسوج داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

 

دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاههای نوپا و البته با پیشینه تربیت معلم بوده، که از سال 90 به بعد با تجمیع مراکز تربیت معلم فعالیتهای خود را آغاز کرده  است. پرداختن به اساسنامه، اهداف، سیاست ها، خط و مشی ها، رسالت ها و دیگر موضوعات در این بحث نمی گنجد  و  در این یادداشت هدف این است که به وضعیت امروزی دانشگاه فرهنگیان استان اشاره شود.

 

دانشگاه فرهنگیان تا قبل از سال 90 که تربیت معلم نامیده می شد زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش استان ها اداره می شد ولی از آن سال به بعد که عنوان دانشگاه به خود گرفت بصورت هیئت امنایی زیر نظر سازمان مرکزی آن در تهران اداره می شود و البته متاسفانه از وقتی که دانشگاه فرهنگیان شکل گرفته از تنها پشتوانه حمایتی خود یعنی آموزش و پرورش محروم ماند و آموزش و پرورش از حمایت همه جانبه آن مخصوصا در استان ما دست برداشت این در حالی است که دانشگاه باید با تکیه بر ظرفیت های استانی و بصورت هیئت امنایی و همکاری نهادهای ذی ربط اداره شود.

 

امروزه دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور در تمام استانها به دوصورت پردیس های  پسرانه و دخترانه زیر نظر مدیریت امور پردیس های استان که دانشگاه فرهنگیان استان نامیده می شود اداره می شود و مدیران استانی این دانشگاه توسط سازمان مرکزی و با مشورت مسئولان استانی انتصاب می شوند.

 

در طول این چند سال، اداره امور این دانشگاه در استان تحت تاثیر تفکر مدیرانی بوده که آمدند و رفتند و البته اکثر آنها با خود یه سری لیست، تحت عنوان نیروهای جدید در قالب استخدام جدید و مامور با خود به همراه داشته و آنها را در دانشگاه  بدون هیچ ضابطه ای جای دادند.
 
 
 
هر کدام از این مدیران نقاط ضعف و قوتی داشتند اما تا اکنون مدیر جامع نگری که همه ابعاد دانشگاه را مورد توجه قرار دهد به این دانشگاه نیامده است زیرا که ملاک های انتصاب ملاک هایی غیر از شایسته سالاری بوده است و متاسفانه برای ارزیابی عملکرد این مدیران نظارتها از طرف هئیت امنای استانی و سازمان مرکزی دانشگاه  موردی و بسیار اندک بوده است و این عدم نظارت بخصوص از طرف مسئولین استانی و در دسترس نبودن سازمان مرکزی دانشگاه  سبب شده است تا مدیران استانی این دانشگاه خود را پاسخگو ندانند و طبق  تفکر شخصی خودموضوعات  را اعمال کنند.
 
 
 
در شرایط حاضر که مدیریت این دانشگاه به مدیریت فعلی رسید او  هم در بدو ورود چهره ای با انگیزه و موقر، دلسوز، متعهد، بدور از هر گونه مسایل حاشیه ای و بدون وام دار بودن به کسی خود را نشان داد، و هر چند برنامه خاصی برای اداره امور دانشگاه نداشت ولی نگاه مثبتی به روال معمول و روبه حرکت دانشگاه داشت که پتانسیل مطلوبی به نظر می رسید اما متاسفانه بر اساس کم تجربگی ( بدون هر گونه تجربه مدیریتی) مانند سایر مدیران تازه کار پس از مدتی در تفکرات ایشان تغییراتی حاصل شد که اگر بخواهیم با بدو ورود ایشان مقایسه کنیم تفاوت زمین تا آسمان است.
 
 
 تغییر نگاه در مدیریت جدید سبب ایجاد مشکلاتی برای دانشگاه نیز گردیده است که سبب شده در این چند سال اخیر  شاهد پیشرفتی در عرصه های مختلف علمی و آموزشی و فرهنگی وغیره در دانشگاه نباشیم.  مشکلاتی از جمله؛ عدم داشتن برنامه منسجم برای مدیریت دانشگاه، بی تفاوت بودن به مشکلات دانشگاه و عدم توانایی در حل آنها،نگاه سیاسی ،منطقه ای و قوم گرایی و دوست و همیار داشتن در توزیع پست ها و در جذب نیروهای جدید، بی انگیزه بودن در تلاش و خدمت برای دانشگاه، متکی بودن به چند مشاور ناکار آمد، عدم ارتباط مناسب با اساتید، کارکنان و بخصوص دانشجویان، عدم ارتباط مناسب با مسئولین استانی و سازمان مرکزی، عدم نظارت بر امور همکاران  دانشگاه، عدم انتقاد پذیری، نداشتن تعهد و صداقت در گفتار و اعمال، سلیقه ای و منطقه ای عمل کردن، جذب و پذیرش بدون ضابطه  چندین نیروی جدید الاستخدام،عدم توجه به برنامه های فرهنگی و مذهبی،نداشتن شوق و ذوق خدمت ،محدودنمودن اختیارات روسای پردیسها، هماهنگ نبودن با دفتر نهاد ولی فقیه در دانشگاه و غیره در مدیریت دانشگاه موج می زند.
 
 
 
در مدیریت جدید مشکلات دیگری مانند کمبود فضاهای آموزشی و اداری، خوابگاهی و ورزشی و رفاهی مشکلات زیر ساختی که از هنگام  تاسیس دانشگاه بوده و متاسفانه به علت نبود عزم و اراده قوی به صورت لاینحل باقی مانده اند و در زمان مدیریت فعلی احساس می شود که پیگیری نکردن آنها عمدی باشد زیرا که جدیدا ایشان برای شانه خالی کردن زیر بار مشکلات ، راحت ترین و کم دردسرترین راه برای مدیر و سخت ترین و پردردسرترین راه برای دانشجویان، کارکنان و اساتید، یعنی انتقال محل تحصیل تعدادی از دانشجویان به گچساران را پیشنهاد داده اند، درصورتی که طبق اساسنامه دانشگاه باید پردیس ها و مراکز آموزشی فقط در مرکز استانها باشد.
 
 
 
این در حالی است که این دانشجویان در هنگام انتخاب رشته و در هنگام آزمون محل تحصیل خود را یاسوج انتخاب کرده اند و انتقال آنها به گچساران خلاف اساسنامه است و قطعا با پیگیری این روند و انتقال آنها به گچساران نه تنها مشکل آنها حل نخواهد شد بلکه بیشتر خواهد شد مشکلاتی از جمله رفت و آمد های دانشجویان بین شهرستانها و مرکز استان، نداشتن هیت علمی توان مند ، نداشتن کادر و نیروی اداری برای اداره آن، کمبود امکانات لازم و غیره آنچه از این تصمیم گیری استنباط میشود اهدافی چون بهره برداری های سیاسی و منطقه ای و کمرنگ کردن حضور دانشجویان در مرکز استان و عدم توجه و نگاه به ساختن فضای مورد نیاز دانشگاه در مرکز استان است و با توجه به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورا اسلامی در سال جاری و جذب نیروی جدید صرفا به قصد بهره برداری سیاسی است.
 
 
 
 مشکلات موجود دانشگاه چنانچه با همت و اراده قوی پیگیری شود در مرکز استان قابل حل است و نیاز به انتقال دانشجویان به جایی دیگر نبوده، لذا اینک با توجه به اینکه  دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمین آینده این مرز بوم را بعهده دارد از مسئولین استانی و شهرستانی بخصوص استاندار محترم ، نماینده محترم ولی فقیه در استان، فرماندار محترم، بازرسی و نظارت استان، اداره اطلاعات و نماینده محترم مردم شریف شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی وغیره  استمداد می طلبیم که به قضیه دانشگاه ورود پیدا کرده و نگذارید با تصمیم گیری اشتباه یک مدیر نه تنها مشکلات دانشگاه حل نشود بلکه مشکلات دیگری برآنها افزوده شود.
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
بابک بابک
1398/7/30 - 10:17
سلام. به نظر میرسد رسانه شما صرفا بر اساس گفته ها و تفکرات شخصی عده ای که به ظاهر قصد خیرخواهی و در ذاتشان قصد تخریب اشخاص را دارند صنمی خاص دارد و به جای استفاده از قدرت رسانه برای ایجاد اصلاح بیشتر به عقاید افراد و اقلیت ناراضی از جریان های سیاسی توجه دارد. آن رسانه در ابتدا میبایست از عملکرد دستگاه مورد نقد با تحقیق و بررسی مدیران سابق و میزان عملکردها ، جذب اعتبار،کیفیت آموزش،اعتبار و ....در این حوزه کاملا کانالیزه عمل میکرد و سپس دست بر تخریب مدیران میزد . بدون شک قیاس در دوره زمانی چند ساله بروشنی نشان خواهد داد که مدیر فعلی چند مرده حلاج است. جناب ایشان شاید تجربه مدیریت نداشته ولی اگر با چشم بینا عملکردشان ریز میشد براحتی عملکرد حرفه ای و آکادمیک دانشگاه فرهنگیان بر شما روشن میشد
rateup 3
 ratedown 2
������
1398/8/1 - 16:18
����� ��?� �� ��� �? ��� ����� �� �?� ������ ��� ��� ���� �? � �� ����� �� ��?� ��? ����?� �� �? �� �� �?�� �?��? ���� � �ǁ���? �?�� ��? �����
rateup 0
 ratedown 0
بنگرو
1398/7/30 - 17:37
جالبه دانشگاه فرهنگیان تازه تاسیس در حاشیه برآن چ میگذرد؟؟؟ جناب استاندار محترم رییس هیات امنا وزن دانشگاه فرهنگیان ک قرار است نیروی طراز جمهوری اسلامی تربیت کند تا دانش آموز طراز جمهوری اسلامی پرورش دهد نیاز به نگاه دقیق علمی و زیرکانه شما دارد...ب دور از نگاه سیاسی قومی و ...بدون تعصب خواهشمندیم دانشگاه فرهنگیان استان را دریابید و از صاحب نظران دلسوز و ب دور از حب و بغض نظر بخواهید ....دانشگاه فرهنگیان تبدیل شده به شرکت سهامی خاص عده ای خاص
rateup 5
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.