گروه: اخبار استان خبر: 138708 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 18:58

تعطیلات غیر رسمی در ادارات کهگیلویه!

در برخی از ادارات مرخصی های ساعتی روش همیشگی برخی کارمندان برای فرار از کار است و چه بسا که بسیاری از این مرخصی ها بی مورد بوده و در نهایت موجب معطلی و تلف شدن وقت مردم و همچین کاهش پیشرفت در انجام امور آن سازمان یا اداره خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آمارها نشان می دهد که ساعات کار مفید در ارگان های دولتی در ایران 22 دقیقه در روز است که این آمار زمانی تکان دهنده می شود که بدانیم بخش اعظم اقتصاد ایران دولتی است.

 

در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا این آمارنسبت به آمار کشور ما خیره کننده است و در سال این آمار نسبت به کشور ایران دو یا سه برابر است.

 

در استان کهگیلویه و بویر احمد و در شهرستان کهگیلویه وضعیت ارگان های دولتی به همین منوال است و در بسیاری از ادارات و سازمان های این شهرستان بخش کمی از ساعات روز را مشغول به کار هستند.

 

در برخی از ادارات مرخصی های ساعتی روش همیشگی برخی کارمندان برای فرار از کار است و چه بسا که بسیاری از این مرخصی ها بی مورد بوده و در نهایت موجب معطلی و تلف شدن وقت مردم و همچین کاهش پیشرفت در انجام امور آن سازمان یا اداره خواهد شد.

 

یکی از شهروندان دهدشتی درگفت و گو با این پایگاه خبری، در حالی که از یکی از ادارات شهردهدشت گلایه مند بود گفت: تا وارد اداره می شوی بدون استثنا و حتی اگر مراجعه کننده دیگری هم نباشد باید چند دقیقه ای را منتظر بمانیم تا کارمند اداره کارت را انجام دهد.

 

وی افزود: رؤسای برخی ادارات نیز هر وقت جهت امضای نامه ای به آن ها مراجعه می کنیم، یا جلسه هستند، یا ماموریت استانی و اکثرا هم کسی نمی تواند به جای آن ها امضا یا مهر بزند و این موارد باعث کلافگی و سردرگمی ارباب رجوع خواهد شد.

 

یکی دیگراز شهروندان دهدشتی گفت: برخی از کارمندان ادارات شهر دهدشت نحوه برخورد صحیح با ارباب رجوع را نمی دانند و شبیه یک جوان خیابانی با ارباب رجوع برخورد می کنند. این گونه رفتارکردن بارها باعث مشاجره بین ارباب رجوع و کارمند شده است و اخیرا نیز این اتفاق در شهرداری دهدشت رخ داده است و رسانه ها نیز به آن پرداخه اند.

 

متاسفانه سهل انگاری ها و فرار از کار در این شهرستان در روز های آخر هفته بیش از پیش به چشم میخورد و در برخی از ادارات که ورود می کنی به نوعی تعطیلی غیر رسمی اعلام شده است. این شرایط در روز های اول یا وسط هفته و البته در ساعات پایانی کار نیز حاکم است و اگر در ساعت 1 به بعد به برخی از ادارات در دهدشت مراجعه کنید با درب های بسته مواجه خواهید شد.

 

شاید بازدید و نظارت فرماندار بدون هماهنگی قبلی از برخی از ادارت بتواند بخشی از مشکلات مردم را حل کند.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.