گروه: اخبار استان خبر: 138706 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 15:05
در واکنش به خبر صبح زاگرس؛

پاسخ رئیس برکنار شده ثبت احوال دنا به اظهارات مدیرکل ثبت احوال/تمامی تخلفات من را با مدرک منتشر کنید

رئیس برکنار شده ثبت احوال شهرستان دنا گفت: اینجانب به همین رسانه اعلام می کنم، بنده حاضرم در هر مجمع و نهادی که رسانه های استان اعلام کنند در یک مناظره ی دوسویه با آقای تقوی حاضر شده و تخلفات مرتکب شده اینجانب را شفاف سازی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس ثبت احوال شهرستان دنا نسبت به اظهارات میرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ( اینجا بخوانید ) واکنش نشان داده و جوابیه ای به این پایگاه خبری ارسال کرده است که بنا به رسال خبری صبح زاگرس بدون کم و کاست منتشر می شود اما به معنی تایید یا رد محتوای آن نخواهد بود.

 

متن این جوابیه در ادامه آمده است:

 

اینجانب هم به عنوان شهروندی از استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام پرحزن و اندوه اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ارباب العالمین امام حسین ( ع ) ضمن پوزش از ساحت بزرگوار و فهیم مردم استان ازبابت یأس و تنش ایجاد شده ای که به جامعه ی امیدوار به اصلاح مدیریت ها و ساختار ها القاء شد  از این که رسانه های استان به عنوان ناظر و ارزیاب بینای جامعه روشنگری کرده و جامعه ی تشنه ی درک واقعیات و حقایق را سیراب می فرمایند سپاسگزار و قدر دانم.

 

این که آقای تقوی با یک واکنش کلی بگوید مطالب مطرح شده توسط اینجانب کذب محض است در واقع فرافکنی از اصل شفافیت در مواضع و روشنگری اداری نموده است  و بنده حاضرم در هر مرجع ذیصلاح که وظیفه نظارت و بررسی ادعاهای مطرح شده را دارند ؛ موضوعات و مطالب مطرح شده را به اثبات برسانم و اسناد لازم را نیز ارائه دهم .

 

 آقای تقوی در بخشی از سخنان خود گفته  بنا به یک سری تخلفات اداری که تا کنون نخواستیم و نمی خواهیم بیرون درج شود با وی مدارا کرده ایم ؛  اینجانب به صراحت از ایشان  می خواهم از آنجائیکه وظایف و تکالیف اداری در چار چوب قوانین و مقررات تعریف شده اند و با اعلام رضایت شخصی از همین رسانه می خواهم که اسناد و تخلفات انجام شده که در نهایت موجب عزل بنده بوده است و تا کنون به دلیل مدارای آقای مدیرکل ( که این موضوع خود دلیل بر تخلف آشکار مدیرکل به عنوان نماینده و مجری دولت در دستگاه می باشد که نسبت به تخلف کارمند مادون چشم پوشی و مدارا نموده است ) آشکار نشده اند را دریافت و در تمامی سایت های خبری استان باز نشر کند بلکه ایجاد شفافیت و آشکار سازی و برخورد با تخلفات کارمندان دولت تسکین بخش بخشی از آلام مردم جامعه از وضعیت پیش آمده در ساختار حاکمیت اداری کشور باشد .

 

البته برآقای تقوی و مجموعه ی شورای اداری ثبت احوال استان واضح و مبرهن است که اینجانب تنها رئیس اداره ای بوده ام که پس از طی دوسال از مدیریت آقای تقوی بر ثبت احوال استان و آشکار شدن ناتوانی مدیریتی ایشان بر مجموعه ثبت احوال ؛ تخلفات ، ناتوانی ها و سوء مدیریت ایشان را در جلسات رسمی و اداری با ذکر دلایل و واقعیات باز گو نموده و حتی در تمامی این جلسات اظهار امیدواری می کردم که اعتراضات بنده زمینه ساز شفاف سازی ، اصلاح امور و بهبود وضعیت عمومی دستگاه باشد و نه زمینه ساز ایجاد حب و بغض برای آقای مدیر کل که انگار اظهار امیدواری های اینجانب  پاسخش در کمال تأسف ایجاد بغض بود و نه اصلاح ساختار ها و رفتار سوء مدیریتی ایشان .

 

 آقای مدیرکل با اظهار گلایه از رسانه ها خواستار شفاف سازی و رعایت حقوق شهروندی شده که   اینجانب به  همین رسانه  اعلام می کنم، بنده حاضرم در هر مجمع و نهادی که رسانه های استان اعلام کنند در یک مناظره ی دوسویه با آقای تقوی حاضر شده ؛ ایشان تخلفات مرتکب شده ی اینجانب را شفاف سازی نمایند و بنده نیز نسبت به اثبات ادعاهای مطرح شده در حوزه های استخدام غیر قانونی نیروی انسانی و تخلفات مالی و ...  بپردازم .

 

در پاسخ به این موضوع که مسأله حرف شنوی نمایندگان که آقای تقوی مطرح کرده اند چیست ؟گفت:  که اینجانب در مکاتبه ی ارسالی به سازمان متبوع به هیچ وجه اشاره ای به حرف شنوی نمایندگان محترم از ایشان نداشته ام بلکه گفته ام ایشان ازهر فرصتی استفاده کرده و دست به دامان نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی شده است بلکه مدیریت فشل و افسار گسیخته ی خود را تداوم بخشند و اتفاقا"اعتقاد بنده این است که اولا" از منظر حقوقی هم اگر بخواهیم به موضوع نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بپردازیم ؛ وظیفه ی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی ایران دارای دو شأن و جایگاه است ؛ یکی شأن وکالت و دیگری شأن نظارت و طبیعی است که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به دولت ها به دلیل ارتباط گسترده با بدنه ی جامعه ی موکل خود اشرافیت بیشتری در ساختارها و شناخت نیروهای انسانی داشته و اقتضاء همان شأن وکالت این است که نمایندگان محترم به وکالت از جامعه ی انتخاب کننده ی ایشان مدیران و کار گزاران شایسته تر را به دولت ها معرفی نمایند و در ثانی اعتقاد اینجانب  این است که نمایندگان محترم مردم شریف کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی در این برهه و امروز در شأن نظارتی خود باید ورود جدی و بررسی کننده ای به موضوع مدیریت در ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد داشته باشند و این حق آحاد جامعه هست که بدانند در دستگاه های مجری خدمت به ایشان چه می گذرد .

 

در ادامه گفتند که آقای تقوی در بخشی از کلی گویی های خود اذعان کرده  که ثبت احوال دستگاهی تخصصی است و اتفاقا" یکی از نقد های جدی اینجانب در رد رفتار های سوء مدیریتی ایشان ذکر همین نکته بوده است که چگونه آقای موسی خادمی ( استاندار   وقت ) به خود اجازه داده است فامیلی را که بیس تحصیلات پایه ی ایشان در مقطع کارشناسی یکی از زیر شاخه های رشته دامپروری و کشاورزی بوده است را از جهاد کشاورزی به اداره ای که ساختار وظایف آن واجد آثار حقوقی و آماری است و هیچ گونه ارتباط مبنایی بین کار این دو دستگاه اداری نیست آورده و در کمال تأسف ایشان را به عنوان مدیرکل منصوب نموده اند .

 

البته بنده با اعلام همان رضایت قبلی حاضرم که هریک از ادعاهای مطرح شده از سوی اینجانب که از منظر سازمان ثبت احوال کذب تلقی شده است نیز جهت شفاف سازی ذهنیت جامعه نیز در رسانه های استانی منعکس شود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

 

به ادعای آقای تقوی عزل اینجانب بدون شک ناشی از برخی تخلفات اداری است که اینجانب به صراحت می گویم تخلفات مرتکب شده ی اینجانب در تمامی رسانه های استان با ذکر مستندات درج و اطلاع رسانی شود .

  1. ایشان اشاره داشتند از سال 1394 تاکنون اداره تحت مدیریت اینجانب در شهرستان دنا یکی از ادارات برتر شهرستانی در جشنواره های حقوق شهروندی و شهید رجائی بوده است.
  2. اتفاقا" در همین سال جاری ثبت احوال شهرستان دنا از سوی فرمانداری این شهرستان به عنوان دستگاه برتر در اجرای وظایف رعایت حقوق شهروندی و جشنواره ی شهید رجائی به استانداری استان و سازمان برنامه معرفی شده است .
  3. اگر هم استانی های عزیز موضوع ارزیابی دستگاه های برتر در جشنواره ی شهید رجائی رارصد کرده باشنداز زمان انتصاب آقای تقوی به عنوان مدیرکل ثبت احوال  در 5 سال گذشته این اداره فاقد هرگونه رتبه و امتیازی بوده است که اینجانب در یکی از جلسات شورای اداری ثبت احوال استان در سال گذشته این موضوع را به عنوان نقدی جدی بر رفتار مدیریتی ایشان  مطرح نموده که در آن زمان ایشان اذعان نمودند که بنده شخصیتی اهل رشوه نیستم و بنابر این دستگاهم نتوانسته به عنوان دستگاه برتر معرفی شود که در همان جلسه واکنش اینجانب این بود که اعتقاد جنابعالی این است که سایر دستگاه هایی که از این امتیاز و رتبه برخودار می شوند رشوه پرداخت کرده اند و جناب تقوی وقتی دیدند مدیریت جلسه در یک چالش جدی گرفتار شده است ادعای طرح شده ( مسأله رشوه در ارزیابی ها ) را به کلی منکر شده و اجازه ی شفاف سازی خواسته ی بنده را ندادند .
  4. از آنجائیکه مجموعه ی همکاران اینجانب نیز اطلاع دارند که هیچ سخن و یا نوشته ای را بدون دلیل و یا داشتن مستند به زبان و یا کاغذ جاری نمی کنم ؛ در هر مرجع ذیصلاحی حاضر به اثبات ادعاهای خود نیز هستم .
  5. از آنجائیکه خود آقای تقوی در بخشی از واکنش و کلی گوئی های خود اذعان داشته اند بعضی از موضوعات محرمانه اند ؛ اینجانب نیز با تأیید همین ادعا در مراجع نظارتی حاضر به اثبات تخلفات ایشان در بخش های ( استخدام غیر قانونی نیروی انسانی ، مالی و حقوقی و سجلی )  که مرتکب شده اند هستم .
  6. به نظر اینجانب نیروی انسانی در هردستگاهی رکن اصلی و شاخص تعیین کننده معرفی آن دستگاه به جامعه می باشد و اتفاقا" از همین منظر اگر به موضوع پرداخته شود پرسنل ثبت احوال دنا و فرمانداران ادوار شهرستان دنا ( جناب آقایان حسینی رضائی ، تاج امیری ، بهشتی ، سرکار خانم صداقت و جناب آقای علی پور فرماندار فعلی شهرستان) مهمترین اشخاصی هستند که می توانند در ارزیابی رفتار و عملکرد اداری اینجانب اظهار نظر نموده و مجموع پرسنل ثبت احوال استان نیز مهمترین ارزیاب رفتار و عملکرد مدیریتی آقای تقوی هستند و اینجانب به همین رسانه پیشنهاد می دهم یک نفر به نمایندگی از صنف رسانه های استان نسبت به بررسی موضوع در یک ارزیابی مستقیم و میدانی عملکرد های اینجانب و آقای تقوی را در بوته ی نقد و ارزیابی قراردهند .
  7. از وقتی که رسانه محترم تابناک در اختیار اینجانب قرارداده و حوصله ای که خوانندگان عزیز به خرج داده اند صمیمانه قدر دان و سپاسگزارم .

دعا کنیم که در این ماه شریف و عزیز صفر همه ی آنها که دغدغه خدمت به مردم دارند عزتمند و سربلند باشند .

در ادامه لوح های تقدیر کاظمی را مشاهده می کنید.

---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
دنا نشین
1398/7/28 - 23:43
جناب تقوی افکار عمومی منتظر پاسخ شما در دعوت به مناظره با کاظمی هستند .در صورت حقانیتتان بسم الله
rateup 0
 ratedown 2
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.