گروه: اخبار استان خبر: 138704 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 12:27
جانشین سپاه فتح در یادواره شهدای گمنام مارگون:

اربعین حسینی آغاز رسالت است/کسانی که نفتکش ایرانی را مورد حمله قرار دادند سیلی محکمی خواهند خورد

سرهنگ انصاری به سیاست های پوشالی رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: قبل از همایش اربعین بخشی از مردم عراق را را اغفال می کردند که همایش اربعین شکل نگیرد اما متجه شدند که نمی توانند و کشورهای مسلمان به ویژه ایران و عراق می گویند باید شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جانشین سپاه فتح  در یادواره دو شهید گمنام مارگون ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: خدا را شکر می‌کنیم که عمر ما را در عصری قرار داد که شاهد افول و زوال حکومت های ظلم و ستم و بروز و ظهور اسلام هستیم.

 

سرهنگ جهانگیر انصاری بیان کرد: باور ما این است که هشت سال  دفاع  مقدس استمرار واقعه عاشورا بوده است معمولاً در بین قوم عرب رسم بود که وقتی پسری متولد می شد جشن می گرفتند و شادی می کردند اما  وقتی حضرت اباعبدالله الحسین متولد شد پیامبر مکرم اسلام در پیشانی امام حسین (ع) بوسه زد و اشک ریخت و گریه کرد.

 

وی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود: یا رسول الله چرا گریه می کنید فرمود جای نیزه ها و شمشیر ها و  جای تیرها را بوسه میزنم  که در روز عاشورا سر حسینم را از بدن جدا می کنند  سرش را به روی نیزه می زنند، حضرت اباعبدالله الحسین واقعه عاشورا را از قبل می دانست چرا که از زمان بدو تولد ایشان  پیامبر مکرم اسلام تشریف آوردند و واقعه عاشورا را بیان کردند.

 

انصاری در مقایسه هشت سال دفاع مقدس و واقعه عاشورا گفت: شما قطعا اهل مطالعه هستید  پیشنهاد می کنم کتاب عصر امام خمینی (ره) را حتما مطالعه کنید،  در سال ۱۳۳۲ یا ۳۳ بود آیت الله شاه آبادی استاد حضرت امام بود که امام را خیلی دوست داشت امام  هم یکی از طلبه های خوش فکر و خوش استعداد بود؛ به امام فرمود یک مطلب را به شما عرض می کنم اما تا وقتی که زنده هستم به کسی بازگو نکن امام نیز قول دادند؛ آیت الله شاه آبادی فرمود " در سال ۱۳۵۷ یک انقلابی در ایران شکل می گیرد در سال ۱۳۵۹ جنگ رسما آغاز می شود در جنوب غربی ایران نخل ها بی سر می شوند " و در واقع وقایع جنگ هشت سال دفاع مقدس را به امام گفت امام این موضوع را به کسی نگفت تا اینکه   آیت الله شاه آبادی به رحمت خدا رفت.

 

جانشین سپاه فتح افزود:  در اوایل انقلاب وقتی که مردم کرج و  قزوین به سمت تهران می‌آمدند که در راهپیمایی شرکت کنند گفتند لشکر ۱۶ قزوین هم در راه است  گفت اگر لشکر ۱۶ زرهی قزوین آماده‌باش می زد کشورهای آسیایی آماده باش می‌زدند شهید بهشتی و  آیت الله طالقانی چند نفر دیگر خدمت امام رفتند و از  امام خواستند که  اگر می شود با لحن تند صحبت نکند آرام تر صحبت کن لشکر 16 قزوین در حال وارد شدن به تهران است و مردم را به گلوله می بندند امام فرمود که مردم باید فردا به خیابان ها بریزند، بعد برخی ها گفتند آقا اگر می شود کمی آرام تر امام فرمود مگر می شود امام زمان به من دروغ بگوید.

وی گفت: امام(ره) با بصیرت این راه را انتخاب کرد کما اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با بصیرت راه را در قیام عاشورا انتخاب کرد و مسیر را بلد بود، از قبل می دانست قرار است چه اتفاقی رخ دهد حضرت امام(ره) نیز مسیر را می دانست و بلد بود؛ بصیرتی که امام داشت می دانست که انقلاب اسلامی استمرار واقعه عاشورا است.

 

انصاری بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس ما انسان های بزرگی را تقدیم این نظام کردیم اگر واقعه عاشورا از ما اسیر گرفتند، در هشت سال دفاع مقدس هم از ما اسیر گرفتند، اگر در واقعه عاشورا اسیرهای ما روشنگری و بصیرت دهی می کردند و دشمن را به اسارت خودشان درآوردند اسیرهای ما نیز در هشت سال دفاع مقدس همین کار را کردند.

 

وی گفت: معمولا وقتی دو کشور با هم می جنگیدند و از هم اسیر می گرفتند سازمانی به نام صلیب سرخ که البته ما آن را قبول نداریم چرا که دست نشانده آمریکا هستند، در زمان جنگ آمدند از اردوگاه های عراق بازدید کردند اقای ابوترابی را آوردند، از او پرسیدند ظاهرا شما را خیلی شکنجه می دهند با وجود این که افسر شکنجه گر هم ایستاده بود ابوترابی گفت نه ما شکنجه نمی شویم.

---

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس گفت: ایشان اصلا قبول نکرد که شکنجه می شوند وقتی رفتند آن افسر که شکنجه شان می داد از اقای ابوترابی سوال پرسید ما که خیلی شما را شکنجه می دهیم چرا نگفتی؟ آقای ابوترابی گفت این فرد اجنبی  و مسلمان نبود و من حیفم می آمد  به  کسی که اسلام و دین خدا را قبول ندارد بگویم یک گروه از مسلمانان دارند گروه دیگر مسلمانان را شکنجه می دهند.

 

انصاری ادامه داد: این افسر برافروخت و گفت " برای این حرفی که زدی از من چه می خواهی که انجام دهم "، ابوترابی گفت " من هیچ چیزی نمی خواهم فقط اجازه بده از همه اردوگاه هایی که بچه های ایرانی در آن اسیر هستند سرکشی کنم " که قبول کردند و وی را در اردوگاه ها بردند و ایشان روشنگری می کردند و ضمن توصیه ان ها به  مقاومت،  بصیرت دهی می کرد و قوت قلب می داد تا آزادگان ما دشمن را به اسارت خودشان در آورند.

وی به اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی بیعت با امام حسین (ع) است  وقتی که  1400 سال از واقعه عاشورا می گذرد حسین بن (ع) جان و خون خود را در راه خدا داد که بندگان را از جهل ، ظلم  و گمراهی برهاند، کسی که برای دین خدا و فریضه امر به معروف و نهی از منکر به پا خاسته بود و طرف دیگر جبهه کفر کسانی بودند که زندگی انها را به خود مشغول و دنیای مادی و هوای نفس آنها را از خود بیخود کرده بود.

 

انصاری عنوان کرد: ما می دیدیم وقتی که  صدام به مهران حمله کرد گفت " امروز مهران فردا تهران "، امام نیز فرمودند این گرگ درنده ای است که خود را با دست خود به هلاکت می رساند چه کسی حلقه مجازات را به گردن صدام انداخت؟  وقتی طناب را گردن صدام آویز کردند درخواست یک حوله یا پارچه نرم کرد  و گفت دور گردن من بیندازید تا این طناب گردن من را نخراشد.

---

وی گفت: در همایش میلیونی اربعین سردرمدران عراق گفتند که مدیریت و تامین امنیت این همایش و خادمین و امکانات و مکان برای ما سخت است اما سپاه قدس با اقتدار و با استفاده از  ظرفیت بسیج حشدالعشبی در عراق امنیت را برقرا کرد.

 

انصاری تصریح کرد: وقتی جمعیت عظیم کشورهای مسلمان را در شلمچه، مهران، چذابه و مرز خسروی می بینیم احساس می کردیم روز محشر است، ملت های ایران و عراق از همه دنیا استقبال کردند، قدر این همایش را بدانیم؛ اربعین  آغاز رسالت است این باور عالم  تشیع است؛ این عَلَم به دست صاحب الزمان خواهد رسید.

 

وی به سیاست های پوشالی رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: قبل از همایش اربعین بخشی از مردم عراق را را اغفال می کردند که همایش اربعین شکل نگیرد اما متجه شدند که نمی توانند و کشورهای مسلمان به ویژه ایران و عراق می گویند باید شکل بگیرد.

---

جانشین سپاه فتح گفت: آیت الله سیستانی  توانست آن اغتشاشات را کنترل کنند علارغم اینکه کشته دادند اما مدیریت شد بعد  دشمنان امدند با همکاری آل سعود و رژیم صهیونیستی نفتکش ایران را مورد حمله قرار دادند که مخازن نفت را زدند اما ایران به احترام اربعین و برگزاری با شکوه تر این واقعه بزرگ خویشتن داری کرد.

 

انصاری گفت: قطعا ان کسانی که نفتکش ایرانی را مورد تعرض و تهاجم قرار دادند سیلی سختی از دست فرزندان این ملت خواهند خورد مطمئن باشید بعد از اربعین قطعا افرادی که این کار را انجام دادند شناسایی شده و سیلی محکمی خواهند خورد.

 

این زمنده هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: این جمله مقام معظم رهبری که فرمودند جنگ نخواهد شد و مذاکره ای هم نخواهد بود بدون حساب و کتاب نیست؛ چرا که در این حرکت استکبار در نقاط مختلف خلیج فارس و در مقابل جبهه مقاومت که شکست های زیادی را متحمل شدند، هزینه های زیادی را انجام دادند و خودشان می دانند که در حد و اندازه حمله به کشور ایران نیستند و می دانند که اگر این اشتباه را مرتکب شوند آخرین اشتباه آنهاست چرا که هزاران منطقه نظامی امریکا در تیررس ایران است.

 

وی تصریح کرد: قطعا جنگ نخواهد شد و انها دکترین ایران را میدانند وقتی کوچکرین گلوله ای از تفنگ ما شلیک شود بازار نفت دچار اختلال می شود و در کنار تنگه هرمز که در دستان ماست برگ برنده ای است که در اختیار داریم، پایگاه های مختلف نظامی امریکا در کشورهای مختلف در تیررس ماست و مطمئن باشید این جمله یعنی جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهد بود یعنی حساب و کتاب وجود دارد و اگر دست از پا خطا کنند در خشم این ملت خواهند سوخت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
.
1398/7/28 - 23:28
سلام اگر گروه یا کانالی از جمع مردم مارگون باشد لینگ را در همین جا قرار دهید. تشکر
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.