گروه: اخبار استان خبر: 138703 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 19:41

صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد و چالش کمبود تعداد بازرس/کلید حل مشکل در دست چه کسی است؛سازمان برنامه ریزی یا نیروی مردمی؟

به نظر می رسد بهترین راه جبران کمبود تعداد بازرس های صنعت و معدن، استفاده از ظرفیت بازرس های افتخاری و بسیج باشد که با برنامه ریزی مناسب و مدیریت صحیح می توان نظارت و کنترل بیشتری بر بازار داشت و نبض آن را در اختیار گرفت .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صنعت، معدن و تجارت اداره عریض و طویل در کهگیلویه و بویراحمد که وظایف سنگینی در سطح استان و شهرستان ها دارد که از جمله مهمترین این وظایف نظارت و کنترل بر بازار استان است؛ بازاری که در یک سال اخیر به تبع از بازار کشوری دچار نوسانات زیادی شد و گلایه های مردم را نیز به دنبال داشت، اما تا چه اندزه اداره صنعت و معدن در این مساله مقصر بود و چه راهکری برای آن وجود دارد.

 

یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر در خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و مورد نقد اساسی رسانه ها نیز قرار گرفته است، کمبود نیروی انسانی و بازرس برای نظارت و کنترل بر بازار استان است.

 
 

در این چند ماه انتقادات زیادی بر وضعیت نظارت در بازار یاسوج از طریق رسانه ها منتشر شد و اگر در بازار نیز با مردم صحبت می کردیم یکی از دلایل گرانی و چند نرخی بودن اجناس را عدم نظارت بیان می کردند و از آن طرف اداراتی که وظیفه نظارت را بر عهده داشتند همواره می گفتند که نظارت بر بازار شبانه روزی است.

 

بنابراین در حالی که مسئولان صنعت و معدن از نظارت شبانه روزی بر بازار می گویند و از طرف دیگر مردم از قیمت ها و نوسان در بازار گلایه دارند می توان به این نتیجه رسید که مشکل اصلی در همان کمبود تعداد نیروی انسانی مورد نیاز برای کنترل بازار شهرستان های استان است.

 

این در حالی است که رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد پیش از این اعلام کرده بود امکانات موجود جوابگوی بازرسی بازار نیست در شرایطی قرار داریم که باید از ظرفیت نیروهای مردمی، مجموعه بسیج و بازرسان افتخاری استفاده شود.

همانطور که داریوش دیودیده بیان کرد یکی از راه های حل مشکل کمبود تعداد بازرسان صنعت و معدن، استفاده از ظرفیت های مردمی و نیروهای افتخاری و همچنین استفاده از ظرفیت بسیج است؛ موضوعی که کمتر به ان توجه شده و مورد غفلت قرار گرفته است.

 

از طرف دیگر اگر قرار است تعداد بازرسان اضافه شود، سازمان مدیریت و برنامه ریزی می بایست مجوز های لازم را صادر کند و زمینه را برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز این سازمان عریض و طویل مهیا کند البته زیرساخت این مورد نیز باید مهیا باشد و قطعا محدودیت هایی نیز وجود دارد.

 

بنابراین به نظر می رسد بهترین راه جبران کمبود تعداد بازرس های صنعت و معدن، استفاده از ظرفیت بازرس های افتخاری و بسیج باشد که با برنامه ریزی مناسب و مدیریت صحیح می توان نظارت و کنترل بیشتری بر بازار داشت و نبض آن را در اختیار گرفت تا افراد سودجو کمتر به فکر سوءاستفاده از نوسانات گاه و بیگاه پیش امده باشند.

 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.