گروه: اخبار استان خبر: 138701 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 09:20
همراه با کاروان اربعین:

ارائه 250هزارخدمت به زائرین حسینی در موکب باب الحوائج لنده/تحسین نماینده کهگیلویه بزرگ از خدمات رسانی به زائرین اربعین در مواکب استان+تصاویر

عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در بازدید از موکب باب الحوائج شهرستان لنده خدمات رسانی به زائرین حسینی در این موکب را با بیش از 250هزار خدمت تحسین کرد و از مسئولان این موکب قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، تنها چند سالی است که موکب باب الحوائج شهرستان لنده به منظور ارائه خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در مرز شلمچه مستقر و طی دو هفته بهترین خدمات را به زائرین حسینی در اربعین ارائه می کنند.

امسال نیز این موکب با حمایت های مردمی و اداری و کمک های ویژه خیرین در مرز شلمچه مستقر شد و  هر روز بیش از سه وعده غذایی مستقیم و هزاران وعده غذایی را به صورت منظم به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) ارائه کرده است.

سید محمد طلا میری با اشاره به خدمات متنوع موکب باب الحوائج شهرستان لنده در مرز شلمچه گفت: آنچه برای همه ما به عنوان یک ارزش مادی و معنوی مهم است بحث خدمت بی منت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) است که الحق و انصاف مردم شهرستان و استان در این حوزه تا کنون کوتاهی نکردند.

وی افزود: موکب باب الحوائج امسال نیز همانند سال های گذشته توانسته است سطح عظیمی از خدمات متنوع از قبیل تامین وعده های غذایی، اسکان ، خدمات فرهنگی،خدماتی و اجتماعی را به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در پیاده روی عظیم اربعین ارائه دهد.

مسئول ستاد عتبات و عالیات شهرستان لنده تصریح کرد: مشارکت جهادی زنان شهرستان لنده با پخت بیش از 120هزار قرص نان محلی برای زائرین اباعبدالله الحسین(ع) نمونه از ایثار و مجاهدت زنان در خدمت به زائرین اربعین حسینی بوده است.

وی تاکیدکرد: امسال به همت خادمین موکب باب الحوائج که حقیقتاً جا دارد از فعالیت شبانه روزی این عزیزان به خصوص فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده و اعضای شورای اداری و تامین در راس فرماندار و امام جمعه شهرستان قدردانی کنیم که با مشارکت خود توانستند حماسه ای کم نظیر در خدمت رسانی به زائرین ارائه کنیم.

میری اظهارکرد: از تاریخ چهاردهم مهر ماه تا به امروز شاهد ارائه بیش از 250هزار خدمت اعم از وعده های غذایی، میان وعده، خدمات فرهنگی و غیره به زائرین اربعین حسینی در مرز شلمچه ارائه شده است.

وی اظهارکرد: در این مدت شاهد بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد و تحسین وی از خدمات صورت گرفته به همراه مدیران کل استانی، اعضای شورای اداری شهرستان های کارون، رامشیر، آبادان، لنده و نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده از موکب باب الحوائج شهرستان لنده بوده ایم که صمیمانه از همه این عزیزان قدردانی می کنیم.

مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان لنده از صداوسیمای مرکز آبادان، کهگیلویه وبویراحمد و اصحاب رسانه که بیشترین نقش را در به تصویر کشانیدن این حماسه کم نظیر خدمات رسانی را داشته اند قدرانی کرد.

سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری نیز با اشاره به حضور فعالانه بسیجیان و فرماندهان دفاع مقدس در بحث راه اندازی و حضور شبانه روزی در این موکب گفت: آنچه باعث پیوند قلوب نسل جوان و نسل دفاع مقدس شده است بدون شک همین مواکب و همدلی و همزبانی این دو نسل در کنار هم برای خدمت به زائرین در پیاده روی بزرگ اربعین است.

وی افزود: همکاری و همراهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج لنده با موکب باب الحوائج در راستای ارائه خدمات متنوع به زائرین اربعین حسینی است که این توفیق نیز نصیب حقیر گردید و چند روزی نیز در این موکب افتخار نوکری اباعبدالله الحسین(ع) را در کنار سایر عزیزان داشتیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: آنچه امروز باعث جهانی شدن اربعین حسین شده است و همه در زیر شعار حب الحسین یجمعنا در حال خدمت رسانی هستیم بحث ترویج فرهنگ حسینی در سراسر عالم هستی است.

وی تاکیدکرد: با توجه به نهله ها و توطئه های رنگین دشمنان برای ضربه زدن به دین اسلام به خصوص شیعیان جهان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی مشتی محکم بر دهان همه مستکبرین عالم هستی است و در این راه نیز شاهد حضور زائرینی از ادیان مختلف کلییم، مسیحی، یهودی، بودایی و زرتشتی و سایر مذاهب عالم هستی در این پیاده روی هستیم که نشان دهنده عمق نفوذ استراتژیک حب الحسین در قلوب این ملت ها است.

در بازدید نماینده مردم کهگیلویه، بهمی،چرام و لنده از موکب باب الحوائج نیز گزارشی از روند فعالیت های دو هفته ای موکب باب الحوائج شهرستان لنده ارائه شده است.

عدل هاشمی پور ضمن تسلیت اربعین حسینی و قدردانی از فعالیت های قابل تحسین موکب باب الحوائج گفت: بزرگترین افتخار ما نوکری امام حسین(ع) است چرا که اگر عزت و افتخاری در این عالم هستی داریم مرهون ایثار و رشادت ها و این فرهنگ ناب حسینی است.

وی اظهارکرد: حضور بچه های جبهه و جنگ به خصوص سید محمد طلا میری در جبهه خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) تداعی کننده روز های دفاع مقدس است که عاشقانه برای دفاع از ایران اسلامی جنگیدند و امروز نیز برای تعالی فرهنگ حسینی و دین اسلام در حال خدمت رسانی است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمی،چرام و لنده تصریح کرد: حرکت و خدمات خیلی خوب موکب باب الحوائج شهرستان لنده و سایر شهرستان های استان در مرز شلمچه و داخل خاک عراق قابل تحسین است و امیدواریم سید وسالار شهیدان اجر و مزد و پاداش همه عزیزان را عنایت فرمایند.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.