گروه: اخبار استان خبر: 138692 / تاریخ انتشار : 1398/7/28 ساعت : 08:08
اظهارات ترافیکی شهروندان یاسوج؛

عواملی که ترافیک مرکز استان را گره زده است/از ساخت و سازهای غیراصولی تا کمبود پارکینگ+تصاویر

ترافیک در سطح شهر یاسوج طی سالیان گذشته تا به امروز افزایش پیدا کرده است، این موضوع دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که شهروندان یاسوجی در خصوص آن اظهاراتی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ترافیک در سطح شهر یاسوج طی سالیان گذشته تا به امروز افزایش پیدا کرده است، این موضوع دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که شهروندان یاسوجی در خصوص آن اظهاراتی داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

 

یکی از کاسبان بازار با اشاره به بافت قدیمی شهر یاسوج و تاثیر آن بر افزایش ترافیک، عنوان کرد: بافت شهر یاسوج قدیمی بوده، و جوابگوی تردد خودروها در شرایط فعلی نیست، و باید ساخت و سازها در بخش خیابان های شهر طبق اصول جدید شهری باشد، از طرفی افزایش شمار خودروها و تردد آن با یک سرنشین در سطح شهر بر افزایش ترافیک نقش داشته است.

وی افزود: مهاجرت به شهرها و افزایش جمعیت شهر نشین به دلیل نبود امکاناتی که بتواند نیازهای آنها را برآروده کند می تواند بر ترافیک اثرگذار باشد، که در این خصوص مسوولان در راس آن استانداری باید د ر کنار همه توجهاتی که از سالیان گذشته تا به امروز به روستاها شده، توسعه و پیشرفت روستاها را در دستور کار قرار دهند.

 

از دیگر افراد گفت: مشکلات ترافیکی شهر یاسوج دلایل مختلفی دارد، یکی از این دلایل نبود پارکینگ در سطح شهر است که سبب می شود خودروها در مکان های پرتردد پارک غیرمجاز داشته و سبب سختی تردد و ایجاد مشکل برای شهروندان و نهایتا ایجاد ترافیک میشود.

 

یکی از شهروندان گفت: در مکان هایی که تردد زیاد است و ترافیک وجود دارد  در صورت امکان می توان عرض خیابان را افزایش داد، از طرفی برخی از ساخت و سازهای قدیمی در معابر پردد که عبور و مرور را با مشکل مواجه می کند می تواند برطرف شود، ساختمان های چند طبقه حتما نیاز به پارکینگ دارند، که ساکنان مجبور نشوند خودروهای خود را در خیابان ها پارک کنند.

 

 

شهروندی دیگر اظهار داشت: امروزه مشاهده می شود تعداد خودروها در سطح شهر یاسوج افزایش پیدا کرده است، از طرفی بافت بر اساس شرایط حال و آینده و افزایش خودروها پیش بینی نشده، بنابراین خانواده ها از یک طرف باید تا حد امکان از خودروی شخصی در مسیر های پرتردد استفاده نکنند و از سوی دیگر مسوولان شهری خصوصا شهرداری ها به فکر توسعه و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی در این زمینه برای استفاده شهروندان برای کنترل ترافیک باشد.

از دیگر شهروندان که تمایلی برای نمایش تصویر خود نداشت، گفت: عدم بروز رسانی زیرساخت های شهری متناسب با تولید سالانه خودرو در کشور خصوصا استان و در این شهر و همچنین افزایش نرخ مهاجرت به شهر سبب افزایش ترافیک شده است، در این خصوص مسوولان وظیفه دارند طرح های زیرساختی جدید را متناسب با افزایش جمعیت و تعداد خودروها طراحی کرده تا اینکه در آینده مشکلات ترافیکی بیشتر نشود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.