گروه: اخبار استان خبر: 138685 / تاریخ انتشار : 1398/7/26 ساعت : 13:52
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

واکنش امام جمعه موقت یاسوج به دستگیری روح الله زم/همایش اربعین اولین جرقه مقدمه سازی ظهور است

امام جمعه موقت یاسوج گفت:مهم‌تر از دستگیری فردی رذل و حقیر که به خودی خود ارزش چندانی ندارد، کار اطلاعاتی نوین و تمیز فرزندان انقلاب در سازمان اطلاعات سپاه است که با طراحی هوشمندانه این عملیات را انجام دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه موقت یاسوج در خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: فردی محضر مبارک امام حسین (ع) شرفیاب شد و عرضه داشت من فردی گناهکار هستم و نمیتوانم از گناه دوری کنم، و صبری برای من باقی نمانده است ای فرزند رسول خدا مرا نصیحتی کن تا ترک کنم، امام فرمود: پنج عمل را انجام بده و هر گناهی که می خواهی انجام بده و اگر نتوانی این اعمال ۵ گانه را انجام دهی حق انجام کناه نداری؛  اگر میتوانی در زندگی دنیوی و اخروی از روزی خداوند و نعمت های او استفاده نکن و هر گناهی میخواهی انجام بده، دوم از ولایت الهی و حاکمیت او خارج شو، سوم در مکانی سکونت پیدا کن که خداوند تو را نبیند، چهارم هرگاه فرشته مرگ قصد جان تو را کرد در مقابل او ایستادگی کن  اگر نتوانی ایستادگی کنی حق گناه نداری، پنجم، هرگاه مالکین در جهنم می خواهند گناهکاران را وارد جهنم کنند اگر در آن زمان توانستی مقاومت کنی میتوانی گناه مرتکب شوی و هیچ کس توان یاری مقابله با آنها را نخواهد داشت بنابراین  در مقابل خانواده و مردم  وظیفه داشته تا آنها را از گناه دور داشته تا از وارد شدن به آتش جهنم آنها را دور کنیم.حجت الاسلام حکمتی نیک در خطبه دوم با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام، گفت: والدینی در آخر زمان ادعای ایمان دارند، اما چیزی از واجبات را به فرزندان خود یاد نداده و عده ای از آنها مانع فراگیری ارزش های دینی می شوند و تنها به جمع آوری مال دنیا اکتفا می کنند، و من به عنوان پیامبر اسلام از چنین افرادی بیزار هستم و آنها از من پیغمبر هم بیزار هستند.


وی افزود: در شرایط حاضر در کنار فرصت های فضای مجازی، ارتکاب به گناه در اثر نبود سواد رسانه ای  آسان شده است بنابراین در قبال تفکرات دینی فرزندان مسوول هستیم.

 

امام جمعه موقت یاسوج اظهار کرد: فردا ۲۰ صفر روز اربعین حسینی است، اربعین چهلمین روز شهادت سید الشهدا بوده که شیعیان عزاداری را انجام میدهند، در اربعین حضرت زینب به سوی کربلا برای زنده ماندن فرهنگ عاشوار حرکت کردند، در سال های اخیر اربعین جلوه ای باشکوه داشته و به یک کنگره و همایش عظیم اقتدار ملی از سراسر جهان اجتماع کرده تا پیام اربعین را به دنیا مخابره کنند و ثمره خون امام حسین (ع) است و یکی از ضروریات تحقق تمدن نوین اسلام آمادگی انسانی است که اربعین ارزش های انسانی و اسلامی را فارغ از مذهب به صورت حق طلبی، حق خواهی، آزادگی از تمام کشورهای دنیا حضور پیدا می کنند.حجت الاسلام حکمتی نیک گفت: همایش اربعین اولین جرقه تحقق جهانی ارزش الهی برای مقدمه سازی ظهور است، در شهر های جنوبی عراق از طرف آمریکا درصدد خدشه به اربعین بودند اما از طرف مرجعیت و دولت عراق و همه دلسوزان این توطئه ها خنثی شد، تمام مدعیان آزادگی در مقابل ارزش های اربعین سکوت کرده و موضوعی را نشان نمی دهند و خبری از آن درج نمیکنند، اما نمی دانند اربعین در کربلا خود یک رسانه بزرگ است و هر روز این جبهه فراگیرتر خواهد شد.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر یاسوج به موضوع دستگیری روح‌الله زم سرشبکه سایت معاند آمدنیوز اشاره کرد که همه سرویس‌های جاسوسی و مقامات کشورهای اروپایی را متحیر کرد.

حجت الاسلام حکمتی نیک گفت: مهم‌تر از دستگیری فردی رذل و حقیر که به خودی خود ارزش چندانی ندارد، کار اطلاعاتی نوین و تمیز فرزندان انقلاب در سازمان اطلاعات سپاه است که با طراحی هوشمندانه این عملیات را انجام دادند.

امام جمعه موقت یاسوج، به اقدامات خصمانه این سایت ضدانقلاب در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: مردم اکنون از دستگاه‌های ذی‌ربط انتظار دارند که عوامل داخلی مرتبط با سایت آمدنیوز شناسایی و به سزای اعمال خود برسند.

 

*****************************************

امام جمعه دهدشت گفت: این شخص تحت حفظ و نظارت شبکه های اطلاعاتی کشورهای فرانسه ،انگلیس،اسرائیل و آمریکا بود و این دستگیری و افتخار آفرینی فرزندان ملت را به همه شما نمازگزاران و‌ملت ایران تبریک میگوییم.

حجت الاسلام حسینی گفت: اکثر جنگ های روانی دررسانه های مختلف را این شبکه و همکاران آن ها در داخل و خارج کشور انجام می دادند و با دستگیری این عنصر دشمن  توانستیم ضربه مهلکی به آنها بزنیم.

 
وی افزود: اجتماع بزرگ و میلیونی امت دراربعین حسینی جای قدردانی دارد از همه کسانی که در این اجتماع بزرگ شرکت کردند و از مردم و موکب داران مختلف در سراسر کشور از جمله موکب داران استانی و شهرستانی و موکب شهدای کهگیلویه قدر دانی باید کرد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به فرارسیدن روز صادرات گفت: ما باید کشور را برای صادرات آماده کنیم. یک ملت،کشور، جامعه و خانواده همیشه نباید مصرف کننده باشد.ما باید صادر کننده باشیم و تولیداتمان را افزایش و مولد و رو به رشد حرکت کنیم.


 وی افزود: اگرملتی فقط وارد کننده و مصرف کننده باشد آن ملت ضعیف است و باید با تلاش بی وقفه از جهت علمی آن قدر پیش رویم که به فرموده رهبری" در سال های آینده اگر کشوری قصد دریافت علم جدید و نو را داشته باشند باید زبان فارسی بیاموزند."

امام جمعه دهدشت گفت: همچنین درزمینه فرهنگ نیز باید تاثیر گذار باشیم و فرهنگ ایرانی ،اسلامی که فرهنگ غنی است را ترویج دهیم. ما همیشه در طول تاریخ تاثیر گذار بودیم و این جایگاه را باید برگردانیم و اثرگذاری مثبتی در زمینه های مختلف  داشته باشیم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به هفته اولیا و مربیان گفت: اولیا، مربیان و فرزندان آن ها باید با هم ارتباط بیشتری داشته باشند و مشکلات و مسائل پیش روی فرزندانشان را با همکاری و همفکری همدیگر برطرف کنند. دشمنان ما برای آلوده کردن فرزندان این مرز و‌بوم از هیچ کار و دسیسه ای دریغ نمی کنند تا نسل آینده ما نسلی خسته و ناتوان باشد.

امام جمعه دهدشت در پایان از آموزش و پرورش دهدشت به جهت کسب رتبه کشوری در رشته های قرآنی را تبریک و از آن ها  قدردانی کرد.

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.