گروه: اخبار استان خبر: 138641 / تاریخ انتشار : 1398/7/25 ساعت : 07:58
اقدام مهم دادگستری استان در خصوص سلامت شهروندان؛

اخذ نمونه آب سد شاه قاسم یاسوج برای تست میکروبی و آلودگی احتمالی آب از فلزات سنگین

نماینده رئیس کل دادگستری استان در محل دفن زباله های شهر یاسوج موسوم به دو پشته دشتروم جهت نظارت بر امحای اموال قاچاق توقیفی و نیز نظارت بر تحویل زمین کارخانه بازیافت حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد با ماموریت اعطایی از رئیس کل دادگستری استان در محل دفن زباله های شهر یاسوج موسوم به دو پشته دشتروم حاضر و از نزدیک بر عملیات امحای اموال قاچاق توقیفی نظارت کرد.


در ادامه با حضور در محل زمین اعطایی جهت راه اندازی کارخانه بازیافت زباله که یکی از گامهای اساسی در راستای سلامت شهروندان و حفظ محیط زیست است حاضر و از نزدیک دستورات لازم را به متولیان امر در شهرداری و منابع طبیعی و پیمانکار خصوصی صادر کرد.


عیسی حسنی ضمن انتقال دغدغه رییس کل دادگستری استان در خصوص سلامت مردم و شهروندان، تسریع راه اندازی این سایت امحاء و بازیافت زباله را از دغدغه های مجموعه مدیریتی دادگستری استان به ویژه رئیس کل محترم بیان کردند.

 

همچنین به دنبال بازدید ۲۰ روز پیش رئیس کل دادگستری استان از منطقه دو پشته که محل دفن زباله های شهری یاسوج است، معاون رئیس کل دادگستری استان در معیت کارشناسان پیشگیری از وقوع جرم و نیز نمایندگان اداره کل آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در ضلع شمال شرقی منطقه و نیز سد شاه قاسم نسبت به اخذ تست آب اقدام کردند.


به گزارش معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد حسب گزارشاتی که به رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد   در خصوص آلودگی آب سد شاه قاسم و نیز نشت شیرابه های زباله منطقه دو پشته دشتروم داده شده بود، حدود بیست روز پیش با حضور در محل، ضمن بازدید دستوراتی را خطاب به مدیران کل ادارات صادر کرده بودند.

 

در ادامه پیگیری اجرای دستورات و عملیاتی کردن این اقدامات، معاون رئیس کل دادگستری استان با حضور در محل، از نزدیک بر عملیات اخذ نمونه نظارت کردند.


با توجه به لزوم بررسی میکروبی و فلزات سنگین و با در نظر گرفتن عدم وجود آزمایشگاه مجهز در جنوب کشور جهت بررسی دقیق فاکتور های مد نظر دادگستری استان، نمونه ها به استانهای شمال غربی ارسال و در آینده نتیجه به عموم مردم اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.