گروه: اخبار استان خبر: 138630 / تاریخ انتشار : 1398/7/24 ساعت : 16:10
کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با صبح زاگرس:

ترکیه تمام توافقات بین المللی را زیرپا گذاشته است/جابه جایی نیروهای امریکایی تاکتیکی برای همکاری با ترکیه است

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: امریکا به دنبال یک اسپانسر در منطقه است و بدون شک منطقه را به راحتی ترک نخواهد کرد و به همین دلیل است که در برخی مناطق اقدام به جابه جایی نیروهای خود کرده است.

سید رضا صدرالحسینی در گفت وگو باپایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به آخرین تحولات حمله ترکیه به سوریه گفت: از سال 2006 تا کنون این سومین بار است که مردم منطقه کردستان فریب امریکایی را می خورند که در این سه مرتبه است حملات سنگینی به مردم این مناطق حادث شده است.

 

وی افزود: ارتش سوریه در دفاع از مردم منطقه در حسکه به دفاع از مردم پرداخت که از این به بعد ارتش ترکیه با ارتش سوری روبرو خواهد شد و رویارویی با ارتشی که هشت سال سخترین جنگ را با داعش و کشورهای خارجی و همپیمانان داعش در منطقه داشته است کار را برای ارتش ترکیه بدونک سخت خواهد کرد.

 

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا تصریح کرد:  برای ارتش ترکیه رویارویی با یک شبه نظامی همانند داعش در سوریه خطر ناک است و این بار با یک ارتش قوی و منسجم روبرو خواهد که در چند روز گذشته نیز تلاش های زیادی شده که به جاده m4 برسند.

 

وی در ادامه گفت: درحقیقت شرایط برای ارتش ترکیه سخت تر است و نکته مهمی که باید به ان توجه کرد خاموش بودن سازمان های بین المللی است  که این یک درس مهم برای کشورهای جهان است و سکوت نهادهای بین المللی در نشست شورای امنیت هیچ بیانیه ای نیز صادر نشد و برخی از انان فروش اسلحه را به ترکیه تحریم کردند ولی همین کشورها بیش از 200هزار تروریست را به سوریه و کمک به داعش فرستادند و در چند روز گشته هواپیماهای ترکیه در 480کیومتر مرز را به شدت بمبماران کردند.

 

صدرالحسینی گفت:  در حال حاضر هیچ سند قابل قبولی و قابل استنادی برای ترک امریکایی ها نیست وهمین امروز رسانه های امریکایی در حال جابه جایی هستند که به نزدیک ترین نقطه در عراق در حال استقرار هستند و پشت پرده آنان با ترکیه های معلوم نیست و این به ضرر مردم منطقه است.

 

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: با خالی کردن این مناطق فضا را برای حضور ترکیه ها فراهم می کند که با ترکیه ، روس ها و داعش معامله می کند که به فکر قتل عام مردم منطقه به شکلی دیگر در حال انجام  است .

 

وی تاکید کرد: پیام های متعارض نباید باعث اختلال در محاسبات ما شود و باید بدانیم امریکا این منطقه را به راحتی ترک نخواهد کرد.

 

صدرالحسینی گفت: این منطقه برای امریکایی ها بسیار مهم است و اگر امریکا این منطقه را ترک کنند بدون شک این جبهه به دست روسیه و نیروهای مقاومت خواهد افتاد و امریکایی ها کاملا متوجه هستند.

 

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: امریکا به دنبال یک اسپانسر در منطقه است و بدون شک منطقه را به راحتی ترک نخواهد کرد و به همین دلیل است که در برخی مناطق اقدام به جابه جایی نیروهای خود کرده است.

 

وی در ادامه گفت: باید به این نکته توجه کرد که امریکایی ها از سال 2003به این طرف به دنبال اجرای خاورمیانه بزرگ هستند که در هر منطقه ای که با سد مقاومت  مواجه شدند به سرعت از یک راه دیگر به دنبال نفوذ و تفرقه در منطقه هستند لذا  در لبنان شکست خودند موضوع سوریه را آغاز کردند در سوریه شکست خودند موضوع عراق را آغاز کردند و همواره با جنگ های فرسایشی و پی در پی به دنبال تثبت خود در منطقه هستند.

 

صدر الحسینی خاطرنشان کرد: امریکایی ها به دنبال اجرای سیاسی های خاص خود هستند که ترکیه فراموش کرد که جزئی از کشورهای ضامن در کنار ایران بود که مجارای ادلب را حل و فصل کند ولی اینجا می بیند که  به تعهدات خودش عمل نکرد و مبالغ کلانی نیز از اروپایی ها دریافت کرده است.

 

وی گفت: این امکان ندارد در یک کشور موضوع منازعات سیاسی از یک طرف و موضوع منازعات نظامی از طرف دیگر پیگیری شود لذا ترکیه با این اقدامات خود همه توافقات بین المللی سوچی، آستارا و تهران را زیر پا گذاشته و همه توافقات بین المللی را نادیده گرفته است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.