گروه: اخبار استان خبر: 138480 / تاریخ انتشار : 1398/7/22 ساعت : 10:35

اقدام خوب شهرداری یاسوج و حضور کمرنگ طرح نگاره های اسلامی در جشنواره دیوارنگاری+تصویر

در حالی که انتظار می رفت طرح های انتخاب شده دارای مضامین ایرانی-اسلامی باشند اما نه تنها جای خالی آن ها احساس می شود بلکه گاها مشاهده می شود طرح های قدیمی دیگری که با مضمون اسلامی وجود داشت نیز زیر رنگ های جدید از بین می رود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اولین جشنواره ملی دیوار نگاری در استان کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی شهرداری یاسوج و با حضور هنرمندان برجسته کشوری شروع به کار کرد.

 

بدنبال فراخوان شهرداری یاسوج در خصوص جشنواره دیوار نگاری، ۳۷۹ اثر از ۸۸ هنرمند به دبیرخانه اولین جشنواره ملی دیوارنگاری شهر یاسوج ارسال شد. شرکت کنندگان از ۱۳ استان کشور آثار خود را ارسال کردند که پس از بررسی آثار، ۲۹ اثر با رای هیات انتخاب به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

گفتنی است این جشنواره از روز گذشته آغاز شده و تا بیست و پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است که اقدام شهرداری یاسوج در خصوص راه اندازی این جشنواره در نوع خود قابل تقدیر است اما انتقاداتی نیز نسبت به آن وجود دارد و از همان ابتدا با اعتراضاتی از سوی شرکت کنندگان روبرو شد.

 

یکی از این افراد در گفت و گو با صبح زاگرس گفته بود: بعد از اعلام نتایج وقتی طرح های برتر انتخاب شد عملا متوجه شدیم که برخی از این طرح ها در حد و قواره این جشنواره یا طرح های رد شده ما نبودند و بسیار متعجب شدیم.

 

 این مساله یکی از نکاتی بود که حول برگزاری این جشنواره وجود داشت و شرکت کنندگان اعتقاد داشتند باید جدول امتیازات اعلام می شد تا ابهام کمتری در خصوص این جشنواره به وجود می امد.

 

اما یکی دیگر از انتقاداتی که نسبت به اجرای این جشنواره و طرح های نهایی آن وجود دارد این است که کمتر از طرح های با مضامین اسلامی در آن ها دیده می شود.

در حالی که انتظار می رفت طرح های انتخاب شده دارای مضامین ایرانی-اسلامی باشند اما نه تنها جای خالی آن ها احساس می شود بلکه گاها مشاتهده می شود طرح های قدیمی دیگری که با مضمون اسلامی وجود داشت نیز زیر رنگ های جدید از بین می رود.

 

لذا با این کار جای خالی طرح های اسلامی بیش از پیش در جشنواره دیوارنگاری شهرداری یاسوج احساس می شود و حداقل می توانست طرح های قبلی را نیز نگه دارد و یا بازسازی کند که نمونه ای از آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 

در این تصویر طرحی که با مضمون حجاب بر روی دیوار وجود دارد در حال جایگزین شدن با طرح دیگری است.

 

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.